Výsledek obrázku pro metro explosion

[wp_ad_camp_1]

Skupina jménem Prapor Imáma Shamila potvrdila, že je zodpovědná za bombový útok na metro v ruském Petrohradu, který má na svědomí životy 16 lidí. Dále uvedla, že útočník jednal na příkaz al Káidy.

Tvrzení této téměř neznámé skupiny bylo původně opublikováno mauritánskou zpravodajskou agenturou ANI, kterou často využívají západo a severoafrické džihádistické skupiny ke zveřejňování prohlášení.

Prohlášení, které v úterý publikoval SITE, obsahovalo informace o tom, že útočník Akbarzhon Jalilov jednal při útoku, který se 3. dubna odehrál v metru druhého největšího města Ruska, na pokyny vůdce al Káidy Aymana al-Zawahiri.

„Následujíc instrukce šejka Aymana al-Zawahiri … tento lev, Akbarzhon Jalilov, jeden z rytířů Islámu Praporu Imáma Shamila, uskutečnil hrdinský čin … ve městě Petrohradu, v době návštěvy zločince (ruského prezidenta Vladimira) Putina,“ uvádí.

Údajně byl bombový útok na metro pomstou za ruskou agresi v muslimských zemích, konkrétně v Sýrii, Libyi a Čečně.

„Ruské vládě, která si zjevně z porážky v Afghánistánu nevzala žádné ponaučení, vzkazujeme: Tato operace je pouhý začátek a na to, co bude následovat, nezapomenete, s požehnáním Alláha.“ je řečeno v prohlášení, které naznačuje, že v budoucnosti Rusko čekají další, ještě více smrtící útoky.

Ruské síly zasáhly do konfliktu v Sýrii na podporu prezidenta Bashara al-Assada a cílí na džihádisty a další, kteří bojují proti syrskému vůdci.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.