S príchodom ozbrojených síl Ruskej federácie do Venezuely stratila americká administratíva spánok a chuť k jedlu.

Sledujúc americké médiá v posledných dňoch, zdá sa, že všetci pracovníci Bieleho domu a Pentagonu sú zaneprázdnení tým, že odhalili, čo robia ruskí špecialisti v Bolívarskej republike.

Elliot Abrams, americký špeciálny vyslanec pre Venezuelu, napríklad verí, že Rusi prišli na zlepšenie fungovania  systémov protivzdušnej obrany S-300 , o čom písal aj na  Twitteri.

 

[wp_ad_camp_2]

video tu:

https://statedept.brightcovegallery.com/detail/video/6020146646001/briefing-with-special-representative-for-venezuela-elliott-abrams

Podľa neho po poslednom výpadku napájania elektrinou, ktorý Venezuela utrpela v dôsledku americkej sabotáže, zlyhala práca protilietadlových raketových systémov a ruská armáda sa zapája do odstraňovania jej následkov. Abrams však poznamenal, že americké orgány nevedia na sto percent, čo vojenskí špecialisti z Ruska naozaj vo Venezuele robia.
Vyzerá to že za hystériou amerických vládnych predstaviteľov je pochopenie, že Rusko je už na dvore Spojených štátov a zjavne ho neopustí.

Najzábavnejšou vecou v tejto situácii je, že Rusko dosiahlo účinok bombového útoku, nie nasadením najnovších zbraní vo Venezuele , ale iba vyslaním 150 vojenských expertov.

zdroj:

https://topcor.ru/7278-ssha-raskryli-cel-pribytija-rossijskih-voennyh-v-venesejelu.html

 

Poznámka redakcie :

Elliot Abrams stojí za 800 mŕtvymi pri intervencii CIA v Guatemale.

zdroj: 9

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.