Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Z polí zmizely po sklizni žížaly. Zemědělci zase nasadili chemoterapii
Podzimní kolo chemoterapie českých polí. Tak nazývají někteří vědci chemické ošetřování polí po sklizni a viní ho z nepřímé likvidace drobných živočichů v krajině.
[wp_ad_camp_2]
Takovéto postupy kritizuje profesor Jakub Hruška z Ústavu výzkumu globální změny AV, který se dluhodobě věnuje ekologii zemědělství.
„Stojíme na poli, kde byly v rámci takzvané posklizňové desikace nějakým totálním herbicidem, pravděpodobně Roundupem nebo Diquatem, zahubeny zbytky loňské vegetace, takzvané podrůstky. Vzhledem k tomu, že byly takhle velkoplošně použity herbicidy, se z toho stala úplně mrtvá krajina,“ ukazuje Hruška na obrovský lán poblíž dálnice D10. Hranice mezi ošetřenými a neošetřenými místy je jasně viditelná.
[wp_ad_camp_2]
Zemědělci se brání
Oslovení zemědělci se však takovému označení brání a upozorňují na to, že používání chemie je legální a běžná technologie, kterou v praxi používají.
„Používat se to musí, protože to zabrání šíření plevelů, které se na jaře probudí a jsou velkou komplikací,“ říká jeden z východočeských zemědělců věnujících se rostlinné výrobě, které redakce oslovila s prosbou o reakci.
Jmenovaný být nechtěl, diskuzi kolem používání chemie v zemědělství považuje za přehnanou: „Je to stejné jako s používáním jedu na hraboše. Vznikla kolem toho kampaň, ale ti, kteří mají s hraboši problém, utrpěli. Měla se tomu dát jasná pravidla.“
Další z oslovených zemědělců byl ještě radikálnější: „Použití glyfosátu je normální povolená technologie. To, co se teď děje v médiích, je hrozné. Začalo to už honem na řepku, která je najednou považovaná za škůdce. Přitom je to pro půdu nejlepší plodina a její olej má stejnou kvalitu jako olivový. Glyfosát nejvíc používají obecní úřady nebo železničáři, na ty se obraťte.“
[wp_ad_camp_2]
Některé státy chemii omezily
Zemědělce svým stanoviskem podporuje i Ministerstvo zemědělství, které v loňském roce zvažovalo, že se přidá k zemím, které plošné používání glyfosátu omezují. Nakonec však změnilo názor.
„Obnovení povolení do roku 2022 bylo uděleno po pečlivém přehodnocení vlastností glyfosátu a opírá se o rozsáhlou hodnotící zprávu zpravodajského členského státu, kterým bylo v tomto případě Německo, vyjádření Evropského úřadu pro bezpečnost potravin i Evropské chemické agentury. Během hodnocení byl vzat v potaz i údajný karcinogenní potenciál této účinné látky, který však nebyl prokázán,“ vysvětlil mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.
Zároveň dodal, že v Česku od roku 2014 spotřeba glyfosátu v zemědělství klesá. Loni zemědělci na česká pole vylili přes 558 tisíc litrů této látky. Je to však stále víc než před rokem 2003, kdy spotřeba přípravku začala výrazně stoupat.
[wp_ad_camp_2]
„Například belgický či italský farmář použije čtyřikrát více pesticidů na jeden hektar orné půdy než český zemědělec. Španělský farmář třikrát a francouzský dvakrát více pesticidů,“ argumentuje mluvčí resortu a dodává, že z pohledu zemědělců jde o velmi důležitou látku.
„V případě, že se vhodně používá, vytváří podmínky pro kvalitní zemědělskou produkci například tím, že zamezuje rozšiřování plevelů,“ dodává.
Profesor: Měli by přijít o dotace
„Je to podle mě zcela neadekvátní použití agrochemikálií, že takhle si vyrábíme úplně mrtvou krajinu v těch nejúrodnějších částech země. Je to zcela neakceptovatelný postup a myslím si, že by měl být zakázán pod ztrátou dotací,“ míní však Hruška.
Argumentem vědců je i půl roku stará zpráva, kterou letos představil odborný časopis Biological Conservation. Ta upozorňuje, že pokud lidstvo nezmění přístup k zemědělskému a lesnímu hospodaření, za 100 let na planetě nezůstane žádný hmyz. Za viníky označila právě nadužívání herbicidů a insekticidů.
Zdroj: 1
Na ja naturliche Víte Henoku. A co když se žádný z katastrofických scénářů nenaplní a my se budeme dál a pokrokově trávit jedy a ještě budeme rádi za to, že ty otrávené potraviny čili (otraviny) jsou tak levné. Díky tomu, že jsou levné tak si můžeme dovolit dovolenou v Egyptě a případnou rakovinu, která někdy po návratu z dovolené svalit na příliš ostré Slunce apod. A nepřipustíme si, že jsme si ji již vezli sebou do toho Egypta. Tam si naše tělo zvyklo na vysoký přísun vitamínu D a dalších prospěšných látek z mořských solí a najednou po např. 14-ti dnech to všechno tělu za vezmeme – Slunce, sůl, moře – všechno je najednou pryč a naše tělo to chce. Nedáme mu to, tak začne protestovat třeba rakovinou.
Už jsem odpověděl, ale svou odpověď nevidím. Tak jen krátce. Situace je natolik vážná, že tato generace je poslední. Děti nepřežijí ten chemický koktejl v tělech matek. Umělým oplodněním se nic nevyřeší. Už nyní dobíjejí narozené děti očkováním. Nakonec to jistí to mají naplánováno po staletí, čili genocidu. Doba jedová není náhoda. Řešení je na vás. Pokud lidé schvalují všudypřítomné jedy s tím, že jsou levné, pak ….???
Jak to jde dolů je příznačné taky v psychice dětí. Výsledky z matematiky u maturantů oproti dřívějším generacím jsou jen jedním z mnoha důkazů, jak klesá i rozum dolů.
Ta toxická pole, kde není pomalu ani půdní bakterie, budou jako průsek lesem před ohněm ze severu. Každým okamžikem, alespoň podle posledních měření může vybuchnout ta americká stratosférická sopka. Ten výbuch podnítí i sopky u nás. Proto ti, co bydlí na sever od Prahy, musí utéct aspoň do Jizerek. Navíc chlouba socialismu, vltavská kaskáda, zruší vše, co jí bude stát v cestě. To znamená vzkaz pro tam bydlící. Praha bude ale chráněna, protože takové množství vody, které vypustí pražská kaskáda při prvním zemětřesení, si najde jinou cestu. Vypadá to na úval severně od Prahy, to znamená k Labi. Takže nejspíš to skončí velkým jezerem na Nymbursku, tam, kde ho komunisti pečlivě vysušili melioracemi. Nevím, zkuste to odhadnout sami, co se zde bude po výbuchu Žlutého kamínku dít.
mimo tema clanku – https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nekdo-posprejoval-havlovu-chalupu-na-hradecku-40299425?seq-no=7&dop-ab-variant=6&source=article-detail
Je to boj proti plevelům pomocí škodlivé chemie.Nejhorší je Rondup,američany používaná bojová látka na likvidaci lesů a pralesů ve Větnamu,ale široce používaná zemědělci.Jsou prokázány rakovinné aj.zdravot.ůčinky této látky,která přechází do půdy i spodních vod při fakticky rychlé,řetězové reakci ! Takže ho nemáme jen v potravinách,ale i ve vodě,kterou pijeme. V zemědělství jde v podstatě o RYCHLY ZISK,pomocí chemie a při minimálních nákladech na lidech a technice( a vše,čím se obhajují jsou jen bláboly,vymýšlení důvodů pro klamání lidí,konzumentů) Tento ,,RYHLY ZISK“ nám otravuje půdu chemií,těžká mnohatunová technika neustále udusává,válcuje půdu,která ztrácí schopnost zvolna nasávat a Držet vodu,která při dešti rychle odtéká nenávratně pryč,často způsobuje Erozi a ztráty té kvalitnější horní vrstvy.Půda je nekvalitní a bez Života!A výnosy se nahánějí zase Vynuceným Násilím na rostliny pomocí CHemických hnojiv.Jaké to pak jsou potraviny? Ne nejsou,jsou to jen ubohé náhražky potravin,naprosto nevhodné pro konzumaci jak lidí,tak i zvířat. K rakovinné chemizaci polí však přibyly zcela jiné postupy při obdělávání půdy.ZCELA DNES ODPADLA HLUBOKA ORBA ! Ta,která po mnoho staletí likvidovala PLEVELE přirozenou cestou(nejprve lehká mělká orba-podmítka po vzejítí plevelů…a po ní orba Hluboká) Podmítka a po ní hluboká orba v rámci ZISKU zcela odpadla a byla nahrazena opět Opakovanou chemií ! Vše dnes došlo až tak daleko,že studenti škol vůbec neznají staré a zdravé postupy obdělávání půdy,neví např.co je to Plečkování…ap. DNES,ve 21 století by chemie jak u farmaceutů,tak… Číst vice »
Pokud si pamatuji, tak dříve se po sklizni půda zorala. Je pravda, že na krajích poli byl vlčí mák, chrpy a kopretiny, o tuto krásu jsme také chemií přišli.
Ocenil bych, kdyby někdo vysvětlil, co se s tím přípravkem děje, když se dostane do rostliny. A co se s tím přípravkem stane, když místo do rostliny padne na půdu a smyje ho déšť. A co se stane s tím přípravkem, když ho sním i s tou zasaženou plodinou. Ono to tady v tom článku vypadá, že s tím postřikují jenom plevel, ale oni s tím i „ošetřují“ obilí před dozráním. Prý proto, že „dozraje“ stejnoměrně a taky ušetří za dosušování. Slyšel jsem i o zemědělci, který vypěstuje a dodá na trh 2x do roka ranné brambory. A to tak, že když něco pod zemí naroste, tak stříkne Roundupem natě a ono jak to umírá, tak si to ještě honem stáhne do hlíz všechny dostupné živiny z těch „ošetřených“ natí a my to potom zbaštíme. A pak řešíme alergeny v potravinách, které musí být uvedeny u jídelního lístku v restauraci. Ale že jsou otrávené brambory a obilí (potažmo pečivo) glyfosfátem, to nikoho nezajímá. Dokonce ani toho „výrobce“ potravin to nezajímá.
Rondup nasaje list a je veden až do kořenů,kde likviduje buňky ,horní listová část přestane asimilovat,mění barvu na žlutooranžovou a hyne celá rostlina. Rondup v půdě se dále,, Řetězově štěpí“,proniká půdou Všemi směry a dostává se až hluhoko i do spodní vody.Někteří zemědělci v touze po rychlé bezproblémové sklizni stříkali Rondupem třeba i pšenici před koncem tvrdé zralosti obilních semen,aby ..,,rychleji došly“! Zde pak lidé dostávali s moukou vysoké dávky Rondupu do těla.Podobně se ale šíří i vodou,bohužel. Co tato chemie provádí v těle? V Krvi i Lymfě? Jak se mohou zdravě obnovovat buňky krve i buňky v mezibuněčné tekutině ( mezibuněčném Matrixu) zasažené touto chemií,brzdící celý systém obnovy! Dochází k CHYBAM při propojování Aminokyselin! Staré vysloužilé buňky se musí imunitním aj.systémem rozložit AŽ ! Na jednotlivé,nejmenší stavební ,,cihličky“bílkovin–AMINOKYSELINY.A z nich,zase nově zrepasovaných cihliček se pak tvoří Nová Buňka podle původního genetického kodu…Ale v otráveném těle chemií,včetně Rondupu se staré buňky nedokáží zcela rozložit na cihličky aminokyselin,zůstávají veliké chuchvalce aminokyselin,místo jednotlivých! Je to situace podobná zedníkům,kteří musí postavit nový,krásný dům nikoli z nových cihel,ale ze starých cihlových kvádrů-shluků cihel ze staré bouračky! A Musí! Protože tělo křičí a volá:,,Rychle!potřebuji Nové Buňky! Abych mohlo fungovat! A tak se staví nová buňka z nekvalitních aminokyselin,dochází k chybám,až se z toho naše tělo ,,Zblázní“..Velmi rychle se začnou množit buňky tam,kde je jch nejvíc potřeba..Ale S CHybami..A je to… Číst vice »
Bodláku! 1 hektár je 100 x 100 metrov! Ak ma chceš presvedčiť, že tra-ko-ko-tor a ko-ko-bajn spotrebujú pri opakovaných vstupoch 3 kubíky nafty – tak sorry jako!
„A čo sme my dnes spravili pre budúcnosť našej klímy …
[Prehľadávať doménu blog.sme.sk/diskusie/3521327/1/a-co-sme-my-dnes-spravili-pre-buducnost-nasej-klimy.html] https://blog.sme.sk/diskusie/3521327/1/a-co-sme-my-dnes-spravili-pre-buducnost-nasej-klimy.html
2, „na vyrobu jednoho litra bionafty potrebujeme 2,8 litra nafty na pohon polnohospodarskych strojov a vysoko toxicke chemikalie“ Na jednom hektári sa urodí cca 3 tony repky, z toho sa vylisuje cca 1 tona oleja. Neviem si predstaviť spotrebu 2800 litrov nafty na obrobenie 1ha repky. Aké vysokotoxické látky sa používajú pri výrobe …“
Ano vylisuje za použití zase řekněme uhlíkové stopy a suma sumárum s technologickým zařízením které tedy konzumuje energie asi z jaderek? Když započítáš na anabázi vše okolo je to horší činnost jak valit jako sysifos balvan do kopce aby jsi ho valil znovu z plezíru zakomponovaných plejády nejrůznějších okolo v bussines a navíc zde platí že každá liška si chválí svůj ocas.
https://www.kverulant.org/kauza/drahy-bioomyl
Hlavně zlí jazykové tvrdí že je to až 2,5 litrů na jeden bionafty a z prosté statistiky se ta nejhorší varianta konspirace plní z 90% navzdory iluzionistům. 😀
Vazeny profesore. Urcite mate pravdu,kdyz tvrdite,ze chemoterapie krajiny je spatna. Na druhou stranu je porad lepsi,nez aby zemedelec prisel na buben a musel pudu prodat na vystavbu prekladist a betonovych ploch.
Vycitate zemedelcum,ze pouzivaji povolene chemo. Ale co maji delat? Zaplatit brigose aby plevel odstranili rucne? Asi vam pak nebude vadit kg papriky za 100kc. Nebude,protoze jste dostal zaplaceno za zlikvidovani ceskeho zemedelstvi.
Tak nenadavej zemedelci,ale politikum.
Adame, ty zrovna žádným zemědělcem nejsi. Ty jsi zeměškůdcem. Slez z toho traktoru a najdi čmeláka. Navíc pole degradovaná do 2D nevynáší zisk jako háje a zahrady ve 3D. Pokud by vám to konečně došlo, měli byste v polích aspoň sem tam nějakou lípu, broskev nebo 🍒. Pak byste nebyli tolik závislí na dotacích na traktory. Zničili jste půdu do hloubky snad deseti metrů. Ty jedy dokáže zlikvidovat jenom láva. Nic jiného. Teprve pak rostliny dají svou pořádnou úrodu. Vy ale budete z pole vyhnání a splácet dotace za ty vehikly. EU nemá peníze, už nyní je chce zpět po premiérovi. Vy jste na řadě hned po něm. Rundup vám už nepomůže, už se dělají testy pitné vody v blízkosti polí. Budete muset vrátit lidem pitnou vodu, žaloby se již kupí. Každý ví s čím pracujete a jestli jste nevěděli, proč již každý třetí člověk má rakovinu, tak s tím běžte za výrobcem těch jedů a požadujte odškodnění za ty jeho lži.
Ta pole zemědělci budou muset zase zúrodňovat. Nic jiného jim totiž nezbývá. Krach bank již nastal a z EU neuvidí ani zamávání. Traktory jim nepomohou. Na naftu nebudou mít peníze. Takže pěšky a s motyčkou. Lidí ve městech budou mít úrodnější půdu a včely.
Divná hydroponie divných plodin, nikoliv potravin a jde to tak nazvat když k výrobě litru bionafty se spotřebuje více standartní? Divně nastavený trh kde ekonomie zkřiveného trhu je výsměch rozumu.