Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie (FSB) zabránila pokusu o atentát na vedúceho skupiny spoločností Tsargrad Konštantína Malofeeva. Jeho auto mala zničiť bomba podobne ako pri vražde Darie Duginovej.

Podľa ruských spravodajcov bol organizátorom zakladateľ takzvaného Ruského dobrovoľníckeho zboru. Ide o ruského občana Denisa Kapustina. Svoje akcie podľa nich úzko koordinuje s ukrajinskou spravodajskou službou.

„Zviditeľnil“ sa hlavne ako organizátor a účastník teroristického útoku na dediny v ruskom pohraničnom regióne Brjansk. Pred časom sa tiež pokúsil zorganizovať výbuch palivového a energetického komplexu v regióne Volgograd.

„V reakcii na početné znepokojené telefonáty od priateľov a známych informujem, že som vďaka Bohu v poriadku. Nikto nebol zranený. Dúfam, že tí, ktorí sú zodpovední za vraždu Dáši Duginovej, budú konečne odhalení a zatknutí. Ďakujem všetkým priateľom za slová podpory. Chcem vás ubezpečiť, že ani dnes ani zajtra, nič, ani hrozby a ani teroristické útoky neovplyvnia moje úprimné vlastenecké presvedčenie. Nepriateľ bude porazený. Víťazstvo bude naše, Boh je s nami!“ Komentoval situáciu samotný Malofeev.

Dugin: Objednávateľom je Západ

Otec zavraždenej Darie filozof Alexander Dugin k pokusu o atentát na zakladateľa Tsargradu povedal:

„Chcem upozorniť na výber cieľov západných teroristov. Som hlboko presvedčený, že za tým stoja tajné služby Západu. Britská spravodajská služba a CIA. A Kirill Budanov a jeho oddelenie na Ministerstve obrany Ukrajiny, sú iba nástrojmi. Iba vykonávatelia. Západ totiž dokonale chápe, aké je hlavné nebezpečenstvo tejto vojny.

Kľúčové nie sú ani tak zbrane. Hoci bez nich to nejde. Rozhodujúca nie je ani propaganda. Ide o myšlienku. Odstránením Dáše a pokusom zavraždiť mňa či Malofeeva Západ potvrdzuje, ako vážne berie ideológiu. A ako veľmi sa bojí ideologického znovuzrodenia ruského sveta. Preto útočí na symbolické postavy. Bez ohľadu na ich vinu či nevinu.

Západ sa snaží zabrániť, aby ruská vláda a ľudia držali pohromade. Pretože samostatne štát a ľud túto vojnu nevyhrajú. Je to vojna so západnou civilizáciou. Malofeev bol vybraný preto, že stelesňuje ideológiu ruského sveta.

Náš nepriateľ zjavne chápe, kto je jeho hlavným protivníkom. Pritom my sami si to často neuvedomujeme. Som veľmi rád, že tentoraz sa teroristickému útoku zabránilo. To znamená, že naše služby fungujú lepšie ako na začiatku špeciálnej operácie. Je povinnosťou mocenských orgánov, ktoré vstúpili do takého zásadného konfliktu so západnou civilizáciou, chrániť ideológov ruského sveta“.

Vrahovia „ruskej myšlienky“

Snaha umlčať zakladateľa Tsargradu a zástupcu hlavy Svetovej ruskej ľudovej rady môže znamenať len jedno. Nepriateľ sa bojí „ruskej myšlienky“. Obáva sa, že názory Tsargradu a dobrovoľníckej Únie Donbasu sa stanú hlavnou štátnou ideológiou Ruska. Zjavne sa toho desí väčšmi, než najhroznejších zbraní sveta.

Príklad Malofeeva ukazuje, že nepriateľ je nielen nemilosrdný a schopný, ale aj veľmi bystrý. Okrem toho, že zamýšľal a takmer dokonal ďalší teroristický čin v centre Ruska, ide aj o výber vykonávateľa.

Denis Kapustin nie je len zradcom ruskej vlasti. Je ruský občan s povolením pobytu v Nemecku. Je známy ako krajný pravičiar prezývaný „Biely kráľ“. Zrodilo ho prostredie fanatických futbalových fanúšikov. Podľa niektorých zdrojov stojí za otvorene neonacistickou stránkou „Biely prach“ na Telegrame. Zároveň je jedným zo zakladateľov takzvaného Ruského dobrovoľníckeho zboru.

Vytvoril ho spolu s bývalým zástupcom ruskej Štátnej dumy Iľjom Ponomarevom. Práve jeho západní kurátori poverili zvolaním Kongresu ľudových poslancov v Poľsku. Tiež pokusom vytvoriť exilovú vládu na destabilizáciu situácie v Rusku. Ponomarev je považovaný za zahraničného agenta a teroristu. Osobne prevzal zodpovednosť za vraždu Darie Duginovej.

Ruskí neonacistickí národovci

Ultrapravicový Kapustin a vytvorenie bojových jednotiek majú byť zrejme dôkazom, že na strane nepriateľa bojujú ruskí národovci. Pričom sa otvorene hlásia k neonacizmu. Používajú znaky Ruskej oslobodeneckej armády. Takže sa považujú za nasledovníkov Vlasovcov. Teda zradcov Sovietskeho zväzu bojujúcich na strane nemeckých fašistov.

K čomu to slúži? Zjavne ide o snahu zatieniť ruské hnutie na čele s Tsargradom a jeho zakladateľom Malofeevom. Kapustin je mimoriadne vhodný. Ruský nacista so všetkým, čo k tomu patrí. Chváliaci sa zločinmi a neskrývanou beztrestnosťou.

Politický terorizmus

Generál FSB vo výslužbe, člen najvyššej rady hnutia Silné Rusko Alexander Michajlov vysvetľuje:

„Vražda Zacharčenka, Motoroly, Duginovej a pokus o zabitie Malofeeva sú článkami tej istej reťaze. Vydali sa na cestu otvoreného individuálneho teroru. Využívajú teroristické útoky na vplyvných ľudí v snahe dosiahnuť politické ciele. Zamerali sa na politických predstaviteľov, ktorí podporujú špeciálnu operáciu“.

Terorizmus je prejavom straty viery vo víťazstvo

Rusi si nepripúšťajú, že väčšina z nich je ako Kapustin. Faktom je, že sa nepriateľ snaží zlikvidovať najvýznamnejších ideológov moderného Ruska.

Pripomeňme si ešte raz slová Alexandra Dugina. „Cieľom Západu je zabrániť, aby vláda a ľudia držali pohromade“.

Nepriateľ zvolil taktiku individuálneho teroru. Zjavne už stratil vieru vo víťazstvo na bojisku. Preto tie zúfalé pokusy rozsievať paniku v ruskom zázemí, keďže stratil nádej na úspech vojenských operácií.

Zdroj: Tsargrad

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.