Čínská společnost Qingnian Cars Automobil vyprojektovala automobil, který používá k provozu vodu, a tento vůz již uskutečnil svou první cestu.

Výkonný ředitel čínské společnosti Qingnian Cars oznámil spuštění prvního projektu prototypu vozidla poháněného vodou, které by mohlo ujet až 500 kilometrů s použitím pouze 300 až 400 litrů vody, podle South China Morning Post, citující noviny Nanyand Daily.

Látka, která by nahradila palivo, které v současné době používají k pohybu všechny automobily, by sestávala s chemické reakce vody a hliníkového prachu, který vytváří vodík.

 

 

 

Podle místních médií se první jízda konala ve středu 22. května 2019 ve městě Nanyang, kdy také závod této společnosti navštívily vedoucí osobnosti Komunistické strany Číny.

Pang Qingnian, výkonný ředitel společnosti, vysvětlil, že chemická reakce, s níž motor automobilu pracuje, vzniká, když se aplikuje jistý katalyzátor do směsi hliníkového prášku a vody. Výkonný ředitel dodal, že náklady na výrobu motorů poháněných vodíkem jsou velmi nízké.

 

 

 

 

„Voda, kterou používáme, je naše, nemusíme chodit na Blízký východ, abychom ji koupili (jako benzín), a voda také neznečišťuje,“ řekl v rozhovoru s čínskými médii. Poznamenal, že tato vedoucí společnost plánuje taktéž recyklaci činidel, které budou použity ve výrobním procesu. A nakonec se tento model přidal k dopravním alternativám v boji proti změně klimatu a vyčerpávání fosilních paliv.

Ačkoliv zahájení a testování bylo oficiální, kromě článku společnosti Nanyang Daily nebyl dosud poskytnut žádný důkaz o existenci tohoto prototypu.

 

pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: La República

Můžeme tuto zprávu zaslat poblázněné Grétě, aby už přestala zpívat tu chazarskou písničku ….. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.