…..Libie si bere svá území násilně od USA zpět. Američtí diplomaté a jiní američtí panáci utíkají v panické hrůze z této země. Budou-li mít jak….

16:27

 

Pohled na Tripolis v Libyi

Vojenská letadla Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara zaútočila na jediné fungující letiště v libyjském hlavním městě Tripolisu. Na Twitteru to ohlásilo vedení Vlády národní jednoty premiéra Fayeze al-Sarraje.

[wp_ad_camp_2]

V prohlášení se uvádí, že letectvo Haftara bombardovalo Mezinárodní letiště Mitiga. Štáb Vlády národní jednoty se domnívá, že tím vznikla hrozba pro bezpečnost civilního letectva, ale také jisté nebezpečí pro život civilistů.

Již dříve vysoce postavený libyjský vojenský zdroj médiím prozradil, že v neděli Libyjská národní armáda (LNA), pod vedením maršála Chalífy Haftara, částečně zahájila leteckou část vojenských operací na obloze nad hlavním městem Libye.

[wp_ad_camp_2]

Mezinárodní letiště Mitiga, které se nachází asi 11 kilometrů od Tripolisu, v minulosti sloužilo pouze jako vojenské letiště. V posledních čtyřech letech je však jediným leteckým přístavem libyjského hlavního města. Stalo se tak poté, co na území mezinárodního letiště v Tripolisu, které se nachází 34 km od libyjského hlavního města, došlo k boji mezi libyjskými ozbrojenými skupinami. Tehdy část budovy letiště shořela a výbuchy způsobily značné poškození tamní dráhy.

Obě letiště jsou v současné době pod kontrolou Vlády národní jednoty.

 

Zdroj(1)

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.