Zpráva je sice stará tři roky, ale myslím, že do dnešního dne s tím Ukrajina nic neudělala. 

OSN – Při zkoumání ukrajinských záležitostí v RB OSN vyšlo najevo, že Ukrajina je vlastně bez hranic. Na rozdíl od ostatních států po rozpadu SNS, si své hranice v OSN nezaregistrovala. Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev ironicky komentoval, že na to vedení Ukrajiny nejspíš zapomnělo.

Generální tajemník OSN nejspíš nechtěně «provalil» něco, co se snažila Ukrajina zamlčet a ani po oznámení Ban Ki-moona se ukrajinská média s pravdomluvností, česky řečeno, nepřetrhla. Zveřejnily to jen vybrané spíše neveřejné ukrajinské portály, uvádí ruská rozhlasová stanice Voice of Russia.

Průšvih měli před očima, 23 let bylo ticho

Jak stanice uvádí, odborníci Rady bezpečnosti OSN, při kolikátém už zkoumání a projednávání záležitosti Ukrajiny, objevily záležitost, kterou přitom měli celých 23 let před očima. Závěr, který z toho vyplynul, zní – že Ukrajina žádné oficiální hranice nemá! «Od rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 Kyjev nejen, že nevyznačil své hranice, ale hlavně je nezaregistroval v OSN, aby tím vymezil svrchovaný stát», řekl pro Voice of Russia ruský politolog Dmitrij Babič. Jinými slovy, dnešní území Ukrajiny tak nejspíš stále spadá pod územní demarkaci Sovětského svazu, jehož legitimním nástupcem je Ruská federace.

Nemá-li tedy země hranice v rámci mezinárodního práva, pak není ani důvod hovořit o tom, že mohly být kýmkoli změněny. Nejsou tak důvody ani pro výroky o separatismu, neboť nemůže být změněno, co neexistuje, komentuje ruský portál Avtovolk.

Kazašský prezident: Ukrajinské vedení zapomnělo hranice registrovat 

Není závazná skutečnost, že si o tom štěbetají i vrabci na střeše. Tedy ti mediální čeští zrovna ne, dá se říct, že jsou vůči zprávám tohoto typu naprosto imunní, nebo raději sami lžou. Jako například echo24, které například přes to, že obdrželo veškeré údaje o semináři «Mýty o Jugoslávii», který pořádal náš ISSTRAS spolu s poslancem Jaroslavem Foldynou, překroutili všechno, co se jen dalo. Skutečný organizátor tam uveden nebyl, zato se tam jako organizátoři objevily společnosti, které s organizací neměly společného zhola nic. Pan redaktor se neobtěžoval oslovit organizátora, i když mu bylo sděleno, o koho se jedná. Ne, on si prostě ty zkazky nejen vycucal z prstu, ale dodnes se echo24 nezmohlo na nápravu, neřku-li omluvu. Podobně, jako echo 24 si «upravují» k obrazu svému informace o Ukrajině a Rusku také mnohá jiná česká média .

Jedním z takových «vrabců» je ovšem kazašský prezident Nursultan Nazarbajev zaznamenaný dokonce na videu, což je ovšem podstatně věrohodnější kalibr než bajkařské Echo24 či podobná média, která by eventuálně chtěla popírat autentičnost jeho projevu. Prezident Nazarbajev mimo jiné zavzpomínal, že jednou z prvních věcí, kterou kazašské vedení udělalo, byla demarkace hranic a jejich registrace v OSN. «Ukrajinská vláda to zřejmě udělat zapomněla», konstatoval s lehce ironickým úsměvem kazašský prezident.

Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.