Zajímavé, v Rusku je pohotovost, všechno funguje, sníh tam nikoho nepřekvapí. A u nás, na Vysočině, jsou každý rok silničáři hrozně překvapení, že v lednu sněží a zpravidla vyjíždějí až poté, co každé druhé auto sjede do škarpy. Jednou jsem se setkala pro mě s velice humornou situací, kdy jsem přijela do našeho hlavního města a začalo mrholit. Zanedlouho se z mrholení stalo velice líné a řídké sněžení. Avšak hle! Zpoza rohu se vyřítí silničářský vůz, který mě zakrátko míjí v 70 km/h se zuřivě světélkujícími majáky. Tak jsem si pomyslela, že na tom vtipu o Pražácích a sněhu asi něco bude. My, co žijeme na konci světa, se do práce brodíme v metru sněhu a naši silničáři pravidelně vydávají zprávu, že se jedná o „neočekávané sněžení“.

raja

[wp_ad_camp_2]

V pondělí se na odklízení sněhu z ulic Moskvy podílelo okolo 70 000 lidí a 15 000 strojů těžké techniky.

Moskva, 5. února /TASS/. Moskevské úřady hlásí, že ruské hlavní město se potýká s následky nejsilnější sněhové kalamity, která metropoli za poslední století zasáhla.

„Moskva to zvládá dobře: všechny silnice jsou průjezdné a do ulic vyjelo obrovské množství odklízecích strojů. Každý den je odklizeno více sněhu, než den předtím – více než 800 000 kubických metrů,“ sdělil v pondělí zástupce starosty města Pjotr Birjukov.

„V 18:00 hodin moskevského času bylo zmobilozováno 750 jednotek těžké techniky, kterou v současnosti obsluhuje okolo 3000 lidí. Lidská práce ve spolupráci s technikou nyní operuje prakticky ve všech ulicích. Jejich úkolem je vyčistit město od sněhu, což se jim podařilo.,“ uvádí zpráva.

Teplota i nadále klesá, očekáváme, že se brzy dostane na 19 stupňů pod nulou. Navzdory této situaci dosud nedošlo k přerušení dodávek tepla, vody a dalších systémů. Naše služby jsou připraveny poskytnout potřebnou pomoc,“ uvedl Birjukov.
Bylo odstraněno více než 2000 spadlých stromů. Birjukov varoval obyvatele města, aby se raději vyhýbali parkům a svá auta neparkovali pod stromy.
[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.