Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Úzce související téma s pozemky!!!!!
AKTUALIZACE 18:14….POD ČLÁNKEM Vzhledem k tomu, jak je důležité dodržet na katastrálním úřadu přesný postup, rozhodla jsem se vám tuto záležitost přiblížit trochu víc prakticky…..
Přijdete na katastrální úřad, kde vás čeká (alespoň u mě to tak bylo) krabice s displayem, kde klepněte na tlačítko „výpisy“ a bude vám přiřazeno pořadové číslo. Zkrátka jako na poště. Až na vás přijde řada, jděte za úředníkem a mile ho poproste o to, co potřebujete. On vám vytiskne dva výpisy z katastru a dvě katastrální mapy. Následuje ta zajímavější část, kdy úředník musí lejstra orazítkovat přesně na 12 hodin. Jste zákazník, nechte si to vytisknout třeba 5x, dokud to nebude vypadat tak, jak má. Lze si na to vzít úhloměr, doporučuji rovnou si ho vzít z domu s sebou na úřad, protože ne všichni úředníci mají v kanceláři úhloměr, jak jsem se přesvědčila. Jde také zvolit jiný postup, kdy razítko rovnáte vzhledem ke kraji papíru tak dlouho, dokud není přesně vodorovně. Je to hodně zdlouhavé a museli jsme to tisknout vážně tak 5x, než jsem byla spokojená. Takže úhloměr s sebou, ušetří to práci.
Tady jsem vám v malováni vytvořila vzor toho, jak by to mělo vypadat:
Razítko lze ve výpisu umístit i nad dělící čáru, ale úředník vám to pravděpodobně orazítkuje do postoru vyhrazeného pro razítko. Každopádně to není chyba, kdyby to dal náhodou nad čáru. Dejte si pozor na jeho podpis, ten můj úředník se hrozně roztahoval.
Pokud budete mít další dotazy, na moji osobní zkušenost, prosím pište do komentářů. Není radno něco zanedbat. Plánuji vydat další článek, kde podrobně popíši svoj výpravu jak na katastrální úřad, tak za notářkou. V něm vám také mohu odpovědět na případné další otázky.
Přeji vám hodně štěstí.
raja
AKTUALIZACE 18:14
Poté, co vyřídíte výše popsané záležitosti na katastrálním úřadu, je dobré ještě vzít jeden výpis z katastru k notářovi, který vám udělá kopii a tu potvrdí razítkem !!!
Mapy, jak jsme se dozvěděli, v ČR nepotvrzují.
Dobrý den,
jak to bude s nově nabytými nemovitostmi v roce 2017 (a dál)? Tím myslím, že když si někdo koupí nemovitost např. v lednu 2017, tak termín do konce roku 2016 pro registraci nemovitosti prošvihl (a v roce 2016 ta nemovitost stejně nebyla jeho). Postačí mu, když si nechá dát razítko na 12 hodin na katastrálním úřadě na LV a nebo musí udělat něco jiného – co? A nebo nic řešit nemusí, protože se stal vlastníkem až v roce 2017 a tak už může být v klidu, protože se na něj ten zákon o vlastnictví, který dobíhal do konce roku 2016 nevztahuje? (zajímá mě to, protože budu kupovat nemovitost)
Dobrý den. Když jsem schopen doložit vlastnictví nemovitostí naší rodiny před rokem 1914, tak nemusím nic řešit? Předem děkuji za odpověď. Jirka
Na Slovensku konkretne v Ziline na KU nepozna nikto peciatku na 12 hodin.
Co s tym???
Dobrý den.Zajímá mě zda se katastrální registrace vztahuje jen na bývalý protektorát nebo na celé uzemí státu
1) Pokud v ČR mapy nepotvrzují, jak píšete v dodatku, tak to bude jen pouhý snímek mapy? 2) Proč je vše potřeba 2x a proč ještě třetí paré ověřené notářem? 3) Na základě jaké právní normy je čas jen do konce 2016? Co od 1.1.2017 vstupuje v platnost, že se mění podmínky pro vyvlastnění? 4) Je někde možnost (např. na internetu i v cizím jazyce) vidět rozbor právníků popř. nějaký článek? Děkuji.
Milá lenko,
vše jsem napsal v článcích a jestli někde něco je zveřejněno, nevím, nehledal jsem to. Všechny listiny jak právoplatný doklad si necháte u sebe doma. Až bude potřeba, napíši více…..
tm
Dobry vecer, prosím mohl by jste mi zaslat kontakt na Vase rakouske pravniky. Rada bych se s nimi domluvila na pravnim zastoupeni v teto zalezitosti.
Dekuji
Mílá evo,
promiňte, tak to by bylo u nich už celé Rakousko a Německo…..
tm
Tak jsem zvedla zadek a šla na katastr. Úřednice už věděla, stačilo když jsem řekla, že mám takovou prosbu. Měla tam ten Váš text vytištěný. Byla velmi nepříjemná, že žádné razítko přesně na 12 nedostanu, že na to není žádný předpis a ona tam nikomu nebude dělat blázna. Pak se k ní přidala ještě jedna, že už to řeší ředitel a jestli chci razítko na 12, tak ať si zajedu na jiný katastr. Chvíli jsme se dohadovaly, ale nakonec mi to dala. Taky jsem ten říšský katastrální úřad chtěla vidět na vlastní oči. Kontaktovala jsem 4 právníky u polských hranic. Nikdo o takovém katastru neví. Píšete, že si to můžeme zařídit sami. Tak prosím o adresu toho katastru. Jak si to mám zařídit, když nevím kde je a právníci o něm neví. Děkuji
Vážená (ý) kamík,
rozbor je od právníků z Rakouska, kteří tomu rozumí a vědí co dělají. Tvrdili o tomto problému už v roce 2010 a já to taky kdysi zveřejnil.Dohledat si vše dle jednotlivých bodů můžete sami. Nechtějte po mně, abych Vás tam dovedl jako malé dítě za ručičku. Už jsem psal, že já osobně nevím, kde se úřad nachází a pokud lidé chtějí vše strčit pod nos a ještě s důkazy, tak je to jejich problém. Nemohu za to, že to Vaši právníci nevěděli. Zjištěte si to prosím sama, budu s nimi hovořit až příští týden…..
tm
ps: může Vám už být divné, že Vám nechtějí dát razítko na 12 hodin. V Rakousku to už také nechtějí dělat. Není to divné????? Sami moc dobře vědí, co to znamená….
tm
Moc prosim, muzete zavolat pravnikum v Rakousku, jaka je adresa Risskeho katastralniho uradu v Krakove a nebo nam dat jejich telofonni cislo, abychom se jich mohli zeptat. Potrebujeme vedet v jakem jazyce je treba vypis predlozit a zda registrace je platna od doby podani na tento urad
Ešte dodatok k téme z iného zdroja: Utečenci. Bude sa kvôli nim vyvlastňovať aj u nás tak, ako v Nemecku? Reklama: Niekde som čítal, ze Nemecko má dosť veľké problémy s utečencami s ohľadom na možné vyvlastňovanie pozemkov a pôdy. Týka sa to najmä d zaberania súkromných neobývaných budov a domov či v krajných situáciách priameho vyvlastňovania. Myslite si, ze sa to môže odraziť aj u nás a ako? Sú tam nejaké riziká? 28. 10. 2015 Zdroj: vyvlastnenie.sk Reklama: Podľa medializovaných informácií sa to údajne v Nemecku deje. Ale Nemecko je z hľadiska politickej kultúry, rešpektu k pravidlám, disciplíne, poriadku, rešpektu k vlastníctvu a vzájomnej ohľaduplnosti na úplne inom stupni ako Slovensko. Kvalita právneho štátu je odlišná. Slovenské vyvlastňovanie je preto asi niečo úplné iné ako vyvlastňovanie v Nemecku. Vzhľadom na momentálne nálady v slovenskej spoločnosti dnes nepredpokladám, že by hrozilo vyvlastňovanie kvôli zabezpečeniu bývania utečencov. Teraz, ak dovolíte, to na chvíľu preženiem a vychýlim v mysli kyvadlo do opačnej strany. Ak by hypoteticky vláda vyhlásila, že je potrebné vyvlastňovať majetok obyvateľov kvôli ochrane pred utečencami, tak by s tým parlament asi nemal problém. Takmer nikto by asi proti tomu neprotestoval. Nečudovali by sme sa, aby by si to pochvaľovali aj tí, ktorí by potom dostali z úradu oznámenie, že štát ide vyvlastniť práve ich majetok. Zdá sa to absurdné, ale zákony, ktoré prijal slovenský… Číst vice »
Pre istotu to vešiam aj sem… TENTO ČLÁNOK NIE JE HOAX, ALE POKRAČOVANIE TRETEJ RÍŠE!!! Keďže som svoj dom nadobúdal kúpno-predajnou zmluvou formou notárskej zápisnice, a teda je v centrálnom registri, a pred súdom má ako dôkazový materiál so všetkými náležitosťami prednosť, a ďalej, že všetky náležitosti vrátane jednoznačnosti vlastníctva registruje aj obec, ktorá na tomto základe vyrubuje miestnu daň, a ďalej pochybujem, že by si niekto v Nemecku mohol nárokovať na majetok slovenskej obce, ktorá nie je zadĺžená konkrétnemu EU subjektu, pod čo nespadá súkromný majetok občanov, tiež si myslím, že takýto akt zabrania – konfiškácie by bol aktom agresie – čo samozrejme nevylučujem, lebo tohoto je plná história vojen. Avšak – ako pozorujem tendencie EU a zhromažďovania údajov – aj Slovenská republika má zo sčítania obyvateľstva a ich majetku určité štatistické výstupy, ktoré poskytuje EU, čo nie je 2x taktické, avšak zaslať niekde do Krakova veľmi podrobné katastrálne údaje – bez právnej opory – to je ako túlavému psovi zavesiť údenú klobásu pred nos! Takéto listiny sa totiž potom veľmi ľahko falšujú – A VY MUSÍTE DOKAZOVAŤ OPAK! Takže – čo ak takto vystrašeným občanom zabavia-ukradnú to, na čo zbytočne unáhlene upozornili, že to vôbec vlastnia? Celé mi to analogicky pripomína povinnosť nosiť dávidovu hviezdu – ak si ju nemal – mohol si čakať problémy, ak si ju mal – bol si terčom… Číst vice »
Milý tm, děkuji, že ses nám vrátil…
Dotaz k článku:
Udělají na KÚ potvrzení o pozemku z jiného kraje ČR? Je to stejně platné?
Stačí udělat 1 LV a ten si následně nechat potvrdit u notáře a tím se získá to požadované druhé potvrzení od státu?
Nebo je skutečně potřeba si nechat ověřit dvě LV? Vždyť si ho notář po ověření nenechá, vrátí mi ho…
Je možné to druhé ověření udělat na CzechPointu (30 Kč)?
Náklady na 1 pozemek (je-li jednostránkový výpis): 2 x LV (100,-) = 200,- Kč, 1 x mapa (50,- Kč), ověření u notáře (asi 100 Kč?) tedy asi …. 350 Kč
Děkuji
Anna
Milá anno,
je důležité to udělat u notáře, nikoliv u CzechPointu. Notář stojí 36 Kč. Tak tedy, udělat následující:
Náklady na 1 pozemek (je-li jednostránkový výpis): 2 x LV (100,-) = 200,- Kč, 2 x mapa (100,- Kč), ověření u notáře (asi 36 Kč?) tedy asi …. 336 Kč
Takto je to správné…..
raja