Washington chystá sankcie proti Medzinárodnému trestnému súdu (MTS) v prípade, že zaháji vyšetrovanie voči USA alebo Izraelu kvôli Palestíne, uvádza sa v koncepte vyhlásenia poradcu prezidenta USA Donalda Trumpa pre bezpečnosť Johna Boltona. Informáciu zverejnil The Wall Street Journal.

 

 

„Ak zaháji MTS vyšetrovanie voči USA, Izraelu, alebo našim ďalším spojencom, nebudeme nečinní,” uvádza sa v dokumente. Ďalej v ňom tiež stojí, že sudcom MTS môže byť zakázaný vstup do USA, že proti ich prostriedkom v americkom finančnom systéme môžu byť vyhlásené sankcie, a tiež môžu byť dovedení k súdu podľa amerických zákonov.

V koncepte vyhlásenia sa naviac poukazuje, že USA učinia „to isté s akoukoľvek spoločnosťou alebo štátom, ktorý sa zúčastní vyšetrovania MTS voči Američanom”.

Okrem vyhrážania sa sankciami má Bolton tiež oznámiť uzavretie washingtonského zastupiteľstva Organizácie pre oslobodenie Palestíny, uvádza WSJ.

„Administratíva Trumpa nenechá otvorenú kanceláriu organizácie, zatiaľčo Palestínčania odmietajú uskutočniť kroky k priamym a významným rokovaniam s Izraelom,” uvádza sa v koncepte. „USA budú vždy podporovať svojho priateľa a spojenca, Izrael.”

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.