…..náš korespondent z Paříže přináší další přehled dění žlutých vest přímo z centra dění….

00:05

 

Hnutie Žltých viest pokračovalo aj túto sobotu už 32. pokračovaním za sebou v presadzovaní svojich požiadaviek, ktoré boli a sú odignorované súčasnou vládou prezidenta Macrona.

Do ulíc miest vyšlo v toto sobotné ráno okolo 11800 ľudí po celom Francúzsku podľa odhadu ministerstva vnútra. Z tohto počtu bolo len v Paríži 1100 ľudí. I keď bola účasť slabšia, oproti minulému týždňu mierne vzrástla. Mobilizácia však stále funguje, aj keď v menších číslach! To je to čo irituje práve prezidenta, že mobilizácia stále funguje a ľudia napriek nepohode vyjdú každú sobotu už 32. Týždňov za sebou do ulíc. Posledné týždne nie sú tieto pochody výrazne v mediálnej pozornosti, no napriek tomu sa o téme stále debatuj pretože k zániku neprišlo a obava, že sa niečo odignoruje úplne už sa raz nevyplatila a Francúzsko povstalo.

[wp_ad_camp_2]

 

Tento fenomén je niečo čoho sa obávajú veľmi. Jedno krásne ráno môže prísť k blokáde celého Francúzska, keď mobilizácia osloví väčšie množstvo ľudí a tí sa ukážu v uliciach. Na tento protest sa pripravuje vždy veľa ľudí, ktorí nemajú priamo s pochodmi nič spoločné, preto viazanie veľkého počtu ľudí a polície každú sobotu je náročné. Nik však nevie na sto percent povedať koľko bude ľudí v uliciach miest a čo sa stane. Keďže sa protesty niesli už v rôznych podobách nikto nechce riskovať. Úder v podobe dopadu na nepripravenú situáciu môže prísť kedykoľvek a to je to čo v súčasnosti trápi autority, ak sa pripraviť do budúcnosti?

Protesty idú svojou cestou, stále v pred. Ignorovať ich by bola veľká chyba, tak ako aj nereagovať na ich požiadavky dlhodobého hľadiska. Jedného dňa zase prídu voľby a veriť nebude komu, tak ako aj odovzdať hlas! Súčasný politický predstavitelia sa takto zahrávajú nie len zo svojimi voličmi, ale aj so svojimi osudmi! Budúcnosť pre nich nemusí byť taká, ako si oni predstavujú a ich neschopnosť a nečinnosť ich môže zmiesť veľkou vlnou mimo do zabudnutia!

Erik Steiner

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.