Haag (Nizozemsko) – Bez přítomnosti čtyř podezřelých dnes v nizozemském Haagu začne soudní proces kvůli sestřelení dopravního letadla společnosti Malaysia Airlines v létě 2014 nad východem Ukrajiny. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 jsou obviněni tři Rusové a jeden Ukrajinec.

Mezinárodní skupina vyšetřovatelů loni v červnu z odpovědnosti za katastrofu obvinila první čtveřici podezřelých. Jde o ruské občany Igora Girkina, zvaného Strelkov, Sergeje Dubinského a Olega Pulatova a Ukrajince Leonida Charčenka. Muži v létě 2014 zastávali vysoké funkce u proruských východoukrajinských separatistů. Podle právničky jednoho z obviněných se proces bude konat bez jejich přítomnosti, k soudu se dostaví pouze obhájci.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Civilní boeing, který mířil z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, podle vyšetřovatelů nad ukrajinským Donbasem sestřelila ruská protiletecká raketa Buk, kterou Rusové dodali proruským separatistům; ti mohli civilní letoun sestřelit omylem.

Moskva přes zjištění vyšetřovatelů nadále jakýkoliv podíl na sestřelení letounu malajsijských aerolinek odmítá a po několika různých verzích nyní připisuje vinu ukrajinské armádě.

Zdroj: ČTK

Jsem zvědavá, co z téhle show, rozumějte justice, vzejde. Samozřejmě rozsudek má soudce již napsaný předem. JUST-ICE (angl. POUZE LED) pracuje všude stejně. Ještě aby ne, když má centrální velení. 

Co vám připomíná nový hábit soudců Ústavního soudu ČR? Mně jezuity…

Původní:

Nový:

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.