Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Vědci udělali obří krok k výrobě „zeleného“ vodíku
Na konci května oznámili evropští vědci zásadní objev důležitý pro přechod na obnovitelnou energetiku – první chemický reaktor schopný vyrábět vodík jako čistý produkt.
Svoje dílo popsali v prestižním akademickém žurnálu Nature Chemistry. Jejich reaktor je unikátní v tom, že na rozdíl od všech předchozích už nepotřebuje oddělovat od sebe několik složek, ale vychází z něj rovnou čistý vodík. To znamená jediné: náklady na výrobu vodíku jsou v tomto přístroji mnohem nižší než kdykoliv předtím. A to by mohlo mít zásadně pozitivní dopad na udržitelnou energetiku i to, jakým způsobem funguje naše společnost.
[wp_ad_camp_2]
Autory tohoto objevu byli experti z Newcastle Univeristy, ale výzkum byl tak náročný, že se do něj zapojili také vědci z univerzit v Durhamu a Edinburghu a také pomohlo francouzské zařízení European Synchrotron Radiation Facility.
Hlavním autorem je profesor Ian Metcalfe, který popsal, v čem je toto zařízení výjimečné: „Chemické změny obvykle probíhají prostřednictvím smíšených reakcí, kdy se více složek reakce smíchá a pak se zahřejí. Ale to vede ke ztrátám, nekompletním změnám reaktantům a především finální produkty se od sebe ještě musí složitě oddělovat.“
Jeho zařízení a tedy i nová technologie těmito slabinami netrpí: „Náš Hydrogen Memory Reactor ale vyrábí čisté, oddělené produkty. Můžete mu klidně říkat dokonalý reaktor,“ dodává jen s lehkou nadsázkou vědec.
[wp_ad_camp_2]
Proč je nedostatek nejrozšířenějšího prvku ve vesmíru
Jak si asi pamatujete ze školy, vodík je vůbec nejrozšířenějším prvkem ve vesmíru. Přesto ho má lidstvo nedostatek… Čím to? Vodík má totiž tendenci se vázat, v přírodě ho tedy v čisté formě najdeme jen výjimečně; na Zemi především v blízkosti sopek v sopečných plynech.
A proto ho musíme vyrábět, bohužel zatím jen velmi nedokonalými a většinou mnohdy energeticky náročnými metodami. Vodík sice dokážou produkovat organickým rozkladem některé bakterie a genetické inženýrství se to snaží napodobit, ale to je zatím běh na dlouhou trať. Další cesta je při koksování uhlí, ale to zase není příliš „zelené“.
[wp_ad_camp_2]
Vodík je čistý a užitečný energetický zdroj, dá se používat nejen jako bezemisní palivo, ale také může vyrábět elektřinu a dá se ukládat i transportovat na dlouhé vzdálenosti plynovody. V podstatě je odpovědí na většinu problémů naší civilizace. A nový výzkum k tomu výrazně pomohl…
Autor: Tomáš Vondra
Niekam zmizol zo stránky článok o výrube amazonského pralesa – dával som ku tomu komentár o zanedbanej ochrane moravského pralesa – tak ešte raz…
„Česko nechrání vzácnou přírodu „Moravské Amazonie“, porušuje tak závazky“
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/priroda-rezervace-ochrana-moravska-amazonie-pohansko-morava-dyje.A190601_479710_brno-zpravy_mos1
Podľa všetkého – základný civilizačný problém s planétou je ten, že globálnou parazitickou elitou riadené ľudstvo sa /v záujme kontroly zisku/ koncentruje do veľkých aglomeráciíí – časť obyvateľstva viac-menej dovtedy sebestačného, je vábené vidinou peňazí a vymasírovanými „potrebami“- chtíčom – teda nielen potrebou v pohode prežiť, a tak sa jednak rúcajú kultúry, ktoré dokázali udržať planétu v zelenom stave – púštne obyvateľstvo Sahary a ich oázy a zavlažovacie systémy – ktoré treba udržiavať, teda treba pracovať „za figu“ – opúšťa tradičný život v honbe za lepším, ako existuje aj opačný efekt – tzv. mestská púšť, ktorej obyvateľstvo je odkázané na nakupovanie potrebných vecí aj potravín – „diverzifikuje“ do divej prírody – pralesa, ktorý potom „skultúrňuje“ špecializovaným poľnohospodárskym spôsobom, takže tam, kde to doteraz všetko bujnelo životom a rozmanitosťou – teraz vzniká „monokultúrna“ krajina pestovateľov čohosi, čo potrebuje nejaké megamesto. A všetka činnosť podlieha vidine peňazí a zisku! Čo vám to pripomína – kto je nositeľom tejto západnej kozmopolitnej CHAM obchodníckej drancujúcej burzovej kultúry – po celej planéte?
Planéta Zem zhora- 7 časť (Zem nepatrí človeku, to človek patrí Zemi 1 časť.)
https://www.youtube.com/watch?v=4W0kxG6hpC8
Článek zde: https://tadesco.org/satelity-ukazuji-zrychlenou-tezbu-brazilske-destneho-pralesa/
„To znamená jediné: náklady na výrobu vodíku jsou v tomto přístroji mnohem nižší než kdykoliv předtím. A to by mohlo mít zásadně pozitivní dopad na udržitelnou energetiku i to, jakým způsobem funguje naše společnost.“ = to znamená stále nejakú MERATEĽNÚ výroby, čo je nevyhnutné v tejto zdebilizovanej civilizáci na udržanie rámca „náklady odôvodňujú cenu“! Všetko ZADARMO JE ZAKÁZANÉ! Tak si vyrábajte svoj vodík! Niekto ho potom bude musieť aj zaplatiť – že?
Konečne som naďabil na inak spracovaný dokument o o zakázanej teórii o zväčšovaní sa Zeme – zakázaná je preto, pretože priamo súvisí s teóriou neutrín a voľnou energiou a Teslovými postulátmi o všadeprítomnej energii ZADARMO. Inak aj energia CHI. Dobre zašitý dokument s irelevantným názvom
Nečekaná budoucnost
https://www.youtube.com/watch?v=rv4Lp12xuvI
V Rusku a v Austrálii jsou obří zemské studny ze který fičí vodík ve velkém a uniká do meziplanetárního prostoru. Nebylo by lepší vyvinout technologii k jeho jímání a skladování? Namísto toho někdo cpe peníze do prodělečných podniků jako tento. Nakonec se ukáže že je to prodělečný podnik jak bioetanol.
Vědci žijí ve svém světě a už dávno ztratili smysl pro realitu. Přitom Senegal vysazuje 15 km široký pás lesa v oblasti Sahelu. Kdyby ho vysadily všechny státy v oblastech všech zemských polopouští, problému se změnou klimatu by byl vyřešen.
Z těchto dokumentů https://www.youtube.com/results?search_query=planeta+p%C3%ADsku je patrné jak je to s lidskou chamtivostí a kapitalismem. Ve jménu zisku se někde s vodními zdroji plýtvá, jinde se s ní hospodaří
Rozložení vody elektrolýzou podle Stanley Meyera mělo daleko větší praktický význam pro lidi-totiž mohli využít tohoto principu výroby vodíku s menším vstupem energie než výstupem (COP > 1) pro obsluhu domácí potřeby energie třeba pro vytápění nebo výrobu el.proudu DECENTRALIZOVANĚ – tedy bez závislosti na vyděračských poskytovatelích ekologicky závadných fosilních paliv i el.energie z nich produkované . (Včetně totálně nebezpečné jaderné energie -viz Černobyl,Fukušima a nejen tyto , neopoměňme úložiště jaderných odpadů- viz P.Holger Strohm ! ) .V momentě masového využití nejen principu podle p.Meyera a případně dalších potlačovaných technologií by skončila světová nadvláda poskytovatelů fosilních i radioaktivních paliv– Dovedete si představit, že by tato energetická hydra bez destrukce světa uvolnila sevřené čelisti nadvlády nad ovčany CELÉHO SVĚTA ?? KDO je k tomu přinutí , ovčani snad ? Řada mrtvol na cestě „volných energií“ a setrvalý stav celosvětové bitky o odběratele energetických nosičů plynu,ropy a ovládnutí zdrojů znamenají, že se nadějné technologie sotva kdy dostanou k praktickému využití . A to i proto , že vládne temno v informovanosti ovčanů a dokonce scestné názory a negativní projevy oponentů existence technologií volné energie. Blahoslavení chudí duchem ! Pole působnosti třeba pro exponenty „SYFILOS“ , ugygarovat na ohni veřejného posměchu všechny ,kdo se zajímají,nebo dokonce propagují technologie s energetickým potenciálem COP >1 . (Formulaci v závěru poslední věty jsem si dovolil použít ze zdroje „Hlubina návratu “… Číst vice »
Medzi zakázané technológie patrí auto amerického vynálezcu Stana Meyera, ktoré jazdilo na vodu. Na rozklad vody používal vysokofrekvenčnú elektrolýzu vody a jeho motor mal účinnosť podstatne viac ako 100%! A asi to ho stálo život, lebo tak dobrý motor nechcel predať veľkým hráčom, aby ho nezaložili do šuplíku. Účinnosť súčasných spaľovacíích motorov je 30-40%. ˇUlčinnosť vodíkového motora je odhadovaná na cca 10%, takisto aj elektrického motora v dnešných baterkových autách.
Naprostý souhlas arabové mi nabízely bezmála 2 miliardy