Vyhledávání

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Masky padají, uprostřed bouře, nová měna – vysvětlení Riccarda Bosiho
    Masky padají, uprostřed bouře, nová měna – vysvětlení Riccarda Bosiho

    Masky padají, uprostřed bouře, nová měna – vysvětlení Riccarda Bosiho

  • Jill Bidenová zatčena
    Jill Bidenová zatčena

    Jill Bidenová zatčena

  • Americká ekonomika se řítí do propasti i přes dalšího Trumpova nástupce
    Americká ekonomika se řítí do propasti i přes dalšího Trumpova nástupce

    Americká ekonomika se řítí do propasti i přes dalšího Trumpova nástupce

  • EU schválila nová pravidla pro prodej GMO potravin
    EU schválila nová pravidla pro prodej GMO potravin

    EU schválila nová pravidla pro prodej GMO potravin

Související zprávy

  • Setkání nácků a jejich kolaborantů v Brně
    Setkání nácků a jejich kolaborantů v Brně

    Setkání nácků a jejich kolaborantů v Brně

  • Nový model mocenských vztahů na Blízkém východě
    Nový model mocenských vztahů na Blízkém východě

    Nový model mocenských vztahů na Blízkém východě

  • Večný život „upírov“ zo Silicon Valley
    Večný život „upírov“ zo Silicon Valley

    Večný život „upírov“ zo Silicon Valley

  • Tohle už fakt není normální. BIS si zjevně začíná hrát na arbitra pravdy
    Tohle už fakt není normální. BIS si zjevně začíná hrát na arbitra pravdy

    Tohle už fakt není normální. BIS si zjevně začíná hrát na arbitra pravdy

Vyoral: Stačí umět číst a poslouchat USA? Já to teda beru, šéfe

Ministr obrany Lubomír Metnar o víkendu prohlásil, že jestli se z Afghánistánu stáhne americká armáda, Češi ji budou následovat. I když se přednedávnem mluvilo o tom, že AČR v Afghánistánu chrání i Česko. Svým prohlášením Metnar dost podpořil další spekulace o českém vazalství vůči Západu, píše komentátor Tomáš Vyoral v článku na portálu Prima.

Jak uvádí Vyoral, ministr obrany Lubomír Metnar bude zřejmě podobným případem jako ministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten se totiž podle jeho názoru, navzdory skutečným zájmům ČR, snaží prosadit prakticky všechno, co k němu zavane z Bruselu.

„Stačí umět číst a poslouchat/kopírovat USA? Já to teda beru, šéfe,“ nenechavá Vyoral na české zahraniční politice nit suchou.

Komentátor se dále podělil také o své dojmy z tiskové konference ministra obrany.
Měl jsem z něj pocit, že by bez papíru nezvládl jedinou větu. A vzhledem k nezáživnému projevu, u něhož jsem měl pocit, že občas možná ani neví, co mu tam náměstci, poradci nebo kdo další sepsali, bych příště raději pozval na reprodukci textu raději Aloise Švehlíka nebo Miroslava Donutila,“ píše.

 

[wp_ad_camp_2]

Autor se také pozastavil nad Metnarovým rozhovorem s deníkem Právo. V něm ministr obrany mimo jiné uvedl: „Pokud dopadne dobře politické jednání a povede k vnitropolitické stabilitě Afghánistánu, tak by se bezpečnostní situace nemusela zhoršit. Pokud dojde ke změnám a dojde třeba ke snížení počtu nebo ke stažení amerických vojáků, tak my na to budeme adekvátně reagovat. Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.“

„Což o to, já osobně jsem proti českému vazalství v rámci válečných — pardon obranných — intervencí po celém světě. Ale pokud mě paměť neklame, ministr tento můj názor ještě před několika měsíci nesdílel. Takže najednou můžeme Afghánistán opustit a neriskujeme naše bezpečí? Pokud Američani písknou, tak Metnar zavelí ‚abfahrt‘?“ zavtipkoval komentátor.

Vyoral s velkou nadsázkou a humorem uvedl, že na funkci ministra by mohl být klidně delegován jen jeden překladatel, který by překládal pokyny.

„A propos, pane Metnare… Vojákům ještě prázdniny neslibujte, protože by se taky mohlo stát, že je třeba z Afghánistánu budete muset přeposlat rovnou do Venezuely,“ uzavřel situaci.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se týkají, jinak jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti nic neurychlí.

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, ezoterické bludy a jsou k tématu.

Celé znění pravidel najdete ZDE.

1 Komentář
Miroslav
Miroslav
13.2.2019 02:08

Ty jednání v Afganistánu musí být asi docela prča. Nejdřív se (Pákistánský) Talibán vyžene, a pak s ním USA dohaduje mír :-))) Jde o opium a ne o Afgánce.