;

Podle nových Orwellovských pravidel navržených vládou mohou britští občané za zveřejňování „urážlivého“ obsahu na sociálních sítích strávit až šest měsíců za mřížemi.

Kromě skutečnosti, že v loňském roce vzrostla míra kriminality o 44%, vláda chce, aby policie zaměřila své zdroje také na trestání tzv. „online trolů“:

Uživatelům sociálních sítí, kteří by sdíleli komentáře s rasistickým či homofobním obsahem, bude hrozit odnětí svobody.

Poradci soudcům doporučují tvrdé tresty pro ty, kteří budou shledáni vinnými z toho, že vyvolávají nenávist vůči rasovým, náboženským či sexuálním menšinám.

Mezi uvězněnými by měli být lidé, kteří zveřejňují komentáře nebo sdílejí na internetu projevy nenávisti, protože podle Sentencing Council jsou naprosto bezohlední a nenapravitelní, co se týče rozdmýchávání nenávisti.

Ti, kteří budou shledáni vinnými z nenávistného „trollingu“ prostřednictvím komentování nebo sdílení na sociálních médiích, by měli dostat trest vězení ve výši šesti měsíců.

Informationliberation.com uvádí: „Nenávistný trolling“ znamená sdílení politicky nekorektních faktů. Blázniví levičáci ovládající Británii chtějí uklidit pravicově smýšlející kolegy do vězení nejenom pro publikování „nenávistných“ příspěvků, ale také za pouhé komentování podobného obsahu nebo jeho sdílení. Každý, kdo bude usvědčen jako původce nenávistných projevů, které ohrožují něčí život nebo se bude virálně šířit, může očekávat tři roky na tvrdo.

Dokonce i tací, jejichž slova či materiály budou posouzeny jeho nenávistné, avšak nebudou ohrožovat ničí život a dosahovat velkého publika, budou pravděpodobně potrestáni rokem vězení.

Návrh soudcovské rady uvádí, že nejzávažnější trestná činnost související s nenávistí zahrnuje projevy veřejně známých osob s cílem vyvolat nenávist, internetový obsah podněcující k násilí vůči rasovým a náboženským skupinám a webové stránky, které dlouhodobě publikují hanlivé a urážlivé materiály s publikem celosvětového měřítka.

Přitěžující faktory zahrnují trestnou činnost šíření nenávisti v „obzvláště citlivém společenském klimatu“ nebo poskytování takto „závadného“ obsahu citlivému (rozumějme lehce ovlivnitelnému) publiku.

Používání mnoha platforem sociálních sítí činí tuto trestnou činnost ještě o to závažnější.

George Orwell by se smál, kdyby mu zpátky v čase někdo vyprávěl, jak blízko má dnešní společnost k myšlenkám zaznamenaným v jeho knize 1984.

Připomínáme, že ještě před pouhým stoletím britské impérium stále ovládalo svět. Mluvilo se o něm jako o „impériu, nad nímž Slunce nikdy nezapadá“.

Nyní je Británie kolonizována a její vláda se soustředí na zavírání lidí, kteří sdílejí a komentují politicky nekorektní příspěvky na sociálních médiích.

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.