Tisíce německých farmářů v úterý 26. listopadu zablokovaly centrum Berlína. Protestovaly proti zemědělské politice vlády. Podívejte se, co se v centru města odehrálo.

K Braniborské bráně v samotném srdci města mířilo pět tisíc traktorů. Ve městě byly velké zácpy, za městem dokonce celou noc.

 

[wp_ad_camp_2]

Farmáři se shromáždili v rámci hnutí Land schafft Verbindung (Venkov spojuje) při podpoře německé asociace farmářů. Farmáři tvrdí, že přísnější zákony na ochranu životního prostředí a přísnější pravidla ochrany zvířat ohrožují jejich činnost.

V září se v centru Berlína sešli němečtí pastevci a žádali zvýšení mzdy. Průvod se vydal z parku Tiergarten k paláci Bellevue. Pastevci tehdy uvedli, že potřebují státní podporu a vyšší ceny na domácí produkci, aby si dokázali vydělat na život.

Stáda ovcí přispívají k záchraně asi 430 tisíc hektarů země v Německu. Odvracejí vymírání různých druhů flory a fauny a dokážou ochránit pobřežní zóny před povodněmi.

Dříve v únoru farmáři italské Sardinie na protest proti „nespravedlivým“ cenám vylili mléko na silnici. Sardinští farmáři žádali vyšší nákupní cenu mléka, které vyrábí na ostrově a pak ho vozí na domácí trh.

 

[wp_ad_camp_2]

Farmáři také vyhodili vepřové maso na silnici na znamení protestu proti dovozu, který podle jejich slov způsobuje škodu místním výrobcům.

V létě před rokem slovenští farmáři, kteří byli nespokojení se zemědělskou politikou, protestovali v Bratislavě. Farmáři požadovali plnění takzvané Košické výzvy, která reaguje na neutěšenou situaci v zemědělství Slovenska.

Zdroj: 9

Aby to nebylo málo, tak farmáři protestují i ve Francii.

Traktory zablokovaly i slavnou ulici v Paříži. V konvojích traktorů se do Paříže sjeli nespokojení francouzští zemědělci ve snaze upozornit na problémy v jejich odvětví a donutit k ústupkům vládu prezidenta Emmanuela Macrona. Ráno komplikovali dopravu na vícero místech a blokáda na městském dálničním okruhu se protáhla do odpoledních hodin. Farmáři protestují proti mezinárodním obchodním dohodám či ohlášenému zákazu glyfosátu, chemikálie používané v zemědělství mimo jiné k likvidaci plevelů. Více ZDE

[wp_ad_camp_2]

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.