Americké ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že Washington pověřil jako autoritu vůdce venezuelské opozice Juan Guaida k řízení některých aktiv držených Federální rezervní banka New York a jakékoliv další Spojenými státy zajištěné banky.

Venezuelský generálního prokurátora Tarek Saab v úterý uvedl, že soud by měl zahájit vyšetřování proti Guaidovi v návaznosti na nedávné násilné střety v zemi a zablokování venezuelských aktiv v zahraničí. (Pozn.př. Britská centrální banka, což je sionistická Rothschildova banka, nevydala Venezuele zlato v hodnotě 1,2 miliardy dolarů. Otázkou je, zda tam vůbec nějaké je.)

 

 

[wp_ad_camp_2]

„Žádáme Nejvyšší soud zavést preventivní opatření, včetně zákazu opuštění země, zákaz zcizení nebo zástavu movitého a nemovitého majetku a zablokování bankovních účtů Guaida,“ řekl prokurátor Saab v projevu přenášeném na Twitteru.

Jako zákonodárce má Guaido imunitu, takže soudní řízení proti němu může být zahájeno až po rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Situace v zemi se minulý týden vystupňovala poté, co Guaido, šéf opozičního Národního shromáždění, se prohlásil za dočasného prezidenta Venezuely.

Spojené státy a někteří její spojenci (Pozn.př.: Lépe řečeno poskoci.) ho uznali za hlavu latinskoamerického státu a také zavádějí nové sankce proti Caracasu. Další země, včetně Ruska, Číny a Turecka (více ZDE), se zavázaly podpořit legální vládu prezidenta Nicolase Madura.

přeložila tereza | zdroj: 9

Také se můžete dočíst ZDE , že V Caracasu přistálo v noci ruské letadlo bez pasažérů. Dle mého názoru jde asi o ruské specnaz na ochranu Madura.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.