Twitter cenzuroval harvardského profesora medicíny Martina Kulldorffa, člena skupiny poradců pro bezpečnost vakcín COVID-19 pro CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí), FIH (Hokejová federace) a FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) z důvodu zpochybení domněnky, že děti a mladí lidé potřebují vakcínu proti COVID-19.

Platforma opatřila na twitteru Kulldorffa varovný štítek o této záležitosti a zabránila uživatelům k reakcím „like“ nebo možnosti jej znovu tweetovat (retweet).

„Myslet si, že každý musí být očkován je vědecky chybné stejně tak jako myslet si, že by nikdo být očkován neměl,“ řekl Kuldorff ve svém nyní cenzurovaném tweetu. „Vakcíny COVID jsou důležité pro starší lidi – rizikovou skupinu a jejich pečovatele. Lidé s předchozím nakažením to nepotřebují. Ani děti.“

[wp_ad_camp_3]

 

Kulldorff je dnes jedním z nejcitovanějších odborníků na infekční onemocnění s více než 25 000 akademickými citacemi. Kromě své role harvardského profesora je biostatistou a epidemiologem v nemocnici Brigham and Women’s Hospital.

Spoluvytvořil Velkou Barringtonskou deklaraci, výzvu ke změně postoje COVID-19 zaměřeného spíše na nejohroženější skupiny než na celou populaci. Podepsali jej tisíce lékařských odborníků a lékařů z celého světa.

Kulldorff dále tvrdí, že odezva na COVID by se měla zaměřit na starší zranitelnou populaci a zároveň zmírnit omezení mladým a zdravým lidem.

Podle Twitteru porušil Kulldorff pravidla platformy týkající se „dezinformací COVID-19.“

Rozhodnutí Twitteru v následujícím tweetu Kulldorff okomentoval a udeřil na platformu, že rozhodování o lékařských debatách přesahují odborné znalosti Twitteru.

„Při nevědeckých tvrzeních se média často odvolávají na „zdravotníky“ či „odborníky“ aniž by někoho citovali,“ uvedl Kulldorff.

„Vyzývám Twitter, abych jmenoval odborníky na vakcíny, kteří se domnívají, že všichni, včetně dětí a osob s předchozí imunitou proti infekci, MUSÍ být vakcínou Covid očkováni.“

Přeložila adri | Zdroj: Breitbart

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.