Tento článek byl publikován na Unz.com. 30. listopadu 2018.

Autor The Saker, expert teorie i praxe válečného umění

Překlad ©Michail Prouza 2018

…..Tak to vypadá paní Millerová, Petro Porošenko má problém….

09:54

Navzdory jeho všudypřítomné sebeoslavné propagandě, Porošenkova popularita padá stále hlouběji. Ani jeho nejnovější pokus o vyvolání pro něj spásné krize za použití osvědčené formule „ruské agrese“ zdá se neuspěl. Ba co víc, obrací se to dokonce proti němu.

Ukronacista a vrchní velitel vojsk Ukrajiny v plné zbroji

I těm méně zasvědceným začíná být stále více zjevné, že poslední ukronacistická provokace v Kerčském průlivu byla nejen sama o sobě neskutečně slabomzslná, ale navíc zoufale diletantsky naplánovaná a ještě hůř provedená. Dokumenty zabavené FSB na palubách zadržených ukrajinských válečných lodí prokazují, že jejich kapitáni dostali rozkaz „nepozorovaně“ proklouznout úzkým průlivem pod kerčským mostem. Kde nechali vůdcové ukronacistické chunty rozum? Buď byli i oni opilí a nebo se báli Porošenkovi říct, že je to hotová sebevražda. (S největší pravděpodobností byl Petro sám příliš opilý na to, aby to byl schopen pochopit). Jakkoli tomu, fascinující je, že o něčem takovém vůbec začali fantazírovat. O tom, že jejich tři rezavé dýchavičné škunery nepozorovaně obeplují Krym a tajně se proplíží pod kerčským mostem. Stejně udivující je to, že před zadržením ruskou FSB [Federálni Služba Bezpečnosti] jejich posádky ani nesvedly zničit inkriminující dokumenty držené na palubách.

Okolí Krzmu je přeci jednou z nejkontrolovanějších oblastí na této planetě. Doslova na dosah ruky od celým světem sledované válečné zóny, která je předmětem nesčetných hrozeb a spekulací. A oni si namlouvali, že se budou moci vyhnout tomu, aby byli odhaleni a zadrženi? Ne, to přeci nemůže být pravda!

Pokud jde o posádky těch tří loděk, všichni z nich vděčí za své životy důstojníkům pobřežní stráže FSB, kteří je mohli zcela oprávněně poslat všechny v několika vteřinách ke dnu, ale kteří zjevně dělali vše pro to, aby spasili životy všech lidí na palubách ukrajinských lodí. Teprve po hodinách ignorování povelů pohraničníků a absurdního manévrování (celou rádiovou výměnu mezi oběma stranami si můžete v originále poslechnout tady), Rusové odrazili ukrajinský remorkér nakonec a vypálili několik výstřelů. Upřímně řečeno, tito důstojníci pobřežní stráže by si zasloužili nějakou humanitární medaili.

Poznámka: Sovětská a nyní ruská pohraniční stráž by v žádném případě neměla být považována za jakousi ruskou obdobu pohraniční stráže, kterou můžete vidět na Západě – tedy za celní úředníky s pendreky za opasky. Oddíly ruská pohraniční stráže jsou elitní jednotky, jejichž úroveň výcviku lze porovnat se slavnými komandy výsadkářů. Jejich úkolem je nejen kontrolovat víza a hledat kontraband, ale být také skutečnou bojovou silou, která by v případě války byla schopna bojovat s nepřítelem dokud by obranu nepřevzyaly řádné armádní nebo námířní síly. Protože provádějí i zpravodajské operace a jsou klíčovým prvkem ruských protiteroristických a protipovstaleckých sil, jsou přímo řízeni FSB. To je take důvodem, proč za členy elitních jednotek jako například Vypel Spetsnaz jsou tak často vybíraráni právě členové pohraniční stráže. Můj dobrý přítel, plukovník a býval velitel Vympelu, mi řekl, že v Afghánistánu přijímali mezi výsadkáře tolik pohraničníků hlavně proto, že ti byli už na příjmu „přinejmenším tak tvrdí a disciplinovaní“ jako bývají už vycvičení výsadkáři.

Ruské pohraniční stráže jsou vybaveny moderními a účinnými zbraněmi a mohou tak provádět i menší bojové operace. Ukrajinští důstojníci to museli vědět. Nepochybně si muesli být vědomi i toho, že bez ohledu na sílu zbraní, kterými byli sami vybaveni (docela slušný arzenál jak lze vidět tady), v případě přímého střetu neměli nejmenší šanci obstát. Už jen jejich loďky samotné jsou velice silně opotřebované. Zatímco ruská pohraniční stráž může navíc počítat s podporou Černomořské flotily, letectva a pozemních sil. Ruské letouny Ka-52s a Su-25 pohotově uvítaly ukrajinské posily vyslané z Oděsy na pomoc oněm třem narušitelům ruských hranic a ukázali jim cestu domů. Upřímně řečeno, ani elitní námořní jednotka by neměla šanci Kerčskou úžinou proplout, natož tak Ukrajinci. Už samotné přírodní podmínky tam zvýhodňují obránce.

Jak Rusové tak Ukrajinci se shodují na tom, že primárním cílem Porošenka bylo vytvořit záminku pro zavedení stanného práva v zájmu zrušení blížících se voleb. Jednou zavedené, stanné právo může být lehce prodlouženo na tak dlouho, jak je třeba. Ve Francii nám to nedávno předvedl Hollande. Porošenko plánoval zavést stanné právo na území celé nacisty okupoané Ukrajiny a prodlužovat ho na tak dlouho, aby tak zrušil volby a aby se mohl tvrdě a bez starosti o paragrafy vypořádat s jakýmkoli protestem jakékoli opozice. Zdá se ale, že jeho plán selhal.

Bylo to totiž tak průhledné, že to všechny opoziční strany bez vyjímky okamžitě prokoukly. Všichni se pak vehementně postavili proti. Když v Radě došlo na schvalování původního Porošenkova textu nového zákona o staném právu, poslanci mu ho podstatně osekali. Místo proklamovaných 60 dnů, mu schválili pouze jeden měsíc a pouze ve východních pohraničních oblastech Ukrajiny:

Oblasti stanného práva – červeně. (Vypadá to na mapu Ukroušů – malujou si Krym namodro!)

To byla pro Petro špatná zpráva. Velmi špatná.

Jednak proto, že stanné párvo je vyhlášeno jen v oblastech, kde je místní obyvatelstvo podezíráno ze sympatií k Rusku. Hlavní nebezpečí pro Petro totiž nepochází od pro-rusky nakloněných lidí; skutečné nebezpečí pro něj přichází z různých nacionalistických legálních opozičních hnutí, která mají svou moc v (modrých) oblastech Ukrajiny, na které se jeho zákon nevztahuje.

Za druhé proto, že zákon byl zaveden pouze na jeden měsíc a navíc zahrnuje klauzuli, která odložení voleb zapovídá. Petro to bude mít těžké zatrhnout kterékoli opozici její volební kampaně (včetně opozice vedené Julií Timošenkovou).

Za třetí, Petro asi doufal, že Rusové při zásahu rozsekají jeho rezavou flotilu na šrot. Bohužel, záludní Moskálové nic takového neudělali a všechna tři plavidla i jejich posádky prostě zadrželi. Takže jako incident, který měl vyvolat explozivní reakce, napětí a paniku a poštvat svět proti Rusům to byl docela propadák. Rusové teď naopak využívají jak lodě tak jejich posádky pro vlastní propagandu, která všem přesvědčivě ukazuje, že kyjevský režim vědomě a absolutně cynicky poslal své vlastní námořníky na jistou smrt. Nic z toho asi Porošenkově popularitě moc nepřidá …

Za čtvrté, je stále zjevnější, že tenhle ukrajinský “Jelcin”, slabomyslný alkoholem vyluhovaný ubožák Petro přestává páníčky ve Washingtonu bavit a že Timošenková bude impériu vyhovovat mnohem lépe. Porošenko má silnou šanci dostat se do problémů se svými washingtonskými páníčky, kteří ho nevyhnutelně brzo vyšlou na cestu Saakašviliho. (I toho nejdříve využili a pak ho jako bezcennou politickou cetku doslova odhodili do smetí). Petro má dokonce šanci stát se tím dosud největším Uber-loserem celého amerického impéria.

Poznámka: Uber-loser – možná oxymoron, protikladný novotvar, složený ze dvou výrazů.

„Uber“ může mít kořeny v Nietzscheho výrazu „ubermensch“, tedy “nadčlověk” nebo „superman“. Naopak anglický „Loser“ je někdo, kdo selhal či zklamal očekávání. Uber-Loser je chvíli nahoře než upadne hodně hluboko. Úžasný moula. Potroublý císař. Či tupý nadřízený?

Takže otázkou číslo 1 je:

Existuje pro impérium vhodná alternativa náhradou za Porošenka?

Abychom našli odpověď musíme si nejprve odpovědět na jinou důležitou otázku: existuje veřejná, oficiálně uznávaná opozice v nacisty ovládané Ukrajině nebo ne?

Odpovědí by mohlo být: ano i ne.

Ne, hledali-li byste na Ukrajině více či méně seriózní, skutečně resputabilní a civilizovanou opozici.

Ale na druhé straně ano v tom smyslu, že chunta, která dnes shromáždila veškerou řídící moc výlučně do vlastních rukou, je snůškou mnoha frakcí, včetně oligarchů/mafiánů à la Kolomoskij, neonacistů à la Farion, bona fide nacistů à la Tiagnibok a podivných ořechů jako Liaško. Ještě stále je tam také Julie Timošenková, velmi odhodlaný a tudíž potenciálně nebezpečný nepřítel, který má navíc v USA velice mocné zastánce.

Podívejte se na tato nejnovější vyhodnocení Porošenka a alternativních uchazečů o trůn a uvidíte, že navzdory obrovské „síle administrativy“ (eufemismus pro zneužívání vládní moci k manipulaci údajů), Petro sotva dosahuje 9,9%. Což přeloženo do „neadministrativní“ řeči znamená, že jeho skutečné rating musí být někde kolem 3-5%.

Poslední hodnocení kandidátů na prezidenta Ukrainian source

A nezapomeňte, že čas běží. Proti Porošenkovi. Už 27. prosince bude stanné právo zrušeno (tedy samozřejmě za předpokladu, že Ukrouši nestačí narychlo uplácat z bláta další provokaci, která světu přesvědčivě prokáže, že Rusko na Ukrajinu zase brutálně zaútočilo).

Nuže, toto je oficiální situační plán: stanné párvo, které bude s odvoláním se na další mýty o „ruské agresi“ s největší pravděpodobností prodlouženo.

Teď ale zvažte také toto: pokud Porošenka vykopnou, poletí s ním i celá jeho banda psychopatických kriminálníků a lapků jako jsou (oficiálně prokazatelně nepříčetný) Parubij, „krvavý pastor“ a válečný zločinec Turčinov a zbytek gangu. Snad s vyjímkou Klimkina, který se zdá být na výplatní listině CIA. Mohl by mít tedy dovoleno utéct ještě včas. Ale pro ty ostatní je tu velice reálná naděje na slušné tresty – od dlouhých let žaláře až po smyčku kolem krku. Nečekejte prosím, že by Julia Timošenková projevila jakékoli milosrdenství.

Je pravda, že zatímco se všichni tito lidé vzájemně nenávidí, všichni zároveň jedí ze stejných dvou kotlů: z kotle zběsilé rusofobie a z kotle absolutní závislosti na washingtonském impériu.

Spojuje-li je ale upřimná nenávist vůči všemu ruskému, navzájem se nenávidí jenom o málo méně (a někteří možná ještě víc). V historii nic neobvyklého – jen vzpomeňte toho, jak SS pozabíjeli SA, jak stalinisté čistili stranu od Trockistů nebo se podívejte jak se dnes Demokraté pokoušejí oddělat Trumpa za použití i těch nejšpinavějších zbraní. Podobně se frakce uvnitř ukrajinského vládního gangu rvou o moc a chrastí pistolkama.

A teď Washington – existuje mnoho náznaků, že Trumpa samotného Ukrajina příliš nebolí. Je to patrné i přesto, že mezi ostatními loutkami a šedými eminencemi jeho kabinetu je dost zuřivých rusofobů, kteří by tak mohli nedostatek zájmu Trumpa (vyvolaný spíš jeho osobní nelibostí vůči Porošenkovi) kompenzovat. Porošenko sám si to ale nevykládá jako nezájem o jeho osobu ale tak, že Američané buďto ztrácejí o Ukrajinu zájem a nebo že prostě zrtatili nad situací kontrolu. Ale tak už to Petro holt u Američanů tradičně ve vztazích k jejich poskokům a nájemným katům chodí – viz Saddam, Noriega, Saakašvili a mnoho mnoho dalších.

Mimochodem, ukrajinské zdroje hlásí, že také Merkelová a Stoltenberg už Porošenkovi řekli, že volby nelze zrušit. Vzhledem k tomu, že Porošenko téměř jistě tyto volby ztratí, mohlo by to znamenat, že nejenom Washington, ale i Německo a NATO ukazují Petro cestu na smetiště. Přidejte k tomu všemu to, že Timošenková by dnes byla pro washingtonské impérium mnohem lepší agent a najednou jasně uvidíte, proč je Petro tolik vyděšený.

Takže mluvime-li o politické opozici v relacích společnosti normální civilizované země, na Ukrajině skutečná politická opozice neexistuje (samozřejmě kromě miliónových davů bezmocného, ​​zrazeného a vyděšeného obyvatelstva). Mnohem důležitější však je, že podle standardů Petro Porošenka, opravdová a velmi nebezpečná opozice existuje; opozice, která ho zcela jistě smete podaří-li se jí vyvolat alespoň jakési zdání věrohodnosti nadcházejících voleb.

Nacisty okupovaná Ukrajina rychle dochází okamžiku poznání a pravdy. Pokud nebudou volby ukradeny a “opozice” nebude fyzicky zastavena nebo likvidována, stávající mocenský gang bude odstraněn. Pokud ukrajinská vláda ve snaze odvrátit svou vlastní záhubu zaútočí na Donbas, skončí to vojenskou katastrofou, ať už rukou Novorosijců nebo ruské armády. Pokud Ukrajina přímo napadne Rusko nebo ruské síly v Černém moři, pak ukrajinská armáda prostě zmizí s povrchu země do 24 nejdéle 48 hodin.

Porošenko však přesto zoufale doufá ve vítězství, aby jeho osud „Saakašviliho“ jako „Uber-losera“ nebyl naplněn a aby ukrajinská “opozice” nemohla vše svalovat na jeho neschopnosti a zkorumpovanost. (Korupce je ta pravá Porošenkova obchodní známka.)

Pokračování

Tento článek byl publikován na Unz.com. 30. listopadu 2018.

Autor The Saker, expert teorie i praxe válečného umění

Překlad ©Michail Prouza 2018

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.