Cena stříbra pokračovala na začátku týdne v prudkém vzestupu minulých obchodních dnů. V pondělí ráno stoupla cena za jednu trojskou unci (31,1 gramu) na 29,18 amerického dolaru. To je nejvyšší úroveň od srpna loňského roku.

V poslední době byly investice do stříbra stále častěji doporučovány v diskusních fórech na internetu. Pozorovatelé trhu poukazovali na masivní spekulace soukromých investorů. V poslední době se většinou zaměřovaly na akcie v jednotlivých společnostech, ale v posledních několika dnech se zjevně rozšířily i na cenu stříbra.

Prudký růst ceny stříbra začal minulý čtvrtek a nyní dosáhl úrovně kolem 15 procent. V některých případech významně vzrostly i podíly stříbrných dolů: Pam American Silver nebo First Majestic. Největší ETF stříbra na světě iShares Silver Trust nedávno zaznamenal příliv přes 900 milionů $ během 24 hodin.

Němečtí obchodníci s drahými kovy také hlásí velkou poptávku po fyzickém stříbře. „Stříbro je naprostým středem zájmu, devět z deseti objednávek se v současné době točí kolem tohoto kovu,“ cituje „Handelsblatt“ jednoho z obchodníků. Další prodejce potvrzuje: „Fyzického materiálu je málo.“

Již několik dní dochází na finančních trzích k neobvyklým cenovým pohybům. Jednotlivé kurzy poháněné tisíci uživateli fóra „Wall Street Bets“ na platformě Reddit byly v některých případech vyhnány do extrémních výšin. Nyní pravděpodobně mnoho investorů následovalo výzvu vsadit na rostoucí ceny stříbra.

Přeložila marki | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.