…..je zajímavé, že nemoc začíná malými pupínky a zčervenáním kůže. Když opět budeme konspirativně myslet, není vyloučeno, že se může jednat o pokusy použití nějakých biologických zbraní na obyvatelstvu….

00:45

I když článek je z dubna letošního roku, může to být nějaký předvoj pokusů na obyvatelstvu toho, co mohou nyní nasadit pro depopulaci obyvatel. Okolnosti jsou krajně podezřelé právě v zemi, kde se tato nemoc nikdy nevyskytovala….

 

Chlapec, který trpí na buruli

V Austrálii zuří epidemie málo známé choroby rozleptávající tělo

V Austrálii se šíří epidemie neznámé kožní choroby, při které vznikají na těle nemocných vředy, jež rychle rozleptávají tělo, píše portál The Popular Mechanics. Vědci nedokážou zatím říci, jak začala a dokonce jakým způsobem se šíří.

Choroba dostala název vřed buruli. Nemocní mají nejdřív malé červené opuchliny podobající se štípnutí hmyzu. Neléčí-li ho, roste, a za pár týdnů může vážně zničit pokožku a měkké tkáně.

Podle dat Světové zdravotnické organizace je tato choroba zapříčiněna bakterií ze stejné čeledi jako bakterie způsobující tuberkulózu a lepru. Obvykle postihne ruce a nohy.Tato nemoc je příznačná pro střední nebo západní Afriku, je ale dost vzácná. V australském státě Victoria ale nečekaně přerostla v epidemii a za období 2016-2017 stoupl počet nakažených o 50 %.

Vědci zatím nevědí, jak se vřed buruli přenáší, ani kde se tato bakterie nachází v přírodním prostředí, proto se nedají podniknout žádná prevenční opatření, prohlásila Světová zdravotnická organizace. Místní lékaři pracují na hypotézách, že tento vřed přenášejí moskyti nebo vačice.

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.