Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • „Bez promlčecí lhůty“: FSB odtajnila archivní materiály o pátrání po nacistických zločincích
    „Bez promlčecí lhůty“: FSB odtajnila archivní materiály o pátrání po nacistických zločincích

    „Bez promlčecí lhůty“: FSB odtajnila archivní materiály o pátrání po nacistických zločincích

  • Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye
    Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye

    Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye

  • Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství
    Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství

    Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství

  • Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce
    Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce

    Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce

Související zprávy

  • Československá nezávislosť: „Ľahko získal, ľahko stratil“
    Československá nezávislosť: „Ľahko získal, ľahko stratil“

    Československá nezávislosť: „Ľahko získal, ľahko stratil“

  • Nový spolkový kancléř představuje nebezpečí pro Německo: Merz chce doručit rakety Taurus Ukrajině
    Nový spolkový kancléř představuje nebezpečí pro Německo: Merz chce doručit rakety Taurus Ukrajině

    Nový spolkový kancléř představuje nebezpečí pro Německo: Merz chce doručit rakety Taurus Ukrajině

  • Impérium vrací úder: Nový světový řád pro nový svět
    Impérium vrací úder: Nový světový řád pro nový svět

    Impérium vrací úder: Nový světový řád pro nový svět

  • „Veřejnoprávní“ výpalné za internet je tady
    „Veřejnoprávní“ výpalné za internet je tady

    „Veřejnoprávní“ výpalné za internet je tady

USA již vedly dvě světové války, aby udržely Evropu na uzdě

Bývalý státní tajemník Německa Willy Wimmer v rozhovoru pro německou televizi RT věnoval pozornost tématům okolo evropské armády, Ukrajině a jejímu připojení k NATO, ale k situaci na světové politické scéně. Ohrožení si Západ vytváří sám, řekl.

„Nejsložitější otázky, které v Evropě máme, se nám nyní pomalu hromadí na stole,“ odpověděl na otázku, zdali považují USA jednání o možné evropské armádě za ohrožení.

„Evropská armáda zcela jistě není správným rozhodnutím,“ prohlásil a dodal, že mezi evropskými státy na NATO historicky existuje rivalita, která ani v budoucnosti nezmizí. Pokud by byla vytvořena evropská armáda, tak by ji s největší pravděpodobností velela Francie, kvůli vlastnictví vlastního jaderného arzenálu, myslí si.

V souvislosti se situací na evropském kontinentu Wimmer hovořil i o Ukrajině, kterou označil za nevhodnou pro vstup do NATO, jelikož její ozbrojené složky pro to nejsou vhodné.
„Ukrajina podle všech standardů NATO vůbec není vhodný partner pro ozbrojené síly aliance.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

O vztazích mezi Evropou a USA

„NATO závisí na USA, a to i kvůli financím, které jsou USA připraveny vydat, aby Evropany, a o tom mluví docela otevřeně, drželi nadále pod kontrolou. Vedli kvůli tomu dvě světové války, i proti nám (Němcům — red.), aby se dostali do této situace a tu i s ohledem na finanční stav Spojených států jen tak z rukou nedají — tuhle kontrolu,“ odpověděl bývalý německý státní tajemník na otázku, zdali případný vznik evropské armády neoslabí NATO.

Výzvy k větším výdajům členských států NATO Wimmer považuje za pokus pozvednout americký vojenský průmysl.

„Když se podíváme na situaci v Evropě, jak se vyvinula po konci studené války, tak musíme jedno říci — máme všechny důvody pro to, abychom vojenské výdaje snižovali, protože v Evropě nás nikdo neohrožuje.“
„To, co v Evropě máme, bylo vůči Ruské federaci ze strany Evropské unie a NATO úmyslně z vlastní vůle zorganizováno. To je jako u mezinárodního terorismu — my sami sobě vytváříme ohrožení, a následně proti nim postupujeme,“ prohlásil Wimmer.

O USA

Wimmer během rozhovoru pro RT prohlásil, že „nám během posledních 30 let vysvětlovali, že USA jsou jediná zbylá supervelmoc.“

„Poslední americké prezidentské volby ale ukázaly, že tato supervelmoc začala vrávorat.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Bývalý německý státní sekretář prohlásil, že můžeme být rádi, že americké prezidentské volby vyhrál Trump, který ještě nespustil svoji prezidentskou válku. To je něco nového oproti předchozím prezidentům, kteří, počínaje Clintonem a konče Obamou, po nástupu do funkcí začínali někde válčit.
„Spojené státy lapají po posledním dechu. A to je pro celý svět velmi nebezpečná situace,“ dodal.

Řešením je podle Wimmera multipolární svět zaměřený na spolupráci, „jelikož bez kooperace není možné ani v Evropě, ani v jiných částech světa, nic dělat.“

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

2 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
pavel blaheta
pavel blaheta
27.11.2018 10:50

Zajímavé, proč ty správné názory říkají skoro vždycky až bývalí politici, bývalí generálové, bývalí diplomati, bývalí novináři? Proč je neřeknou, když jsou ještě ve funkci a jejich slova by měla podstatně větší váhu?