Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Velká razie ve Frankfurtu: Spolkový kriminální úřad prohledává centrálu Deutsche Bank s podezřením na praní špinavých peněz
Velká policejní akce se odehrála ve čtvrtek dopoledne 29. listopadu 2018, kdy v prostorách centrály Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem proběhla velká razie. Ve vyjádření finančního domu stojí:
„Je správné, že policie v současné době provádí vyšetřování na různých místech naší banky v Německu. Jedná se o věcný obsah v souvislosti s tzv. Panama Papers. Dáme obratem vědět, jakmile budeme mít víc podrobností. Budeme plně spolupracovat s úřady.“ (Deutsche Bank)
[wp_ad_camp_2]
Mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu sdělila, že nařčení z praní špinavých peněz stále trvá, uvedl denník Hessenschau.de.
Podle údajů deníku Bild je v nasazení zhruba 170 úředníků státního zastupitelství, Spolkového kriminálního úřadu, daňového úřadu a Spolkové policie. Prohledáno bude šest objektů ve Frankfurtu, Eschbornu a Gross – Umstadtu.
Podle toho by se měla řídit vyšetřování proti vícero neznámým zodpovědným podniku a konkrétně proti dvěma spolupracovníkům.
Offshore – úniky a Panama Papers
Podezření vzniklo z vyhodnocení datového stavu takzvaných „Offshore – úniků“ a „Panamských dokumentů“, na jaře 2016 objevených důvěrných dokumentů o používání společností pro poštovní schránky v Panamě k praní špinavých peněz. Dokumenty šly také na BKA (Bundeskriminalamt = Spolkový kriminální úřad), jak tento sdělil v létě 2017.
Německá banka měla být zákazníkům nápomocna při zakládání offshorových společností v daňových rájích. Přitom byly převáděny peníze z trestných činů na konta Německé banky. Podezřelá indikace na praní špinavých peněz však nebyla bankou uhrazena.
[wp_ad_camp_2]
Podle Bildu mělo být pouze v roce 2016 přes jednu, k bankovnímu koncernu patřící společnost se sídlem na britských Panenských ostrovech, obslouženo přes 900 klientů s obchodním obratem 311 mililónů euro.
Akcie Německé banky poklesly
Kurs akcií Německé banky poklesl v průběhu několika minut o 4,9 procenta. Stav: 8,17 euro.
„To znamená obrovskou ztrátu důvěry a to může být pro banku velmi drahé.“
Expert se domnívá, že kurs akcií bude nadále klesat, dokonce půjde o rekordní propad, pokračuje deník Bild.
překlad Andrea | zdroj: 9
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Niečo sa deje – ako keď začiatkom 90-tych rokov ponúkali úvery komukoľvek, čo /“naše banky/ potom Dzurinda a Miklóš sanovali myslím 100 mld Sk z našich peňazí. Tatra banka na You Tube ponúka úvery cez mobilnú aplikáciu – „nemusíme sa ani vidieť a nemusíte byť ani náš klient – stačí a bla bla a peniaze máte nakonte!“ ??? Kto to opäť zaplatí, keď v záručnom fonde nie sú peniaze od roku 2008?! Ja byť klient Tatra banky, tak si vyberiem vklad a vypadnem odtiaľ! Pretože každých 20 rokov tie tunelárske bankárske potrebujú odrbať novú neskúsenú generáciu! Ten scenár funguje tak, že banky zadlžia firmy – potom vyvolajú tlak, a aby sa „nepoložili firmy, nekrachlo hospodárstvo a nevypukol hladomor a sociálne nepokoje“ – „štát“ = nájomný štát bankárov, potom „v záujme spoločnosti“ vyplatí bankám „ich“ peniaze z našich peňazí. A tak dookola. Situ v roku 2008 https://www.cas.sk/clanok/98046/ekonomovia-varuju-caka-nas-nova-hypotekarna-kriza/ 2008 „Francúzsko v pondelok oznámilo, že na záchranu bánk poskytne 360 miliárd eur (10,85 bilióna Sk), aby im pomohlo udržať sa nad vodou počas globálnej finančnej krízy. Finančné trhy túto správu privítali. Podobné podporné balíky oznámili aj ďalšie európske krajiny.“ https://ekonomika.sme.sk/c/4124269/francuzsko-je-v-recesii-nemecko-takmer.html 2018 „A JPMorgan Chase & Co zase uviedla, že očakáva spomalenie rastu ekonomík USA, Japonska, Číny a Nemecka.“ Replay – „Nemecka“ http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1889191_nova-hospodarska-kriza-moze-prist-uz-v-roku-2019 Poznámka – „Krízy“ začínajú byť rýchloobrátkový bankový produkt – pre bankárov. Veď keď to verejnosti nevadí,… Číst vice »