Americký prezident Donald Trump je potenciálně připraven na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v rámci vrcholné konference fóra APEC ve Vietnamu, řekl vedoucí představitel Bílého domu novinářům během speciální tiskové konference.

[wp_ad_camp_1]

„Můžeme potvrdit dvoustranné setkání s vůdci, kteří jsou hostiteli summitů,“ řekl. „Nebudeme zatím oznamovat žádné podrobnosti o dalších dvoustranných a vícestranných setkáních, ve kterých se prezident bude angažovat.“

Když se ho reportér zeptal, jestli se Donald Trump chystá zúčastnit takových dodatečných setkání, oficiální odpověď zněla: „Potenciálně. Není to ale nic, co bychom si vytičili nebo byli připraveni odpovědět.“

Americký prezident je očekáván na asijském turné v době od 3. do 14. listopadu. Jeho program zahrnuje Japonsko, Jižní Koreu, Čínu, Vietnam a Filipíny. V rámci turné se Trump zúčastní summitu ASEAN 12. – 13. listopadu v Manile.

[wp_ad_camp_1]

Trumpova cesta bude zdůrazňovat jeho závazek vůči starým aliancím a partnerstvím, která USA vytvořily s dalšími zeměmi, a opětovně potvrdí americké vedení v prosazování volných a otevřených oblastí v pobřežních oblastech Indického a Tichého oceánu.

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Pravděpodobně se jedná o ten žebravý maraton, o kterém psal Fulford ZDE. A možná se tajně setká i s Kim Jong Unem, jak psa Fulford ZDE.

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.