Aby na nás taky nepadalo tolik virů, když je na nás denně rozprašují v koktejlu chemtrails. Pak se soudruzi mohou divit, že „jen tak z nebe prší déšť virů a bakterií“. Přenášení virů vzduchem samozřejmě běžně probíhá, ale takové množství vám prostě jen tak na hlavu odnikud nespadne….

raja

[wp_ad_camp_2]

Mezinárodní skupina vědců zjistila, že každou vteřinu na každý čtvereční metr padá z atmosféry od několika tisíc do desítek tisíc virů. To znamená, že řada virů se může šířit nejen bezprostředně od nositele k nositeli, ale i na velké vzdálenosti, dokonce i mezikontinentální.

Vědecký článek byl uveřejněn v The ISME Journal: Multidisciplinary Journal of Microbial Ecology.

Autoři prozkoumali intenzitu usazování se virů a bakterií z atmosféry v normálních podmínkách — mimo velká města, v málo obydlené krajině a ve značné výšce (2,5-3,0 km), kde zdrojem virů nemůže být místní prostředí a kam se dostanou pouze s klesajícími proudy vzduchu. Ukázalo se, že na každý čtvereční metr se s klesajícím proudem vzduchu přenáší od 0,26 do více než 7 miliard virů denně. To je v průměru od tří do osmdesáti tisíc virů za vteřinu na čtvereční metr. U bakterií je toto číslo mnohem nižší — na čtvereční metr jich padá denně z horních vrstev atmosféry od tří do osmi milionů.

[wp_ad_camp_2]

To znamená, že viry mohou být přenášeny vzdušnými proudy na podstatně větší vzdálenost — a to i mezi kontinenty. Nové údaje mohou vysvětlit dříve záhadná pozorování, kdy geneticky velmi blízké, téměř identické viry se objevovaly na různých kontinentech. Kromě toho se vysvětlilo, že přenos virů na velké vzdálenosti je možný i bez účasti nositelů. To znamená, že boj proti šíření řady virů je třeba budovat na trochu jiném základě, než se používá dnes.

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.