Americký vojenský analytik Scott Ritter urobil niekoľko vyhlásení, v ktorých zhodnotil situáciu na ukrajinskom fronte a celkovú konfrontáciu medzi Západom a Ruskom.

Je koniec

„Stručne povedané, áno, všetko sa skončilo. Nebude trvať dlho, kým všetci dospejú k tomuto záveru. Faktom je, že Rusko víťazí na všetkých frontoch. Vojensky na bojisku. Tiež politicky. Stačí sa len pozrieť na kolaps európskeho politického systému a pokračujúcu degradáciu Bidenovej administratívy v USA. A aj ekonomicky. Sankcie proti Rusku zasiahli USA a Európu ako bumerang,“ vraví Ritter.

Ruská ekonomika je podľa neho v poriadku. „Ak vezmeme všetky tri aspekty dohromady, nie je nič, čo by mohlo zmeniť smer vývoja každého z nich. Rusko vyhráva a bude rozvíjať víťazstvo na bojisku,“ dopĺňa americký analytik.

G7 odchádza do histórie

Vo Veľkej Británii skončil Johnson a v Taliansku Draghi. Je len otázkou času, kedy skončia ďalší európski lídri. „Veľká Sedmička“ odchádza do zabudnutia. Biden síce ešte má dva roky, ale americkí demokrati sú už na ústupe. „Príďte so scenárom, ktorý by demokratom umožnil udržať Senát a Dolnú komoru, a ja sa vás opýtam „čo ste fajčili“,“ komentuje uštipačne Ritter.

Ciele Moskvy sa menia

Rusi najnovšie upozorňujú, že čím viac zbraní dodá Západ Ukrajine, tým vyššia bude cena, ktorú Ukrajina aj Západ zaplatia. Ruskí predstavitelia už oznámili, že teraz sa ich ciele už neobmedzujú iba na Donbas. „Celé územie, ktoré sme obsadili, už nikomu nevrátime. Už nám patrí navždy,“ prízvukujú. Ide o regióny Cherson a Záporožie. A možno i ďalšie.

Týka sa to i Odessy. Každý, kto pochybuje o jej osude, by mal pochopiť, že toto mesto sa navždy stane súčasťou Ruskej federácie. Rusi sa nezastavia. Možno obsadia i Charkov a Dnepropetrovsk. „To ešte nevieme,“ vraví Ritter.

Rusi to vo všeobecnosti už naznačili. Potom, ako Ukrajinci začali používať systémy HIMARS s väčším dosahom a presnosťou ničenia ako iné zbrane Ukrajiny. Začali ich používať nielen proti ruským vojenským cieľom, ale aj proti obytným oblastiam Luhanska a Donecka.

Rusko preto oznámilo, že sa jeho operácia nemôže ukončiť na Donbase. Že bude musieť rozšíriť svoju vojenskú prítomnosť. Aby zatlačilo ukrajinské sily a ich prostriedky. Aby nemali dosah na obyvateľstvo Luhanska a Donecka.

Ukrajine hrozí úplná likvidácia

„Môže to byť 80 alebo 100 km od hranice. A to ešte nemusí byť všetko. Teraz už hovoríme doslova o úplnej likvidácii ukrajinskej štátnosti,“ varuje Ritter.

Nepriateľstvo Ukrajincov voči Rusku môže pokračovať len dovtedy, pokiaľ si to ešte budú môcť dovoliť. Čoskoro o taký luxus prídu. Ukrajinci si nepriateľstvom proti Rusku kopú vlastný hrob.

Rusko ešte ani len „poriadne nezačalo“

„Nechcem nikoho vystrašiť, ale Rusko je unavené hraním hier. Putin nedávno povedal, že ešte ani len nezačal. Teraz prídu podľa Putina na rad bolestivé prostriedky,“ uzavrel komentár americký vojenský analytik.

Zdroj: Ruská jar

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.