AKTUALIZACE 18:14….POD ČLÁNKEM Vzhledem k tomu, jak je důležité dodržet na katastrálním úřadu přesný postup, rozhodla jsem se vám tuto záležitost přiblížit trochu víc prakticky…..

Přijdete na katastrální úřad, kde vás čeká (alespoň u mě to tak bylo) krabice s displayem, kde klepněte na tlačítko „výpisy“ a bude vám přiřazeno pořadové číslo. Zkrátka jako na poště. Až na vás přijde řada, jděte za úředníkem a mile ho poproste o to, co potřebujete. On vám vytiskne dva výpisy z katastru a dvě katastrální mapy. Následuje ta zajímavější část, kdy úředník musí lejstra orazítkovat přesně na 12 hodin. Jste zákazník, nechte si to vytisknout třeba 5x, dokud to nebude vypadat tak, jak má. Lze si na to vzít úhloměr, doporučuji rovnou si ho vzít z domu s sebou na úřad, protože ne všichni úředníci mají v kanceláři úhloměr, jak jsem se přesvědčila. Jde také zvolit jiný postup, kdy razítko rovnáte vzhledem ke kraji papíru tak dlouho, dokud není přesně vodorovně. Je to hodně zdlouhavé a museli jsme to tisknout vážně tak 5x, než jsem byla spokojená. Takže úhloměr s sebou, ušetří to práci.

Tady jsem vám v malováni vytvořila vzor toho, jak by to mělo vypadat:

 

vypis-z-katastru-priklad

 

mapa-priklad

Razítko lze ve výpisu umístit i nad dělící čáru, ale úředník vám to pravděpodobně orazítkuje do postoru vyhrazeného pro razítko. Každopádně to není chyba, kdyby to dal náhodou nad čáru. Dejte si pozor na jeho podpis, ten můj úředník se hrozně roztahoval.

Pokud budete mít další dotazy, na moji osobní zkušenost, prosím pište do komentářů. Není radno něco zanedbat. Plánuji vydat další článek, kde podrobně popíši svoj výpravu jak na katastrální úřad, tak za notářkou. V něm vám také mohu odpovědět na případné další otázky.

Přeji vám hodně štěstí.

 

raja

 

AKTUALIZACE 18:14

Poté, co vyřídíte výše popsané záležitosti na katastrálním úřadu, je dobré ještě vzít jeden výpis z katastru k notářovi, který vám udělá kopii a tu potvrdí razítkem !!!

Mapy, jak jsme se dozvěděli, v ČR nepotvrzují. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.