Velká policejní akce se odehrála ve čtvrtek dopoledne 29. listopadu 2018, kdy v prostorách centrály Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem proběhla velká razie. Ve vyjádření finančního domu stojí:

„Je správné, že policie v současné době provádí vyšetřování na různých místech naší banky v Německu. Jedná se o věcný obsah v souvislosti s tzv. Panama Papers. Dáme obratem vědět, jakmile budeme mít víc podrobností. Budeme plně spolupracovat s úřady.“ (Deutsche Bank)

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu sdělila, že nařčení z praní špinavých peněz stále trvá, uvedl denník Hessenschau.de.

Podle údajů deníku Bild je v nasazení zhruba 170 úředníků státního zastupitelství, Spolkového kriminálního úřadu, daňového úřadu a Spolkové policie. Prohledáno bude šest objektů ve Frankfurtu, Eschbornu a Gross – Umstadtu.

Podle toho by se měla řídit vyšetřování proti vícero neznámým zodpovědným podniku a konkrétně proti dvěma spolupracovníkům.

Offshore – úniky a Panama Papers

Podezření vzniklo z vyhodnocení datového stavu takzvaných „Offshore – úniků“ a „Panamských dokumentů“, na jaře 2016 objevených důvěrných dokumentů o používání společností pro poštovní schránky v Panamě k praní špinavých peněz. Dokumenty šly také na BKA (Bundeskriminalamt = Spolkový kriminální úřad), jak tento sdělil v létě 2017.

Německá banka měla být zákazníkům nápomocna při zakládání offshorových společností v daňových rájích. Přitom byly převáděny peníze z trestných činů na konta Německé banky. Podezřelá indikace na praní špinavých peněz však nebyla bankou uhrazena.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Podle Bildu mělo být pouze v roce 2016 přes jednu, k bankovnímu koncernu patřící společnost se sídlem na britských Panenských ostrovech, obslouženo přes 900 klientů s obchodním obratem 311 mililónů euro.

Akcie Německé banky poklesly

Kurs akcií Německé banky poklesl v průběhu několika minut o 4,9 procenta. Stav: 8,17 euro.

„To znamená obrovskou ztrátu důvěry a to může být pro banku velmi drahé.“

Expert se domnívá, že kurs akcií bude nadále klesat, dokonce půjde o rekordní propad, pokračuje deník Bild.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.