Zajatý bojovník ISIS potvrdil, že USA spolupracují s teroristickým režimem, aby se zbavily syrského prezidenta Bašára al-Asada.

[wp_ad_camp_1]

Nedávno jsme informovali o videu s bojovníkem ISIS Mohammedem Moussou al-Shawwakhem, který odhalil, že armáda USA a syrská demokratická armáda (SDF) mají dohodu o ochraně ISIS před SAA výměnou za vstup do plynových a ropných polí v regionu.

O den později portál Arab Today zveřejnil další video, kde terorista ISIS potvrzuje spolupráci mezi Kurdskými silami podporovanými USA a ISIS.

Mohammed Hussein al-Hamad uvedl, že na podobné dohody Kurdové přistoupili během „osvobozování“ ropných polí v al-Izba a Jafra. Dále al-Hamad potvrdil, že jednotky SDF často dodávaly teroristům ISIS americké zbraně.

https://twitter.com/WarfareWW/status/912745399106048000

Tato tvrzení vysvětlují tak aktivní postup útvarů podporovaných Spojenými státy podél levého břehu Eufratu směrem k Deir Ezzoru. Navíc je nyní jasné, proč všechny pozice obsazené Kurdy obvykle zůstávají po jejich „tvrdých bojích“ s ISIS nedotčeny.

[wp_ad_camp_1]

Je třeba zmínit, že před třemi dny nezávislá média informovala o důkazu spolupráce mezi USA a teroristy ISIS. Videozáznamy ukázaly, že severně od města Dajr az-Zaur, kde jsou nasazeni bojovníci ISIS, se nacházejí hummery zvláštních jednotek Spojených států. I přes to, že se americké základny nacházejí v oblastech ISIS, není u nich žádná hlídka. Předpokládá se tedy, že tímto způsobem Armáda USA podporuje nezastavitelný pokrok sil SDF přes pozice ISIS.

Podle mnoha odborníků Washington a síly, které podporuje, úmyslně spolupracují s teroristy Islámského státu, aby zabránily SAA ve vybudování plné kontroly nad ropnými poli v Dajr az-Zauru.

Navzdory všem snahám Spojených států podkopávat vládní síly, SAA i nadále pokračuje v osvobozování a obraně území okupovaných teroristy a vyvíjí maximální úsilí, aby situaci v zemi stabilizovala.

[wp_ad_camp_1]

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.