Ministr Alfonso Durazo říká, že od prosince do dneška se počet vražd snížil o 0,4 % a že existují čtyři státy, ve kterých se koncentruje 41 % tohoto typu zločinů v zemi.

Finanční kapacita gangů organizovaného zločinu byla snížena zablokováním 1 995 účtů, jejichž zdroje činí 5 miliard a 182 milionů pesos, což je asi 47 milionů dolarů, uvedl ministr bezpečnosti a ochrany občanů Alfonso Durazo Montaño.

Na ranní konferenci dodal, že zdroje z trestných činů, jako je korupce, krytí zločinců, nezákonný původ a další, budou převedeny do Institutu pro Návrat ukradeného Bohatství Národa

[wp_ad_camp_2]

Durazo Montaño uvedl, že vzestupný trend trestných činů s velkými následky poprvé stagnoval, zejména zabití.

Všechny finanční zdroje pocházející z těchto typů zločinů půjdou do Institutu, aby se vrátily okradenému lidu. Budou použity k posílení rozpočtu sociálních programů, k boji proti korupci a podpoře bezpečnosti.

„V historii boje proti obchodování s drogami nezaznamenáte, že bylo zabaveno jediné zboží nebo byl zmrazen bankovní účet.

„Všechny zdroje pocházející z tohoto typu zločinů půjdou do Institutu pro Návrat ukradeného Bohatství Národa a povedou k posílení rozpočtu sociálních programů, k boji proti korupci a bezpečnosti.

Pro tadesco přeložil Pedro | Zdroj: excelsior.com.mx

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.