Od zavedení rozpočtových opatření a zákonů tzv. „Tax Cuts and Jobs Act“[1] Trumpovou administrativou začíná proudit zpět do USA rekordně vysoké množství peněz, zvedá se zaměstnanost a podnikatelský optimismus.

 

„Americké podniky, které obvykle stavěly své továrny v zahraničí, aby se vyhnuly americkým daním, teď tuto tendenci zastavují díky novému daňovému zákonu a přesměrovávají peníze zpět domů,“ řekl v úterý pro Fox Business předseda Rady ekonomických poradců prezidenta, Kevin Hassett.

Dle BEA (Úřad pro ekonomickou analýzu) se do USA vrátilo od amerických firem za první čtvrtletí přes 300 miliard dolarů. Hlavním hnacím motorem je skutečnost, že zahraniční zisky proudící zpět do země už nejsou daněny. „Tu opravdu hloupou věc jsme zrušili,“ říká Hassett.

Dalšími pozitivními faktory na poli ekonomiky USA jsou rostoucí mzdy, snižování nezaměstnanosti a vyšší domácí kapitálové investice.

Pozitivní trendy se odráží i v průzkumech veřejného mínění. Dle průzkumu televize CNBC z 25. června si 54 % Američanů myslí, že jejich ekonomika je dobrá nebo vynikající. Jde o nejvyšší procento za celou dobu 10 let, co CNBC tento průzkum provádí.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.