…..nejen náš parlament a politici jsou k smíchu, ale i vysloužilá balkánská řeznice se svými fraškami, které neustále omílá dokola jak bývalý P-REZIDENT HAVEL. Otázka je: kdo se od koho učil….
11:27

Ještě jí asi nedošlo, že jsou tak profláklí a nemá o ni nikdo zájem. Mimo nuceně nahnaných lidí….

12.03.2019 11:00

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová varovala před podkopáváním demokracie v zemích NATO, které podle ní pomáhá nepřátelům. Na dnešní konferenci pořádané na Pražském hradě u příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO také před poloprázdným sálem citovala někdejšího amerického prezidenta Billa Clintona, podle něhož rozšíření Alianci posílilo

Trapas? Albrightová před prázdným sálem. Smích Petříčkovi. A k tomu Topolánek
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Vystoupení Madeleine Albrightové.
[wp_ad_camp_2]
Albrightová, jež konferenci zahajovala, upozornila na to, že v řadě zemí NATO sílí nacionalismus a někde jsou přijímány zákony k oslabení opozice nebo médií. Někteří představitelé podle ní říkají, že před svobodou mají přednost jiné priority. Albrightová vyzvala k vystoupení proti těmto tendencím.  „Nemůžeme pomáhat (ruskému prezidentovi Vladimiru) Putinovi, který se snaží Alianci rozdělit a podkopat naši demokracii. Musíme být demokraciemi stoprocentně, nejen slovy, ale i činy,“ řekla.

tm komentuje: V této anketě je nutné hlasovat v originálním článku v parlamentních listech…..

Anketa

Vážíte si Madeleine Albrightové?

Ano
5%
Ne
95%
hlasovalo: 11422 lidí

Někdejší ministryně na konferenci také přednesla vzkaz od exprezidenta Clintona, za jehož prezidentského mandátu Česko do NATO vstoupilo. Podle Clintona se ukázalo, že rozšíření NATO byla správná věc, která Alianci posílila. Vzhledem k bezpečnostní situaci v nynějším světě je podle bývalého amerického prezidenta spojenectví NATO důležitější než kdy předtím. Clinton se také vyslovil pro další rozšiřování Aliance.

Albrightová ve svém projevu také uvedla, že rozšíření NATO o země střední Evropy bylo napravením historické křivdy. NATO je podle ní nejen vojenskou, ale i politickou aliancí, která si klade za cíl hájit svobodu a demokracii a stojí na svobodě jednotlivce a na právním státu.

[wp_ad_camp_2]

Po Albrightové předstoupil také ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), jenž se dočkal posměchu od šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. „Ministr zahraničí by měl projev aspoň umět číst. Od tý doby, co pravdě a lásce zbyli už jen lidi jako Poche, to nemá žádnou úroveň,“ zmínil na svém facebookovém profilu.

V 11 hodin se slavnostního programu účastní i prezident Miloš Zeman. Sál se již zcela zaplnil.

„Před téměř 20 lety jsem spoluzaložil sdružení Jagello2000, které mj. pořádá dny NATO v Ostravě. A také dnešní konferenci ‚Naše bezpečnost není samozřejmost‘, na kterou nesmím, protože je na Hradě. Někdo mě škrtnul. Asi za trest… Neva, jsem v dobré partě a venku je hezky,“ dodal k dnešnímu programu expremiér Mirek Topolánek.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.