;

Prezident USA Donald Trump a lídr KLDR Kim Čong-un v úterý po ukončení jejich schůzky v Singapuru podepsali závěrečný dokument.

Ceremoniál se konal v hotelu Capella. Pro Trumpa a Kim Čong-una byla připravena pera. Před zahájením ceremoniálu jeden z personálu Kim Čong-una v bílých rukavičkách utřel pero určené severokorejskému vůdci.

 

 

„Podepisujeme velmi závažný a podrobný dokument“, pronesl Trump během ceremoniálu.

První summit v dějinách americko-severokorejských vztahů se konal v hotelu Capella na lázeňském ostrově Sentosa, který je se zbytkem Singapuru spojen mostem. Předáci obou zemí plánovali projednat otázky úplné denuklearizace a záruk míru na Korejském poloostrově a normalizace americko-severokorejských vztahů.

Po jednání mezi čtyřma očima vyšli oba lídři na terasu v prvním poschodí, odkud uvítali představitele médií.„Kima se třikrát zeptali, jestli se zřekne jaderných raket, ten však na tyto otázky nereagoval“, uvedl zpravodaj.

Trump za sebe novinářům řekl, že má s lídrem KLDR „velmi, velmi dobré vztahy“.

Severokorejský předák Kim Čong-un označil summit s prezidentem USA Donaldem Trumpem za „předehru k míru“.

„Překonali jsme všelijaký skepticismus a spekulace ohledně tohoto summitu, a myslím si, že to je pro mír rozhodující. Je to předehra k míru“, řekl Kim Čong-un, jehož slova uvádí agentura Associated Press.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.