Dne 1. dubna 2020 – uprostřed krize koronaviru Donald Trump, Vladimír Putin a Si Tinping, představitelé USA, Ruska a Číny, uskutečnili konferenční hovor ve snaze spojit své síly a vyvinout nový světový měnový systém, založený na blockchainových technologiích a podložený zlatem.

Potýkáme se s největší světovou ekonomickou výzvou, jaké kdy lidstvo muselo čelit.“ Jedině jednáním na globální úrovni můžeme zabránit tomu, aby lidstvo sklouzlo do nezastavitelné sestupné spirály,“ řekl Donald Trump.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pod vedením Trumpa se vůdci USA, Ruska a Číny nečekaně spojili, aby hovořili o zavedení nového digitálního a decentralizovaného měnového systému pro celý svět. Rozhovory již probíhají s EU, Japonskem, Jižní Koreou a některými dalšími státy.

„Doufáme, že to povede celosvětově k co nejširší možné alianci, což by bylo poprvé, kdy by se všichni lidé na světě spojili. Dnes začíná nová kapitola v lidské historii,“ řekl Si Tinping

Blockchain známý z Bitcoinu a Etherea

Nový světový ekonomický systém a s ním spojená měna, by měl běžet na bázi technologie zvané blockchain. Ta je také základem například dobře známých kryptoměn Bitcoin a Ethereum. Globální peněžní zásobu určují algoritmy namísto centrálních bank. Na rozdíl od klasických kryptoměn a papírových fiat peněz, které dnes používáme, bude nová měna podložena zlatem ze sta procent, bez státních zásahů a naprosto bezpečná proti padělání. Pro lidstvo svítá nová éra.

Aby se připravila cesta pro novou světovou měnu, budou současné soukromé centrální banky de-privatizovány (zřejmě zestátněny, pozn. př.). Nová měna bude zveřejněna bez zbytečné byrokracie jako open source blockchain (open source = veřejně přístupný zdrojový kód, pozn. př.).

„Chceme obnovit důvěru v hodnoty a společenský řád. Světová komunita, a zejména naše děti, si zaslouží lepší budoucnost. Dny nefunkčního systému centrálního bankovnictví jsou sečteny,“ uvedl Vladimír Putin.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Profesor Dr. Tomas Heidelberg, známý odborník na mezinárodní měnový systém, potvrzuje, že plán by mohl fungovat a možná je to jediný způsob, jak zpomalit recesi vyvolanou globální pandemií koronaviru, a odvrátit nastávající ekonomickou krizi.

„Náš finanční systém fungoval v podstatě několik set let. Byl naprogramován tak, aby pravidelně zažíval hospodářské pády a krize. Docházelo k neustálému přerozdělování zdola nahoru. Je to odvážný a nezbytný krok, na který mnoho ekonomů čeká dlouhou dobu.

Svět se mění a my jsme jen na začátku dlouhého a vzrušujícího procesu změn. Vidět krize a výzvy jako příležitosti je pravděpodobně znovuobjevením umění života.

Přeložila tereza | Zdroj: 54

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.