Mediálním trhem zatřásla zpráva, že nejsledovanější českou televizi Novu koupí nejbohatší Čech Petr Kellner. Tématu se věnoval i pořad Newsroom ČT24, který chtěl k tématu slyšet i komentář šéfredaktora MF Dnes Jaroslav Plesla. Podívejte se sami, co odpověděl…

[wp_ad_camp_2]

Nejbohatší Čech Petr Kellner kupuje největší českou soukromou televizi – Novu. Podle neoficiálních údajů za ni zaplatil téměř padesát miliard korun. Významné změně vlastníka televize na mediálním trhu se věnoval i pořad Newsroom ČT24.

Moderátorka Tereza Řezníčková před kamerou uvažovala, zda si Kellner koupil Novu jen kvůli jejím ekonomickým výsledkům, nebo kvůli tomu, že se může pokusit ovlivnit mínění o svých obchodních aktivitách. Kellnerova PPF prý podobné spekulace odmítá a zdůrazňuje, že skupina jen využila investiční příležitost. PPF odmítla, že by se přes Novu mohla pokoušet ovlivňovat společenské klima.

Šéfredaktor serveru Hlídací pes.org Robert Břešťan k tomu poznamenal, že na mediálním trhu není po oznámení této zprávy nálada úplně dobrá. „Nálada kolem toho faktu, že Petr Kellner kupuje Novu, není úplně dobrá, řekněme na mediálně-politické scéně,“ prohlásil Břešťan.

[wp_ad_camp_2]

Komentátor serveru Seznam Zprávy.cz k tomu doplnil, že není tajemstvím, že Petr Kellner má dobré vztahy s prezidentem Milošem Zemanem a Miloš Zeman při svých návštěvách Číny Kellnera zmiňuje jako jednoho z podnikatelů, kterému chce pomoct. „To, že se blíží konec mandátu prezidenta Zemana, protože tři roky, to je v byznysu nic, tak musí tu Novu a Petra Kellnera nutně vést k úvahám, že mocenské pozice je třeba pojišťovat i jinak,“ poznamenal k tomu Šídlo.

Na Kellnerův obchod roku se redaktoři pořadu zeptali také šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. A co jim odpověděl?

„Zavolali včera z Newsroomu ČT168 s otázkou, jestli PPF nebude ovlivňovat obsah Novy. Tak jsem se té mladičké redaktorky zeptal, jestli ředitel ČT, kterej přišel z Novy, respektive z PPF, má nějakej vliv na obsah vysílání ČT. A teď hádejte, jestli to v té veřejnoprávní službě odvysílali…,“ napsal na sociální síti Facebook v narážce na skutečnost, že Petr Dvořák vedl právě TV Nova, než se stal generálním ředitelem veřejnoprávní České televize.

[wp_ad_camp_2]

Připomeňme, že MF Dnes, kterou Plesl vede, před lety koupil premiér Andrej Babiš (ANO) a list je momentálně odložen v jeho svěřenském fondu.

Jaroslav Plesl promlouvá

V následné diskusi si Plesl postěžoval, že „za tu manipulaci chtějí 135 Kč měsíčně. Šmejdi“.

Jaroslav Plesl promlouvá

Jihočeský senátor Tomáš Jirsa (ODS) poznamenal, že mu přijde podivné, když se novináři placení např. z peněz Zdeňka Bakaly stěžují na to, že si Petr Kellner koupil Novu.

„Nová definice českého mediálního chucpe: za peníze Zdeňka Bakaly vyjadřovat znepokojení nad Kellnerovou koupí Novy,“ uvedl Jirsa.

Tomáš Jirsa promlouvá

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) si ještě přisadil. „To se dalo čekat. Chtělo by to nějaký zákon na ochranu svobody tisku, jehož součástí by byl paragraf, že všechna média se převádějí do sféry veřejnoprávna s výjimkou těch, co vlastní Zdeněk Bakala,“ poznamenal Zahradil.

Zdroj: PL

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.