Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

 • Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro
  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

Související zprávy

 • Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather
  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

 • Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski
  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

 • Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel
  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

 • Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný
  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

Uber-loser Porošenko – Ukrajinský „Saakašvili“ Díl 2/2

Tento článek byl publikován na Unz.com. 30. listopadu 2018.

Autor The Saker, expert teorie i praxe válečného umění

Překlad ©Michail Prouza 2018

…..pokračování

15:54

Díl 1/2 najdete zde

Konečně skutečnost, že Porošenkova loď se neodvratně potápí znamená, že ukrajinští politici ani vojenští velitelé si v žádném případě nebudou chtít za Porošenka pálit ruce. Pokaždé, když dnes mají udělat nějaké rozhodnutí se asi musí sami sebe ptát, kdo je ochrání až se to kolem všechno zhroutí. Vsadil bych na to, že už se vytvořila síť diskrétních kontaktů mezi různými vysoce postavenými ukrajinskými úředníky a Julijí Timošenkovou. Tajná služba SBU to pravděpodobně Porošenkovi hlásí (v horším případě ne!) což přispívá jeho panice i zděšení všech jeho posluhovačů. Známkou této paniky může být i to, že se v oficiálním textu nového mobilizačního zákona objevilo 60 místo 30 dnů jeho trvání.

60 dnů? Skutečně?

[wp_ad_camp_2]

 

Putinova metafora (k charakteru Západních elit ve vztahu k Porošenkovi) „Kyjevu projde i to, kdyby začali jíst malé děti“ je výstižně trefná: kolektivní pokrytectví Západu je skutečně bezbřehé. Ani to ovšem neznamená, že by Západ mohl Porošenka osobně zbavit vší viny. Dosud musí všichni vůdci impéria předstírat, že Ukrajinu podporují, bez ohledu na to, co se děje. Dokonce i tehdy, když Petro stále častěji vyvádí věci, které jsou zcela proti zdravému rozumu. Leze už jim ale asi krkem, když všichni mocní musí ze všech sil křičet „BÍLÁ!“ kdykoliv Porošenko udělá něco černého. Nicméně, dokud washingtonské imperium nedosadí na trůn Ukrajiny někoho jimého, Porošenko zůstává „jejich katem v Kyjevě“. A Porošenko to velice dobře ví.

To vše vyvolává kardinální otázku číslo 2:

Mohl by Porošenko skutečně rozpoutat otevřenou válku?

Možná, že rétorika propagandy Západu by stále ještě mohla být schopná omlouvat nebo dokonce bránit „jezení dětí“. Ale přímá otevřená válka s Novoruskem nebo dokonce s Ruskem je mnohem větší a nebezpečnější sousto. A teď se podívejme, co Ukrajinci nejen říkají, ale co také dělají:

Stanné právo je vyhlášeno ve všech oblastech Novorosijska okupovaných ukrajinskou armádou.

Všechna novorosijská města této zóny jsou uzavřena s vojenskými kontrolními stanovišti po obvodu.

300 polních nemocnic bylo zřízeno a vybaveno lůžky, zásobami krve a léků, vše připraveno na příval masivního počtu zraněných

Ukrajinské zálohy první linie byly nyní mobilizovány, stejně jako nacistické jednotky smrti (aka „dobrovolné prapory“).

Petro nyní tvrdí, že Rusové ztrojnásobili své síly podél ukrajinské hranice: „Počet nádrží paliva na základnách, které se nacházejí podél naší hranice, se ztrojnásobil. Počet přemístěných jednotek dramaticky vzrostl po celé délce hranice „; přeloženo do obyčejné řeči to znamená, že to je právě to, co s největší pravděpodobností právě dělají Ukrouši – doplňují své stavy podél linie styku.

S odvoláním na své výzvědné agentury Petro také řekl, že „mají přesvědčivé důkazy o tom, že útok na ukrajinské lodě je jen začátek“; jinými slovy, že Ukronacisti pravděpodobně připravují další útoky.

Hranice s Krymem byla uzavřena pro všechny ne-ukrajince.

Ukrajinci nyní žádají Turecko o uzavření Bosporského průlivu (což se nestane ze dvou důvodů: Montreuxská úmluva z roku 1936 to zakazuje a kromě toho by to byl pro Turecko sebevražedný akt války).

Hysterie ukrajinské propagandy dosáhla úrovně nepříčetnosti: ukazují, jak děti ze sirotčince (!) v Mariupolu kopou zákopy, aby pomohly ukrajinské armádě v přípravě na nadcházející „ruskou invazi“. Podívejte se sami na tuto ukrajinskou zprávu:

Link https://youtu.be/8z6R81hDxFY

Překvapivý útok je jednou z nejčastěji popisovaných strategií válčného umění (zájemci o toto téma by si měli přečíst vynikající studii Richarda Betta „Surprise Attack: Lessons for Defense Planning„). Jednou z velmi účinných a proto často užívaných strategií je předstírat, že se chystáte zaútočit a pak v poslední chvíli to odvoláte: to protivníka opotřebovává a unavuje a otupuje to jeho pozornost … a pak jednoho dne skutečně zaútočíte … Někdy této strategii přezdívame strategie plačícího vlka.

Ukrajinci to dělají už po léta (kolikrát jsme už slyšeli, že ukrajinský útok je „nevyhnutelný“?). Problém tentokrát je, že jejich přípravy jsou rozsáhlejší a mnohem nákladnější. Můžete si však být jisti, že Rusové jsou už léta v plné pohotovosti a že mají trvale k dispozici více než dostatečné síly k řešení jakéhokoli útoku z Ukrajiny, od pohraničních přestřelek až po rozsáhlou ofenzivní válku.

Takže můžeme všichni doufat, že Ukrouši opět hrají svou strategii „plačícího vlka“, jen aby se v poslední vteřině stáhli. Ale doufám, že nikdy nevyloučíte možnost, že tentokrát skutečně zaútočí. Vyloučit to by od vás bylo nesmírně hloupé. Nezapomeňte, vyděšenému Porošenkovi se čas krátí.

Nejdříve to zkoušel Papež, pak Napoleon, po něm Hitler a ted tihle dva géniové …

tm dodává: velice oduševnělé pohledy obou dvou GÉNIŮ. Člověk aby takové pohledal…..

[wp_ad_camp_2]

Jsou tací co tvrdí, že Porošenko není tak hloupý, aby válku proti Rusku začal. Moje otázka pak ale je: opravdu si myslíte, že Porošenko je chytřejší než, řekněme, různí středověcí papežové, Napoleon nebo Hitler? Mně připadá stejně hloupý a tupě bezduchý a amorální jako Saakašvili. A vzpomeňte, co se stalo v 08.08.08 … [kdy Saakašvili napadl Jižní Osetii …]

Ptáte-li se, zda by USA měly o skutečně vážnou válku na Ukrajině zájem – již řadu let říkám, že vlhký sen neokonů je přinutit Rusko k tomu, aby otevřeně zasáhlo a že pro dosažení neokoni napadnou DNR i LNR rukou Ukronacistů, třeba do posledního Ukrouše.

Budou Novorosijci dost silní, aby dokázali odrazit útok Ukroušů bez zjevného ruského zásahu?

Možná. Pravděpodobně ano.

Ale ani to nelze tvrdit s jistotou, protože Novorosijci nemají strategickou hloubku. Což je dělá zranitelnými. Museli by útok odrazit bezprostředně, okamžitě. Čas je proti nim. Nemohou si dovolit vyčkávací taktiku nebo dlouhodobé statické nasazení sil. V obyčejné řeči to znamená, že Novorosijci musí být víceméně v neustálém stavu pohotovosti a že jejich síly musí být nasazeny v přední linii. Což je dlouhodobě velmi obtížné a nebezpečné. Zvláště v boji proti nepříteli v početní převaze.

Kamenem úrazu a rozhodující nevýhodou jak Novorosijců tak Rusů a je to, že washingtonští neokoni nemají co ztratit, když se jim jejich plán nezdaří a když se Novorosijcům opět podaří ukrošské síly zastavit i bez ruského zásahu. (Nezapomeňte, neokoni nedbají nejenom životů Novorosijců nebo Ukrajinců ale ani životů amerických vojáků a občanů. Nejde-li o jejich vlasní životy, nenjde o ztrátu).

Je docela dobře možné, že Trumpa samotného tento konflikt ani nezajímá. Ale pozor! Trump je doposud snad nejslabší papuč, který kdy v Bílém domě seděl (dokonce i věčně vylekaný Jimmi Carter vedle něj vypadá jako řvoucí lev). Jen pár hodin poté, co před odletem do Buenos Aires prohlásil, že nastala „velice příznivá doba na setkání s Putinem“, setkání zrušil. Trump byl a zůstává oblakem narcisizmu vznášejícím se vysoko and reálným světem. Měl vždy velké ego, na které se nikdy nedalo spolehnout. Od doby, kdy se dostal do Bílého domu, splasknul pod tlakem svých neokonských páníčků jako ucházející pneumatika. Smutnou pravdou je, že Trump se stal v řízení administrativy US naprosto nepodstatným článkem. Zcela určitě v čemkoli týkajícím se Ruska. A těm, kdo si stále ještě namlouvají, že jen klame tělěm a že mistrnně hraje vysoce promyšlenou šachovou partii připomenu, že doposud se vždy a ve všech ohledech systematicky podřídil požadavkům neokonů a jejich rozhodnutím. Včetně personálních změn v týmu jeho důvěrníků a volby jeho osobního lékře!­ Svou vlastní pozici den za dnem smířlivě oslabuje ve prospěch neokonů, kteří se na Trumpovi stávají doslova nezávislými. Tohle šachová partie není ani hodna turnaje žáků základní školy.

[wp_ad_camp_2]

Poznámka: Trumpova poslední otočka jak na obrtlíku stran jeho světem dlouho očekávaného setkání s prezidentem Putinem je nejnovější ukázkou bezbřehé ignorance, kterou současní vůdci USA trpí. Nemají prostě ani ponětí, jaká je funkce, důvod a účel diplomacie. Dmitrij Trenin, ředitel Carnegie Centra v Moskvě, to řekl naprosto správně, když dnes na Tweeteru uvedl, že „Setkání s prezidentem USA není pro prezidenta Ruska odměnou. Zrušení schůzky není trestem. Taková schůzka je nezbytnou nutností. Komunikace mezi Ruskem a USA je dnes nezbytným nástrojem k tomu, aby se případná náhodná konfrontace nezvrátila v konflikt, který vyústí v novou světovou válku. Nic víc, nic míň„.

Pochopit ale něco takového je bohužel nad síly amerického polovzdělance. Není se tudíž co divit, že Rusové se už prostě vzdali jakékoliv naděje, že by kdy dosáhli jakékoli úmluvy se Spojenými Státy dokud jejich hlavou je pucflek vygumovaných neokonů.

Chce se setkat? Samozřejmě, tady jsme. Nechce se setkat? Berem na vědomí. Žádné překvapení …

Toto je žalostný stav, do kterého se nafoukaná světová atomová supervelmoc sama uvedla …

Obdobně je na tom potroublý Trumpův viceprezident Mike Pence, který se do dějin světových klaunů tentokrát zapsal vystoupením, při kterém se snažil vyděsit Putina tím, že na něj upřeně a bez sebemenšího pohybu shlížel tam dolů ze své nadoblačné výšky 178 centimetrů „kosti-drtícím pohledem“. Teatrální to vyjádření jeho nadvlády na setkání v Singapuru. Putin se jen shovývavě usmíval, samozřejmě. Zabijácký výraz žulového Penceho stále sklízí aplaus obdivovatelů komiků kolem celáho světa …

Putin je tady zicher strachem bezsebe …

Bez ohledu na tuto ubohost, děsivou skutečností je, že US neokoni jsou nejzběsilejšími rusofoby na této planetě a že klauni v Bílém domě zaručeně udělají vše to, co jim deep state (stínová administrativa agentů špičky globální banksterské pyramidy zkorumpovaných penězi a mocí, ovládající z pozadí řízení státu) přikáže. Nepočítejte s tím, že byste v jednání někoho z nich mohli kdy najít stopu morálky, slušnosti či známku použití zdravého rozumu.

[wp_ad_camp_2]

Navíc, jak jsem už mnohokrát řekl, Trump je pro neokony „prezidentem na jedno použití“: kdyby cokoliv dopadlo jakoukoli špatně nebo katastroficky, hodí to všechno na něj, spláchnou a na jeho místo dosadí dalšího ze svých koňů.

Ze všech těchto důvodů je odpověď na naši zásadní otázku číslo 2 zřejmá: ano, Porošenko rozhodně je schopen nařídit šílený útok, včetně vyhlášení války Rusku.

Že je toho schopen ale nemusí znamenat, že to skutečně udělá, díky Bohu! Možná, že stejně jako minulého léta, ukronacistická chunta ještě včas vystřízliví. (Loňský Putinův vzkaz, že jakýkoli útok Ukrajinců na Rusko vyvolá odpovídající reakci s mnohem vážnějšími důsledky pro ukrajinskou

státnost, snad ještě stále působí). Teoreticky, bezpáteřní Evropané (kteří by nevyhnutelně v důsledku jakéhokoli vážnějšího konfliktu sami výrazně utrpěli jak ekonomocky tak ve sféře sociální) by mohli také Kyjevu říct, aby se vzpamatoval. Ale nedal bych krk na to, že bz to mentálně zdevastovaní Evropané dnes bzli schopni udělat.

Takže doufejte v to nejlepší. Přitom ale nezapomínejte, že to nejhorší se stale může stat …

Závěr: Je téměř nemožné předejít „sebevraždě rukou policisty“ Ale Bůh možná zasáhne!

Situace na Ukrajině je krajně nebezpečná a v dohledné budoucnosti se nezmění. Filozofové říkají, že láska je mejmocnější silou ve vesmíru a já s tím bez výhrad souhlasím. Ale hned další dvě nejsilnější síly jsou zlo a hloupost. Jak v Kyjevě tak ve Washingtonu je jich obou na tuny. Incident s „tajnou operací“ „ukrajinského námořnictva“ v Kerčském průlivu může vypadat banální. Ale jen dokud si nepřipomenete všechny ty války, které kdy byly vyhlášeny v důsledku mnohdy ještě banálnějších incidentů. Tentokrát, jen díky obdivuhodně disciplinovanému zásahu ruských pohraničních stráží, bylo ještě možné krvavému střetu, ve který Kyjev cynicky doufal, předejít. Nicméně, zeptáte li se kteréhokoliv zkušeného policisty, každý vám řekne, že předejít tak zvané „sebevraždě rukou policisty“ je téměř vyloučené.

[wp_ad_camp_2]

Poznámka: „Sebevražda rukou policisty“ terminus technicus – někteří lidé, často zločinci nebo teroristi zahnaní do bezvýchodné situace, volí záměrně zemřít kulkou policisty než aby podstoupili soud a uvalení trestu. V některých případech volí tuto cestu lidé v podobně bezvýchodné situaci ve snaze poslat světu jisté prohlášení či poselství.

Západní impérium netrpělivě čeká na to až ruský policajt konečně na Ukrajince vystřelí. Po tomtéž v předvečer voleb doslova zoufale prahne ukronacistická chunta – jejich existence na tom dnes závisí. Mimochodem, celá ta antiputinovská propaganda v Rusku, včetně propagandy ruských pseudopatriotů, která na něj útočí jako na nerozhodného slabocha obávajícího se vrátit facku, ktrerý by měl dokonce být s washingtonským impériem v tajné alianci, je zjevně PSYOP zbraní západního impéria. Ať už jejich fámu papouškuje člen ruské páté kolony, snažící se vyvolat v Rusku občanskou válku a nebo pomýlený patriot, který se upřímně cítí ohrožen a ponížen.

Poznámka: PSYOP zbraň – ve vojenské terminologii – ovládání nebo ovlivňování podvědomého myšlení nepřítele systematickým podsouváním zavádějících a manipulativních informací.

V této chvíli neexistuje způsob, jak předpovědět, zda chunta ukronácků skutečně zaútočí nebo ne. V době, kdy se neokonové snaží přesvědčit planetu, že islám, a ne oni, je největším nebezpečím pro naši planetu, je dobré jim ukázat, že ne všichni jim na to naletíme a že jim vidíme do karet. Už několikrát jsem se ve svých analytických úvahach musel odvolat na Boha. Učiním tak i tentokrát.

Alespoň v jednom ohledu má pravdu dokonce i Korán: Bůh vše vidí a Bůh řídí vše. Ukrajinští neznabozi a jejich neokonští páníčkové si asi vybrali dojít tohoto poznání tou těžší cestou.

Poslední zpráva RT z bojiště 14. prosince 2018

Russia Today:

S odvoláním na mezinárodní pozorovatele na východě Ukrajiny, mluvčí ruského ministra zahraničí Maria Zacharovová uvedla ve čtvrtek 13. prosince, že ukrajinská armáda přesunuje do oblasti značné vojenské síly.

Podle zpravodajských zdrojů, v několika následujících dnech Ukrajina připravuje vojenskou provokaci na styčné linii povstaleckého území s úmyslem využít stanného práva, které má vypršet 27. prosince, k bleskovámu útoku v oblasti Mariupolu a ke získání kontroly and pobřežím Azovského moře až k hranici s Ruskem …

The Saker

Poslední zpráva RT z bojiště 14. prosince 2018

Tento článek byl publikován na Unz.com. 30. listopadu 2018.

Autor The Saker, expert teorie i praxe válečného umění

Překlad ©Michail Prouza 2018

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře