Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Vědci vytvořili umělou zeminu určenou k posílení vegetace
Vědci ze sibiřské federální univerzity v Krasnojarsku vyvinuli umělou půdu, která může být efektivně využita k obnově znehodnocené půdy, tedy k oživení, uvedla univerzitní tisková služba.
[wp_ad_camp_1]
Jedná se o horní úrodnou půdní vrstvu – biomat – která by mnohem jednodušeji a rychleji obnovila půdu postiženou různým znehodnocením, zvláště v severních oblastech, kde je obzvláště komplikovaná revitalizace, protože tyto oblasti jsou postiženy drsným klimatem a nachází se ve vzdálených, těžko dosažitelných oblastech.
Biomat je vyroben z přírodních vláken, která jsou nasycena speciálním roztokem udržujícím materiál dlouhodobě odolný. Na tomto základě vědci aplikují organické náplně, které obsahují biologicky aktivní a vázané přírodní látky.
V případě potřeby může být Biomat naplněný hydrogelem, který zvyšuje schopnost umělé půdy zadržovat vodu potřebnou pro mladé rostliny. Biomat se rozkládá během čtyř až pěti let a rozpadlé látky se změní v půdní humus, který rostliny využívají k růstu. Umělá půda se velmi podobá koberci, je lehká a může být prakticky umístěna kdekoliv.
Překlad: tereza. Zdroj: 1
[wp_ad_camp_1]
Pozrite si krátku výpoveď talianskeho pestovateľa jabĺk, ktorú na svojom profile zverejnil Ľuboš Hrica. Je to reportáž talianskej televízie, ktorá zachytila aktuálne výpovede o peripetiách pestovateľov jabĺk a zemiakov, s ktorými sa títo potýkajú vďaka Európskej únii.
http://www.hlavnespravy.sk/je-tato-europska-unia-normalna-pozrite-si-co-si-o-tom-mysli-taliansky-farmar-ake-ma-pre-neho-dosledky-jej-pocinanie-dosledky/1190036
Trochu mimo téma –
Saharská poušť v Africe je největší horká poušť na povrchu planety Země. Ale kdysi na ní byl bohatý život plný živočichů a rostlin a několika jezer během éry známé jako Africké vlhké období před zhruba 11 000 až 5 000 lety. Dnes Sahara leží v takzvaném pouštním pásu, což je oblast suchého vzduchu severně od rovníku. Silné větry, nebe z mraků a pod nimi vysušená země. Táhnou se přes poušť Gobi v Číně, přes poušť jihozápadních Spojených Států. Sahara se teprve před třemi miliony lety změnila z bažiny na písek. Od té chvíle se Sahara stala plíživou pustinou, kterou vidíme dnes. Zdálo se, že samotná geologie může vysvětlit vytvoření největších pouští na světě. Pak se ve vesmírném raketoplánu NASA použili nový radar, který odhalil, že poušť napříč hořícími písky byla kdysi plná zeleně.
V roce 1981 učinila vesmírná raketa překvapivý objev. Pomocí nového typu radaru získala NASA 30 km široký průzkum pouště Sahary. Radar pronikl do písku do hloubky 5 metrů a odhalil to, co vypadalo jako skrytá síť prastarých řečišť napříč pouští. Toto zjištění vědce zmátlo. Před třemi milióny lety se Sahara přeměnila z deštného pralesa na poušť. Teď se zdá, že byla domovem pro spoustu vody po následující tři miliony let.
https://www.suenee.cz/bauval-a-schoch-pribeh-velke-sfingy/
Je táto Európska únia normálna? Pozrite si, čo si o tom myslí taliansky farmár
https://www.gloria.tv/video/S2TYQqUR3GHL4b7VA8KXXBK4k
Ti alespoň tvoří k užitku Země a jejích obyvatel, narozdíl od jiných zaoceánských, kteří pouze devastují.