Bábke s portrétom prezidenta Macrona odťali hlavu v piatok v meste Angoulême. Na základe toho bolo začaté vyšetrovanie týkajúce sa “podnecovania k zločinu a k pohŕdaniu.”

V piatok večer počas demonštrácie žltých viest demonštranti v Angoulême zorganizovali scénu so zdanlivým procesom s prezidentom republiky Macronom, na konci ktorého mu muž v kapucni sekerou odťal hlavu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Policajné riaditeľstvo v meste Charente uviedlo, že informovalo prokurátora o “závažných skutočnostiach”. Tieto skutky “vážne zasahujú tak osobu, ako aj funkciu prezidenta republiky” a “pravdepodobne budú kvalifikované ako trestné”, uviedlo policajné riaditeľstvo vo svojom vyhlásení.

V novinách Sud-Ouest sa uvádza, že štátny zástupca z Charente začal vyšetrovanie vo veci “provokácie k zločinu a pohŕdaniu”. “Toto vyšetrovanie bolo odovzdané na policajnú stanicu v Angoulême,” uviedli noviny.

Tri dni do Vianoc sa žlté vesty slabšie mobilizujú pre “6. akt” (6. sobotu za sebou) 22. decembra. Ide o menšie manifestácie roztrúsené v Paríži, zhromaždenia v regiónoch a pokračovanie tvorby cestných prekážok a niekoľkých blokád na hraniciach.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

V piatok dal Parlament zelenú pre naliehavé hospodárske a sociálne opatrenia: oslobodenie nadčasov od dane, rozšírenie výšky dôchodkov a možnosť spoločností platiť “výnimočný bonus” vo výške 1 000 eur, oslobodených od dane a všetkých sociálnych príspevkov, pre svojich zamestnancov dosahujúci plat až do výšky 3600 eur.

Katarína Sidorová

zdroj: hs.sk

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.