Ve světě, který je plný nebezpečí, vždy může člověk vyvinout něco, co přináší pocit bezpečí či alespoň jeho iluzi. Právě takový záměr mají nedávno vyvinuté takzvané kalhotky proti znásilnění, které by ženy měly chránit před sexuálním útokem. Kalhotky mají v Německu vysokou popularitu a během krátké doby byly zcela vyprodány.

[wp_ad_camp_2]

S nápadem přišla 42letá Sandra Seilzová z Oberhausenu poté, co na vlastní kůži musela zažít, jak nebezpečný může být život ženy v současné moderní Evropě. Jednoho dne, když si šla zaběhat, ji napadli tři muži, kteří se z ní snažili strhnout kalhotky a znásilnit ji. Rychlý a rozhodný zásah náhodného kolemjdoucího zabránil tomu nejhoršímu. Sandra se však nemohla zbavit tíživého pocitu. Proto vyvinula kalhotky, které poskytují trojnásobnou ochranu.

Skládají se z textilie odolné proti oděru a trhlinám, která je také opatřená mezivrstvou proti osahávání. Kombinovaný zámek navíc zajišťuje dodatečnou bezpečnost. Potenciální pachatele má také odradit integrovaný poplašný systém, který se automaticky spouští při tahání nebo trhání kalhotek.

Osmdesát procent poptávky po „zázračných kalhotkách“ pochází z Německa. Vzhledem k tomu, že německé ženy o odolné kalhotky projevily zvláštní zájem, podnikatelka chce své podnikání rozšířit a plánuje přemístit jejich výrobu do Indie. Úspěch by ale sklidily jistě i ve Švédsku, Francii v Itálii či v Rakousku.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.