Proti dětskému manželství v Indii protestovalo přibližně 40 milionů lidí, kteří vytvořili neuvěřitelný lidský řetězec dlouhý více než 13 600 kilometrů. V pondělí 5. 2. 2108 včasný zásah úředníků úspěšně zabránil dětskému manželství v oblasti Talukas, Yadgir v Karnatě v Indii. Příslušné orgány obdržely informace o zamýšleném manželství a zasáhly přímo na místě konání. Rodiče nezletilých museli úředníci přesvědčit o tom, že se jedná o trestný čin.

[wp_ad_camp_2]

Nezletilou dívku vzali úředníci do své péče, aby svatbě zabránili. Akce se účastnily nejen odpovědné orgány, ale i policie. O svatbách nezletilých dívek psala Šifra již dříve. Každým rokem se na celém světě provdají miliony dívek ještě před tím, než dosáhnou své plnoletosti.

Od října roku 2017 mohou být ale muži v Indii, která má s tímto fenoménem velké problémy, potrestáni za to, že mají sex se svou nezletilou ženou. Nejvyšší indický soud rozhodl, že sex s nezletilou dívkou je vždy znásilnění. Bez ohledu na to, zda je dívka vdaná, nebo ne.

[wp_ad_camp_2]

Indie se celosvětově stále řadí na 10. místo, kde se odehraje většina dětských sňatků. Podle organizace Girls Not Brides se odhaduje, že 47 procent dívek se v Indii nuceně provdá ještě před 18. narozeninami. V mnoha komunitách jsou dívky považovány za ekonomickou zátěž. Sňatek přenáší odpovědnost na nového manžela. Chudoba a vysoké náklady na manželství ve formě věna nutí rodiče k tomu, aby dceru provdali co nejdřív.

Školáci a školačky, učitelé, rodiče a lidé ze všech oblastí života nyní vytvořili obrovský lidský řetězec, který vedl přes indický stát Bihar. Podle oficiálního odhadu byl lidský řetězec dlouhý 13 668 kilometrů. Dětská manželství jsou v Indii hluboce zakořeněná, ačkoliv jsou nezákonná. Jen zřídka je manželství ohlášené jako zločin a úředníci se stíháním pachatele často váhají.

Akce, která trvala půl hodiny, měla zvýšit zájem a povědomí ohledně dětských manželství.

Téměř polovina indických dívek je provdaná ještě před zákonem stanoveným věkem 18 let. V Biháru je to dokonce 69 % dívek. Dívky, které se tak brzo provdají, se musejí vzdát svého vzdělání buď proto, že se nemohou vrátit do školy, nebo kvůli brzkému těhotenství.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1 
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.