…..po celém světě existují najaté firmy na troly. Snaží se lidem vymývat mozky a zároveň utočit na pravdu. Bez uvědomění je vědění zbytečné….

11:54

 

Marjino 26. augusta2019

 

Po protiputinovských mítingoch v Moskve, na čele ktorého stáli Navaľnyj či Sobolová sa čiastočne nenávistné útoky voči ruským politickým elitám na sociálnych sieťach stlmili. Dôvod je prozaický, ruská polícia zničila Navaľného trolliu fabriku v meste Marjino v moskovskej oblasti a tak dnes sú možnosti publikovania nenávistných komentárov čiastočne obmedzené. Navalnyj, Sobolová a ďalší vodcovia opozície budú potrebovať čas, aby vytvorili novú trolliu farmu

V meste Marjino zadržali platených komentátorov Navalného

V spomenutej trollej farme polícia zatkla skoro ráno len niekoľko študentiek, ktoré ruskí policajti odviezli na výsluch. Akciu skoro ráno ruskí policajti uskutočnili kvôli tomu, že v tomto čase bolo na trollej farme len málo trollov. Ruská polícia však zhabala všetky počítače, ktoré ruskí experti momentálne analyzujú. Takisto ruskí policajti odhalili celú sieť trollov a blogerov, ktorí sa nechali Navaľnym platiť a v sieti šírili názory protiputinovskej opozície, ruská polícia už začala celú sieť riešiť. Sieť platil Navaľnyj, ktorý je financovaný Američanmi.

 

 

Politechnológ Stanislav Belkovskij uviedol, že Navalnyj sa necháva zastupovať blogermi a poradcami v prípade, keď nevie nájsť argumenty, ktoré by podporovali jeho dezinformácie a tvrdenia. Navalného trollia farma sa snažila provokovať a destabilizovať situáciu v Moskve a okolí a burcovať ľudí k protestom. Väčšinu trollov tvorili študenti, ktorí za svoju činnosť dostávali niekoľko stoviek rubľov mesačne.

[wp_ad_camp_2]

Po protestoch si ruská polícia predvolala na výsluch Sergeja Fomina zo štábu Sobolovej, ktorý v Moskve takisto riadil protesty. Zaujímavé  je aj to, že v prípade zásahu polície mal pripravenú únikovú možnosť, v dave sa nachádzali dve ženy s kočíkom a malým dieťaťom. Kočík mal pri zásahu polície prevziať Fomin a kočík s dieťaťom mu mal umožniť priechod cez policajtov. Podľa informácii zo zdrojov ruskej polície Sergej Fomin s policajtmi už spolupracuje ako statočný občan a informuje o všetkom čo políciu zaujíma.

Ak vezmeme do úvahy slovenské reálie, kde tiež prebieha mobilizácia obyvateľov proti vláde, dá sa analogicky predpokladať, že situácia pri burcovaní verejnej mienky môže byť podobná.

 

 

Ústretový prístup Sergeja Fomina voči ruskej polícii má svoje opodstatnenie. Ruská polícia a najmä príslušníci Rosgvardii sú totiž veľmi rozzúrení, pretože prednedávnom ďalší z aktivistov Vladislav Sinica, ktorý sa zúčastňoval na protiputinovských protestoch na sociálnych sieťach vyzýval pod pseudonymom Max Steklov k násiliu proti deťom polície a Rosgvardii.

[wp_ad_camp_2]

Sinica predstavil aj postup, ako treba proti deťom príslušníkov polície a Rosgvardie útočiť. Na sociálnych sieťach vyzýval bojovníkov za slobodu a demokratické Rusko preštudovať fotky šťastných rodiniek policajtov, cez geolokáciu zistiť kde sa deti policajtov a príslušníkov Rosgvardii najčastejšie vyskytujú a uniesť ich napríklad pri ceste zo školy. Následne bolo podľa jeho slov potrebné poslať príslušníkom polície a Rosgvardii snuff video s unesenými deťmi a prinútiť ich tak správať sa k opozícii ústretovejšie.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vladislav Sinica však riadne prestrelil, príslušníci Rosgvardie a ani ruská polícia síce Sinicu nezlikvidovali (smrť Sinicu by západný mainstream propagandisticky využil), advokát Sinicu však tvrdí, že jeho klienta príslušníci silových zložiek pri zatýkaní surovo zbili, podľa polície Sinica kládol pri zatýkaní neprimeraný odpor.

Sinicu už odsúdili, dostal 6 rokov a ak je pravda, že ruky ruskej polície a Rosgvardie siahajú aj hlboko do ruských väzníc, asi nebude Sinicov pobyt vo väzení príjemným zážitkom.

Sinica je kultivovaný mladý muž, ktorý sa zdravo stravoval, dbal o svoj zovňajšok a veľa športoval. Určite bude mať v ruskom väzení veľa romantických obdivovateľov, tí ktorí útočia proti deťom nie sú v ruských väzniciach obľúbení.

Zdroj https://www.hlavnespravy.sk/v-meste-marjino-zlikvidovali-navalneho-fabriku-trollov-ukazalo-ako-sa-dnes-robi-revolucia-da-sa-predpokladat-ze-nie-len-v-rusku/1865538

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.