Yvonne Masonová je bývalá učitelka angličtiny z Jižní Karolíny. Když obdržela dopis od prezidenta Trumpa plný chyb, neváhala, opravila ho a poslala zpět. „Nikdy, skutečně nikdy jsem nedostala dopis s tolika hloupými chybami,“ řekla.
[wp_ad_camp_2]

Yvonne Masonová učila sedmnáct let na střední škole v Jižní Karolíně angličtinu, konkrétně psaní slohu. Sedmnáct let opravovala svým žákům gramatické i stylistické chyby.

Loni odešla do důchodu, ale její opravovací pero a zvýrazňovač měly zase napilno. Obdržela totiž dopis od Donalda Trumpa. O příběhu zásadové učitelky informoval deník USA Today.

Jak to celé začalo? Yvonne Masonová psala v únoru 2018 po střelbě na floridské škole prezidentovi do Bílého domu, aby se osobně setkal s rodinami obětí.

Když jí přišla odpověď, nestačila se divit. Psaní ve skutečnosti vůbec neodpovídalo na její žádost, ale bylo plné frází o bezpečnosti na školách. Stylistika také dost pokulhávala. A navíc: „Nikdy, skutečně nikdy jsem nedostala dopis s tolika hloupými chybami,“ dodává Masonová.

Žena tuší, že dokument zřejmě nepsal přímo Donald Trump, nýbrž nějaký úředník z jeho kanceláře. Ale dopis je psán jeho jménem a nechybí ani jeho podpis.

„Když člověk dostane psaní z nejvyšších pater moci, očekával by, že bude aspoň formálně správný. Vždy jsem studenty učila, že způsob, jakým se prezentují při psaní, vypovídá hodně o tom, jací jsou, o co se starají a jak moc jim záleží na tom, aby se vyjadřovali správně,“ cituje ji list USA Today.

Dopis z Bílého domu označila za „stylově děsivý“. Na střední škole by ho ohodnotila déčkem, tedy naší čtyřkou.

Co učitelku angličtiny nejvíce vytáčelo za chyby? Tak třeba extrémní nadužívání slova „já“, což ale u Donalda Trumpa není zrovna překvapivé. Pak taky chybně psaná velká písmena tam, kde se nejedná o název (Stát, Národ, Federální agentury, Státní dotace, Prezident).

[wp_ad_camp_2]

V poslední větě, v níž Trump píše, že „jako prezidentovi je jednou z jeho hlavních priorit bezpečnost mladých, kteří jsou budoucími vůdci našeho skvělého národa“, má dvě chyby. To už se paní učitelka neudržela a napsala k tomu „Můj Bože, to je taky špatně!“.

Dopis pak odeslala zpět do Bílého domu. Předtím ho však opravený vyfotila a vyvěsila na sociální sítě, kde ho čile sdílejí tisíce pobavených lidí.

Yvonne Masonová si s úřady dopisuje poměrně často, její příznivci ji chválí za vytrvalost a důslednost. Po akci s opraveným dopisem ji příznivci Donalda Trumpa zahrnuli nesčetnými „hejty“, slohově také velmi vytříbenými, jako třeba: „Je fanynkou té šílené krávy (myšlena Hillary Clintonová – pozn. red.). To vysvětluje vše.“

„Jsi zahořklá a tlustá stará čarodějnice! Nezasloužíš si dostat dopis od kohokoliv, natož od prezidenta!“

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.