Zde najdete Díl 1., Díl 2.,Díl 3., Díl 4.

George H. Scherff, Sr.

Úspechy Nikola Tesly vo vynaliezaní nových technológií si povšimli mnohí kapitalisti z priemyslu a svetové vlády. V skutočnosti, mnohé z jeho vynálezov boli vyvinuté v rámci tajných vládnych programov, do ktorých sa začal zapájať po jeho objave striedavého prúdu, elektromagnetickej energii, po elektromotoroch, generátoroch, cievkach, rádiovom vysielaní, energeticky úsporných zariadeniach a technológiách bezdrôtového prenosu.

[wp_ad_camp_2]

Vzhľadom k tomu, že Tesla bol často hlboko zažratý vo svojom výskume v odľahlých laboratóriách, mnoho z jeho finančných a právnych záležitostí mal pod dohľadom jeho najbližší spolupracovník, George H. Scherff. On často Teslovi radil o nevyriešených patentových sporoch, zmluvách, návrhoch a aj vo finančných záležitostiach. Tak ako každý dôveryhodný spolupracovník, Scherff stál vedľa Tesly počas všetkých jeho vzostupov a pádov, počas jeho finančnom dne, niekedy vybavil hotovostnú zálohu na výskum dopredu. Blízko konca jeho kariéry, Teslu vysťahovali z Waldorfu, kde pobýval s dlho na účte, ktorý prekročil 20.000 dolárov – dosť veľká suma v tých časoch.

[wp_ad_camp_2]

Počas jeho práce na tajných amerických vládnych projektoch v Colorado Springse, Scherff oznámil Teslovi stav jeho obchodných záležitostí. Tesla hovoril o nádejných, budúcich finančných úspechoch, aj keď Scherff opakovane podával správy o ubúdajúcich fondoch. Tesla začal s výstavbou bezdrôtovej veže na prenos energie („Wardenclyffe“, Shoreham, Long Island) s investíciami od J.P. Morgana. Keď Morgan zistil, že veža bude prenášať elektrinu a rádiové vlny zadarmo, projekt zrušil a vežu rozobral. Následne jej diely predal na šrot. Morgan nemohol Američanom dovoliť, aby mali dostupnú bezplatnú elektrinu, televíziu a rádio. Tesla bol zničený, keď obdržal správu, napriek tomu pokračoval s novými vynálezmi.

O 12 rokov neskôr, 14. októbra 1918, Scherff napísal Teslovi do Colorada Springs. Korešpondencia bola zameraná ako zvyčajne na nevyriešené právne spory a záležitostí s advokátom. Bola zaslaná Teslovi na hlavičkovom papieri spoločnosti Tesla, ktorý obsahoval adresu sídla spoločnosti na adrese 8 W. 40th Street, New York, NY. [10] Dňa 15. októbra 1918 (nasledujúci deň) Tesla odpovedal na Scherffov list (zdá sa to nemožné vzhľadom na monosti technológie, ktorá bola v tom čase k dispozícii, ale toto sú dátumy pripojené ku korešpondencii).

[wp_ad_camp_2]

Zaujímavá anomália: Teslova odpoveď bola adresovaná na “George Scherff, Esq.” Union Sulphur Co., 17 Battery Pl., New York, NY (Union Sulphur Company?). [11] Táto adresa nebola sídlom spoločnosti Nikola Tesla.

Spojenie s Rockef,ellerom

Záznamy ukazujú, že 17 Battery Place je budova Whitehall Building. V tom čase bola vlastnená Frankom Rockefellerom, ktorý so svojimi bratmi Williamom a Johnom D. vlastnil mnoho spoločností s pobočkami, ktoré sa tam nachádzali. Mala tam svoje sídlo aj Medzinárodná asociácia pre námorníkov (ILA), ako aj rôzne ropné, banícke a chemické spoločnosti. [12] Spoločnosť Union Sulphur bola riadená jej prezidentom, nemeckým chemikom Hermanom Fraschom, ktorý patentoval extrakčné metódy pre síru a ropu. Frasch ale pracoval aj pre spoločnosť Standard Oil Company. Táto spoločnosť patrila Johnovi D. Rockefellerovi (v New Yorku, New Jersey a Clevelande, Ohio) a vývíjala podobné extrakčné metódy.

[wp_ad_camp_2]

Na základe tejto asociácie, George Scherff, Sr., mal spojenie s rodinou Rockefellerovcov, aj keď je nejasné, či si bol Tesla vôbec vedomý tohto spojenia.

Frank Rockefeller bol taktiež investorom spoločnosti Buckeye Steel Castings v Columbuse v štáte Ohio. Buckeye vyrábala automatické spojky a podvozky pre železničné vozidlá vo vlastníctve Harrimanov, Rockefellerov a J.P. Morgana. Nakoniec, Samuel P. Bush bol povýšený z generálneho riaditeľa na prezidenta spoločnosti potom, čo priniesol firme obrovské zisky.

Združenie Samuela P. Busha s Rockefellermi a jeho nová pozícia riaditeľa War Industries Board mu umožnili vytvoriť zmluvy s Remington Arms počas vojny, s láskavým dovolením Percyho Rockefellera.

Dôveryhodný asistent Nikola Tesly (niekedy označovaný ako „účtovník“ alebo „tajomník“) George Scherff, Sr., pracoval v spoločnosti Union Sulphur Company. Scherff mal akékoľvek právo na získanie slušného života, aby mohol podporiť svoju rodinu. To bola „americká cesta“. Ale pozorné preskúmanie Union Sulphur Co. by mohlo odhaliť, že niekto bol podvedený – Tesla. Pričom Scherff bol základom tohto podvodu.

Kto bol George, Scherff?

Preklad anna

Pokračovanie…. Zde najdete Díl 6.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.