;

Americký prezident Donald Trump je potenciálně připraven na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v rámci vrcholné konference fóra APEC ve Vietnamu, řekl vedoucí představitel Bílého domu novinářům během speciální tiskové konference.

„Můžeme potvrdit dvoustranné setkání s vůdci, kteří jsou hostiteli summitů,“ řekl. „Nebudeme zatím oznamovat žádné podrobnosti o dalších dvoustranných a vícestranných setkáních, ve kterých se prezident bude angažovat.“

Když se ho reportér zeptal, jestli se Donald Trump chystá zúčastnit takových dodatečných setkání, oficiální odpověď zněla: „Potenciálně. Není to ale nic, co bychom si vytičili nebo byli připraveni odpovědět.“

Americký prezident je očekáván na asijském turné v době od 3. do 14. listopadu. Jeho program zahrnuje Japonsko, Jižní Koreu, Čínu, Vietnam a Filipíny. V rámci turné se Trump zúčastní summitu ASEAN 12. – 13. listopadu v Manile.

Trumpova cesta bude zdůrazňovat jeho závazek vůči starým aliancím a partnerstvím, která USA vytvořily s dalšími zeměmi, a opětovně potvrdí americké vedení v prosazování volných a otevřených oblastí v pobřežních oblastech Indického a Tichého oceánu.

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Pravděpodobně se jedná o ten žebravý maraton, o kterém psal Fulford ZDE. A možná se tajně setká i s Kim Jong Unem, jak psa Fulford ZDE.

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.