…..náš korespondent z Paříže, zasílá zajímavé pojednání o dění ve Francii….

21:54

Tento víkend sa niesol v znamení volieb po celej Európe. Napriek tomu sa niektoré veci uskutočnili, bez ohľadu na túto skutočnosť, alebo práve kvôli nej?!

Žlté vesty vyšli do ulíc v mestách po celom Francúzsku, ako každú sobotu už viac ako pol roka! Napriek nižším číslam, ktoré sú, ale z pohľadu každej soboty stále zaujímavé. Niekto môže namietať, že je to málo? No treba si uvedomiť, že tento protest ide nepretržite viac ako pol roka, pravidelne každú sobotu! Taká výdrž a odhodlanie sa vidí len málokedy. Čísla podľa oficiálnych štatistík hovoria o 12500 ľuďoch v uliciach. Paríž mal v uliciach 2100 prívržencov hnutia.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tento víkend bolo okrem poukázania na deklarácie, ktoré sú súčasťou sobotných protestov aj agitácia na jednotlivých kruhových objazdoch k voľbám do Európskeho parlamentu. Heslá, ktoré zdobia vývesné plochy na politickú agitáciu po celom Francúzsku hovoria jasne. Je to hlavne proti súčasnému prezidentovi Macronovi. Heslá: STOP Macron, hlasujte proti Macronovi, zastavme Macrona, všetci proti Macronovi atď. Mal som možnosť prejsť pár regiónov mimo Paríža na juh, kde sa viac-menej hesla po dedinách a mestách opakujú. Hlavným mottom je Macron a akcie proti jeho hnutiu. Všetci sa snažia ho zastaviť, aby nemohol svoje predstavy pretaviť do skutočnosti. Výsledok budeme vedieť zajtra po oficiálnych zverejneniach. Plochy inak určené na politickú agitáciu pred voľbami zívajú veru prázdnotou! Nie sú využité všetky časti a viacej plôch je polepených ani nie s tretiny. Takže, tak ako sú prázdne plochy bola aj prázdna propagácia. Taká možno bude aj účasť? Záujem o EÚ pozvoľna niekoľko rokov po sebe upadá, čo hovoria hlavne štatistiky. Necháme sa prekvapiť do pondelka čo nám napovedia?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Posledné hodiny pred moratóriom, ako aj celkové zameranie v rozhlasových a televíznych staniciach zabrala téma bombového útoku v Lyone. Prebitie informácií o Žltých vestách a ich protestoch, politických vyhláseniach k voľbám bolo jednoznačné. Celý útok prišiel celkom vhod. Nakoniec sa na neho bude ešte dať hodiť čokoľvek čo nevyšlo podľa predstáv! Zneužívanie tém a prebíjanie informačného poľa sa stáva v súčasnosti už akosi pravidlom? Či je to náhoda a či úmysel uvidíme o niekoľko hodín. V podstate aj to či sa niekto pokúsi túto tému zneužiť. Jedno je však isté ani po tomto víkende Žlté vesty nekončia! Zlý sen politických elít pokračuje!

Napsal Erik Steiner

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.