Téměř každý má doma Wi-Fi. Není se čemu divit, tato poměrně mladá vymoženost s sebou přináší nemalé pohodlí. Vyvstaly však jisté obavy ohledně její bezpečnosti, pokud jde o lidské zdraví. Závěr je takový, že Wi-Fi je pro celkové zdraví člověka extrémně škodlivá. Ještě větší nebezpečí představuje pro děti a jejich vývoj.

[wp_ad_camp_1]

Potencionální nebezpečí Wi-Fi

Narušuje vývoj dítěte

Netermální radiofrekvenční záření z Wi-Fi může narušit přirozený buněčný vývoj, zejména pak vývoj plodu. Toto záření ovlivňuje rostoucí tkáně, což se týká především dětí a mládeže. Díky tomu jsou vůči popsaným účinkům Wi-Fi citlivější než dospělí, a pakliže hovoříme o vývojových poruchách, jsou právě oni vystaveni největšímu riziku.

Přispívá k rozvoji spánkových poruch

Wi-Fi má také nemalý dopad na kvalitu spánku. Pokud máte pocit, že nemůžete usnout nebo u sebe dlouhodobě pozorujete nepravidelný spánkový režim, může to být způsobeno nízkofrekvenční elektromagnetické pole mobilních telefonů nebo Wi-Fi. Lidé, kteří jsou vystaveni elektromagnetickému záření, mají mnohem větší problém s usínáním. A všichni víme, že spánková deprivace může mít pro zdraví fatální následky.

[wp_ad_camp_1]

Rozrušuje funkci mozku

Wi-Fi má zásadní dopad na koncentraci a celkovou funkci mozku. Díky tomu, že snižuje mozkovou aktivitu, se poté můžete potýkat s neschopností se soustředit nebo se zhoršující se kvalitou vaší paměti.

Neutralizuje spermie

Wi-Fi je další vliv ohrožující mužství a důvod, proč muži ztrácejí svoji potenci. Vystavování se frekvencím Wi-Fi snižuje pohyb spermií a způsobuje fragmentaci DNA. Navíc může mít negativní dopad na plodnost a zvýšit riziko abnormálního těhotenství.

 

Způsobuje změny v srdeční činnosti

Mnoho lidí zažívá při kontaktu s elektromagnetickými frekvencemi skutečnou fyzickou reakci, včetně zvýšení srdečního tepu či srdeční arytmii. Wi-Fi tedy zvyšuje riziko kardiovaskulárního onemocnění.

[wp_ad_camp_1]

Zvyšuje riziko onemocnění rakovinou

Pravidelnou expozicí elektromagnetickému záření zvyšujete riziko rozvoje nádorového onemocnění.

Wi-Fi záření – jak se před ním chránit

Naštěstí existují způsoby, jak se před nebezpečím tohoto škodlivého záření chránit:

  • Neumisťujte Wi-Fi router do kuchyně nebo ložnice.
  • Nenoste mobilní telefony po kapsách. (raja: To platí především pro muže, protože nošení mobilů v kapse kalhot = instantní sterilizace. Proč myslíte, že je dnes tolik párů neplodných. Protože muži nosí v kapse mobil a ženy polykají antikoncepci.)
  • Používejte doma pevnou linku, tím zabráníte vystavení se elektromagnetickému záření.
  • Pokud jste těhotná, vyhněte se vůbec kontaktu s mobilním telefonem. V opačném případě počítejte s možným rizikem komplikací v těhotenství či ve vývoji dítěte.
  • Pokud musíte mít mobil po ruce, dávejte jej vždy do jiné místnosti, než kde se nacházíte. V autě jej umisťujte na zadní sedadlo.
  • Místo volání pište raději smsky. Když už zavolat musíte, potom používejte handsfree nebo zapněte hlasitý hovor. Za žádnou cenu mobil nepřikládejte blízko hlavy.
  • Nepoužívejte bezdrátové dětské chůvičky, všechny pracují na principu mikrovlnného záření
  • Před spaním Wi-Fi vypínejte.

[wp_ad_camp_1]

Překlad: raja, Zdroj: 1 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.