Brazílsky študent záhadne zmizol. V jeho zamknutej izbe zostali zakódované texty, 14 kníh a masívna socha okultistu Giordana Bruna.

Bruno Borges 24 ročný študent z Brazílie údajne zmizol 27. marca po dokončeni tajného projektu spočívajúci v tisícoch strán zašifrovaného textu v kombinácií s tajomnými symbolmi. Borges tu spolu s odkazmi na Bibliu, alchýmiu, démonologiu a Leonarda da Vinciho, zanechal bizarnú malbu mimozemšťana a jeho samotného – vďaka čomu si niektorý ľudia myslia, že bol… unesený mimozemšťanmi.

Borges údajne prosil ľudí aby investovali do jeho tajného projektu, bez toho aby im o jeho práci odhalil akúkoľvek informáciu. Povedal svojej mame, že píše 14 kníh, ktoré môžu zmeniť ľudstvo dobrým smerom. Po tom ako dostal od bratranca/sesternice 6 500$ bol schopný dokončiť svoj projekt.

Tu sú fotky jeho tajomnej miestonsti.

Borgesových 14 kníh plných zakódováneho textu a okultných/vedeckých grafov a schém

Celý text v knihách a text polepený na stenách je zapísany v šifrách.

V strede miestnosti je postavená socha Bruna Giordana v cene niekoľko tisíc dolárov.

Socha je postavená na zložitom diagrame pripomínajúci alchymistický symbol transmutácie resp. premeny.

Svätostánok s Pannou Máriou.

Malba Bruna Borgesa s mimozemšťanom.

Ďalšia bizarná malba zobrazujúca postavu v kapucni, ktorá ma na chrbte ten istý symbol ako je namalovaný v očiach Borgesa a mimozemšťana. Postava drží ankh kríž (známi ako egyptský kríž ankh). Kresťanský kríž visí na stene. Celá miestnosť zvláštne mieša katolický obraz s okultistickým.

Tu je video so spomínanou miestnosťou.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=g0dWJLzPRnw

Ústredný bod miestnosti, socha Giordana Bruna, nám načrtáva význam tejto celej scény.

Talian, Giordano Bruno bol Dominikánským mníchom, filozofom, matematikom, básnikom a kosmologickým teoretikom 16. storočia. Väčšinou je známi pre svoju jedinečnú kombináciu ezoterických znalostí z Hermetizmu, Egyptskej mágie a Kabaly s teóriami o vesmíre a mimozemskom živote.

Giordano Bruno (1548-1600) je považovaný medzi obhajcami mimozemského života, sekuláristmi aj okultistami, za voľno-myšlienkárskeho mučeníka. Narodil sa v Nepále, bol katolický kňaz, Dominikánský mních, filozof, hermetista, kabalista, matemaik a astronóm. Ovplyvnený Lucretiusom, ktorého kozmologické myšlienky idú ďaleko za model Koperníka. Popisuje, že Slnko je len niečo ako vypestovaná záhradná odroda hviezdy. Navyše, že vesmír obsahuje nekonečné množstvo svetov obývaných inteligentnými mimozemskými bytosťami. Ponárajúc sa hlbšie do okultných praktík, Bruno uprednostňoval magické pred matematickým uvažovaním. Jeho viera bola popísaná ako nekoherentný panteistický materializmus. Navyše Bruno tvrdil, že jeho presvedčenia neodporujú Písmu alebo pravej viere. Tu sa nám ponúka otázka, čo si on predstavuje ako pravú vieru.

Bruno definuje kúzla ako poznanie vedy prírody. Počas renesancie bolo po celom svete bežné spájať mágiu a vedu, pretože oboje skúmajú a prahnú po získaní majstrovstva nad štruktúrou vesmíru. Podobne, náboženstvá a mágia boli spojené pretože oboje odpovedajú na ultimátne otázky a ponúkajú zjednotenie duchovna. Pre Bruna bola mágia aj nástrojom pre realizáciu hranice vedy a náboženstva.”
– Cris D. Putnam, Giordano Bruno

Frances Yates v jeho významnej práci „Giordano Bruno a Hermetická tradícia“, popisuje Brunov jedinečný odtieň esoterickej mágie a kosmologie.

„Bruno bol intenzívne nábožný Hermetik, veriaci v egyptské magické náboženstvo popisované v Asclepiuse. Uznáva Koprnika aj za to ako pochopil jeho teóriu len matematicky, zatiaľ čo Bruno vidí jej hlbší nábožensky a magický význam.

Nádherné puto predstavivosti, ktorým Bruno rozšíril jeho Kopernikanizmus do nekonečného vesmíru obývaného nespočetným množstvom svetov, všetko naanimované a hýbajúc sa s božským životom. Takto to videl, skrz nedorozumení Koperníka a Lucretia, ako obrovské rozšírenie Hermetickej náuky a mágovho vhľadu do božského života prírody.

„Egyptionizmus“ Giordana Bruna bol démonický a revolučný, požadujúci úplnú obnovu Egyptského – Hermetického náboženstva.“
– Frances A. Yates, Giordano Bruno a Hermetická tradícia

Autorka Karen Silvia de León-Jones verila, že Bruno bol predovšetkým Kabbalista a zhrňuje:
„Bruno implementuje tieto „anjelské superštruktúry“ skrz ktoré sú ovládaní demoni a práve toto je démonická mágia.“
– Karen Silvia de León-Jones, Giordano Bruno a Kabbala.

Borgova izba je zjavne svätyňa práce Giordana Bruna, pravdepodobne s pridaným vhľadom.

Kde je Borges?

Borgesová rodina je zjavne otrasená zmiznutím ich 24 ročného študenta psychológie.

Šokovaný otec študenta, ktorý je podnikateľom, Athos Borges, povedal že naposledy videl svojho syna po obede 27. marca, keď opustil rodinný dom v meste Rio Branco, Acre a bez penazí.

Povedal, že rodina obdržala nejaké informácie ale nič konkrétneho, čo by mohlo napovedať k tomu, čo sa stalo.

Borgesova matka, Denic Borges, prezradila novinám Gaucho, že rodina mala spoločný obed a všetko sa zdalo byť v poriadku.

Povedala: „Bol veľmi chytrý. V škole bol vždy odlišný. Rodený vodca s vysokou schopnosťou presvedčovania. On je tak dobrosrdečný chlapec.

Manželia Borgesovi sa tesne pred synovým zmiznutím vrátili z mesiac dlhého výletu.

Jeho sestra Gabriela tvrdí, že zatiaľ čo boli preč, tak jej brat sa izoloval vo svojej spálni, ktorú vždy zamknutú.

Gabriela ďalej verí, že jej brat má „plán“ a pracuje na zverejnení jeho 14 kníh, ktoré sa našli v jeho izbe.

14 zviazaných rukopisov, každý označený s rímskou číslicou, boli nájdené v miestnosti v rovnakej šifre ako tie na stenách.

The Mirror, Nadšenec mimozemského života záhadne zmizol

Kriminálne oddelenie vyšetruje Borgerové zmiznutie. Podľa vedúceho vyšetrovania Fabrizzia Sobreira zostáva prípad utajený, ale všetky možnosti sú braté do úvahy.

Preložila: anna
Zdroj: (1)
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.