Obama chtěl být informován o všem, co se děje ve vyšetřování emailů Clintonové.

[wp_ad_camp_2]

  • Lisa Page napsala svému milenci Peterovi Strzokovi o vyšetřování Clintonové: „Obama chce vědět o všem, co děláme.“
  • Obama řekl, že může garantovat, že nebude překážet a žádné politické vlivy se nebudou montovat do vyšetřování FBI
  • 2. září 2016, byla tato textovka mezi dalšími 50 000 zpráv, které si pár poslal během dvou let mimomanželské aféry
  • Page byla právnička FBI a Strzok vedl vyšetřování obou kauz Clintonové a nedávné vyšetřování „Trump-Rusko“
  • Přestože by se očekávalo, že Strzok bude nestranný, nazval Trumpa za****ým idiotem a Page napsal o záhadné pojistce proti Trumpově prezidentství
  • Prezident Trump ve středu napsal na Twitter: „Nová korespondence FBI je bomba!
  • [wp_ad_camp_2]

Prezident Donald Trump odhalil soukromou korespondenci mezi tímto mileneckým párem a také to, že minulý prezident Obama chtěl vědět o všem, co se děje ve věci vyšetřování Hillary Clinton.

Dva měsíce před prezidentskými volbami Lisa Page napsala kolegovi Peterovi Strzokovi, že pracovala na hlášení pro šéfa FBI Jamese Comyho, protože Obama chtěl vědět vše, co dělají.

O pět měsíců dříve Obama řekl v rozhovoru pro Fox News, že může garantovat, že do vyšetřování se nebude vměšovat.

Prezident Trump zvěděl novinky a napsal na Twitter: „NOVÁ KORESPONDENCE MEZI ČLENY FBI JE OPRAVDU BOMBA!“

[wp_ad_camp_2]

Lisa PagePeter Strzok
Lisa Page a její kolega a milenec Peter Strzok

Nemluvím s generálním prokurátorem o probíhajícím vyšetřování. Nemluvím s řediteli FBI o probíhajícím vyšetřování. Máme přísnou linii,“ řekl Obama 10. dubna 2016.

Mohu to garantovat. Zaručuji, že v žádném vyšetřování prováděném Ministerstvem spravedlnosti nebo FBI nebude žádný politický vliv, a to nejen v tomto případě, ale v každém.řekl.

Obama promised in April 2016 that he wouldn't get involved with FBI investigations and there would be 'no political influence'
Obama v roce 2016 v rozhovoru s Fox News přísahal, že se do vyšetřování FBI plést nebude a že do něj nebudou zasahovat ani žádné „politické vlivy“

[wp_ad_camp_2]

Fox News jako první referovali o první várce, která bude zveřejněna republikány na výboru pro Národní bezpečnost. Členové výboru brzy publikují zprávu s názvem „Emailové skandály Clintonové a vyšetřování FBI“.

Comey na kongresu v červnu 2017 dosvědčil: „Jako ředitel FBI spolupracuji s prezidentem Obamou. Hovořil jsem s ním pouze dvakrát za tři roky a zdokumentované to nemám.

Nezabýval se možnými poznámkami nebo jinými písemnými zprávami, které mohl poslat do Bílého domu Obamovi.

Ale Comey zdokumentoval setkání s prezidentem Donaldem Trumpem v roce 2017. Řekl, že se obával, aby Trump nezasahoval do vyšetřování týkajícího se Ruska.

Strzok byl vedoucím vyšetřovatelem nezákonného používání soukromého emailu Clintonové k vyřizování jejích oficiálních zpráv z Ministerstva zahraničí v době, kdy byla přední americkou diplomatkou.

Později byl členem rady Robera Muellera, která vyšetřovala údajné spojení mezi Trumpovou kandidaturou a Ruskem.

Comey was to give Obama an update on the Clinton email investigation before the 2016 election, according to Page; he testified before Congress in 2017 that he only spoke to Obama twice as FBI director – but didn't mention whether he had sent him written reports
Podle Page měl Comey Obamovi před volbami v roce 2016 poskytnout aktualizaci vyšetřování emailu Clintonové. V roce 2017 Comey před Kongresem dosvědčil, že s Obamou vedl během tří let pouze 2 rozhovory, avšak zda mu posílal písemná hlášení, o tom se nezmínil.

[wp_ad_camp_2]

Clinton used a private, unsecured email server not accessible by government archivists to send and receive classified information while she was secretary of State; the FBI ultimately cleared her of criminal wrongdoing
Clintonová v době, kdy byla ministryní zahraničních věcí USA, používala k zasílání a přijímání utajovaných informací nezabezpečený osobní email, který nebyl dostupný vládnímu archívu. FBI z ní nakonec toto provinění smyla.

[wp_ad_camp_2]

V červnu 2016 Comey oznámil, že Clintonovou očistil od všeho bláta spojeného s emailovou kauzou. Řekl: „Nenašli jsme žádnéímé důkazy, že by se ministryně Clintonová nebo její kolegové úmyslně podíleli na porušování práva.“

28. října 2016 Comey sdělil zákonodárcům, že na základě posouzení těchto nově objevených emailů Clintonová nebude čelit trestním obviněním.

SMS zprávy mezi Page a Strzokem, prokázaly jejich zášť vůči Trumpovi.

V srpnu 2016 Strzok napsal Page: „Věřím, že on zvolen nebude, ale obávám se, že v žádném případě nemůžeme podsoupit takové riziko. Je to jako pojistná smlouva na nepravděpodobnou událost, že zemřeš před čtyřicítkou.“

Není jasné, co měl tou „pojistnou” smlouvou na mysli, ale ministerstvo spravedlnosti v té době debatovalo o přístupu k federálnímu soudu kvůli dozoru nad poradcem Trumpa – Carterem Pagem.

V den voleb napsala Page Strzokovi: „OMG tohle je ku*va děsivý!“

Jeho odpověď: „Mám z toho depku.“

O pět dní později mu Page napsala znovu: „Koupila jsem všechny prezidentovy muže.“

[wp_ad_camp_2]

Překlad: niky, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.