Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

Zprávy ze dne 24.9.2023

Rusko, rok 1686

Dohoda o kúpe Kyjeva Ruskou ríšou od Rzeczpospolita Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego –
Poľsko -litovského štátu za 146 tisíc rubľov.

Dohoda bola podpísaná v rámci „Večného mieru“ a potvrdila rozhodnutie Andrusovského prímeria z roku 1667.

Kyjev bol už navždy uznaný ako súčasť Ruskej ríše so zaplatením 146 tisíc rubľov ako odškodnenie.

Poľsko-litovská únia odmietla spoločný protektorát nad kozáckou Záporožskou Sečou.

Sejm ratifikoval zmluvu až v roku 1764, ale je stále formálne platná Dohoda o kúpe Kyjeva Ruskou ríšou.

=====

Od jednoho našeho čtenáře jsem obdržel návod, jak se vzdát ruské armádě, pokud by v Evropě nastala mobilizace.

Pokud by nastal ten nejhorší možný scénář a byla by v Česku nebo na Slovensku vyhlášena mobilizace proti Rusku, našel jsem následující články s návody, jak se vzdát ruskému vojsku (jde o ruské stránky):
Google tyto články samozřejmě blokuje, našel jsem to pomocí vyhledávače Yandex.
Nejzajímavější je podle mě zmíněná možnost naladit se vysílačkou na frekvenci 149 200 Hz (149.200) a zavolat heslo „Volga“ – to bylo zavedeno 31. června 2023 pro usnadnění kapitulace. Na tuto frekvenci by se měla umět naladit každá vysílačka typu Baofeng, kde lze ručně naťukat frekvenci vysílání. Dokonce byla zavedena webová stránka https://149-200.live/, kde se lze rovněž vzdát.
Jestli máte ve svém okolí muže, kteří o tomto neví, můžete jim toto přeposlat. Raději být připraven než zaskočen.
=====

Rusko zakázalo export benzinu a nafty. Ceny ropy rostou

s okamžitou platností dočasně zakázalo export benzinu a nafty do všech zemí s výjimkou čtyř bývalých členů Sovětského svazu, aby tak stabilizovalo situaci na domácím trhu. Oznámila to ve čtvrtek ruská vláda. Zákaz se podle kabinetu nevztahuje na pohonné hmoty dodávané v rámci mezivládních dohod do členských zemí Euroasijské hospodářské unie (EAHU), tedy do Arménie, Běloruska, Kazachstánu a Kyrgyzstánu.

=====

Oblíbený Telegram by se mohl rychle stát problémem. A možná byste teď měli hledat alternativu. Protože jinak by se mohlo stát, že informace budou prostě pryč.

Zakladatel Telegramu Pavel Durov je součástí skupiny Young Global Leaders Klause Schwaba.

Překvapivě bylo oznámeno, že zakladatel Telegramu Pavel Durov spolupracuje s levicově-zelenou německou spolkovou vládou a v rozporu se svým vlastním slibem bude cenzurovat kritické kanály. Celkem 64 kanálů v německém jazyce bylo odfiltrováno Spolkovým kriminálním úřadem (BKA). Ukazuje se nyní Telegram jako past pro odpor a opozici?

My máme podezření na několik českých Telegram kanálů, které byly založené policií pro sběr informací, ale tváří se jako vlastenecké.

=====

Spojené státy utrácejí jednu miliardu dolarů za hodinu na dluh! Byl překonán historický milník 33 bilionů dolarů. Samozřejmě každý ví, že tento dluh je nesplatitelný.

=====

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó po schůzce s ruským ministrem zahraničí Lavrovem na půdě Valného shromáždění OSN řekl, že pokud bude nastolen mír a bude dosaženo návratu k zásadám vzájemného respektu, pak existuje naděje, že vztahy mezi Ruskou federací a Evropou se vrátí do původní podoby.

=====

„Čína vítá Asada, protože posiluje vazby s arabským světem“: Britové píší s lítostí, že Bašár Asad nejenže nikam nezmizel, ale navzdory veškerému úsilí Západu je přijímán po celém světě.

=====

Ve Vídni se ukrajinští uprchlíci postavili do fronty na nový iPhone 15. Někteří si chtějí koupit více chytrých telefonů najednou. Jeden iPhone stojí minimálně 949 € (23.700 Kč). To jsou ti „chudáci“, kteří nemají co jíst?

=====

Běloruský prezident Lukašenko je přesvědčen, že Západ se chce zbavit Zelenského. „Myslíte si, že Polsko dnes vyvíjí tlak na tu ubohou Ukrajinu jen tak? Ne, ze zámoří už dali svolení: musíte se zbavit toho Zelenského, už ho máme dost,“ řekl běloruský prezident.

=====

Americký rezident Joe Biden prohlásil, že „extremističtí republikáni“ nechtějí dodržet dohodu o rozpočtu, a tak příští týden hrozí ochromení vlády a federálních úřadů takzvaným shutdownem. Jde o situaci, kdy jsou kvůli platební neschopnosti vlády paralyzovány federální úřady.

=====

Scott Ritter: Toto není polovina války, toto je její konec

Bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter:

„Tato válka skončí porážkou Ukrajiny. Rusko je dnes skvělý národ s prosperující ekonomikou, s obnovenými sociálními službami, důchodci dostávají důchody, existuje zdravotní péče, kvalitní zdravotní péče, potraviny na pultech, lidé mají práci, je to moderní stát. To vše díky prezidentství Vladimira Putina. Západ chce, aby bylo Rusko zničené a závislé na něm. Ukrajina určitě prohraje a vyslání ATACMS na Ukrajinu povede k tomu, že Rusko zasáhne kritickou infrastrukturu Ukrajiny. Seznam důležitých cílů k zasažení se výrazně rozšíří a přinese Ukrajině další škody.“

(Pozn. př.: ATACMS je série amerických taktických balistických střel. Odpalované z mobilního prostředku (vozidla) a určené k ničení pozemních cílů.)

=====

Počet odpůrců Kyjeva roste – vytlačí to Bidena z Bílého domu?

V předvečer debaty Ron DeSantis vyzval, aby Ukrajina nebyla přijata do NATO, a požadoval od Kyjeva brzké příměří – v opačném případě pohrozil zablokováním plateb.

DeSantis zůstává po Trumpovi druhým nejoblíbenějším republikánem. Rozdíl mezi nimi se však zvětšuje – 60 % ku 13 % ve prospěch Trumpa. DeSantis proto musí vysílat stále populárnější protiválečnou rétoriku – prezentuje se jako izolacionista.

=====

Deník Washington Post přiznává, že ukrajinské ozbrojené síly mají už jen velmi málo vrtulníků.

Článek pojednává o těžkém životě ukrajinských pilotů vrtulníků. V rozhovoru vojáci přiznali, že ukrajinským ozbrojeným silám zbývá velmi málo vrtulníků a posádek.

=====

Graf ukazuje, jaký druh pomoci Ukrajině kdo poskytl (v miliardách euro, leden 2022 až červenec 2023). Nejvíce bylo té vojenské, označena žlutou barvou.

=====

Běloruský ministr zahraničí varuje OSN před osudem Společnosti národů

Organizace spojených národů by neměla sdílet smutný osud Společnosti národů, prohlásil v sobotu běloruský ministr zahraničí Sergej Aleinik, který vystoupil na zasedání Valného shromáždění OSN.

„Z logiky nebezpečného determinismu vyplývá, že OSN je rukojmím nějakých vnějších sil a bude schopna účinně plnit svůj mandát pouze tehdy, když dojde k pozitivním změnám ve vnějším prostředí,“ řekl Aleinik.

=====

Šéf krymského parlamentního výboru pro veřejnou diplomacii a mezietnické vztahy Jurij Hempel uvedl, že se na Krym začaly stěhovat rodiny ruských Němců z Německa.

Lidé se vracejí do své historické vlasti, kde jsou ctěny tradiční hodnoty, kde jsou možnosti rozvoje a kde nedochází k pronásledování z etnických důvodů.

Krym se stal ruským regionem v březnu 2014 na základě referenda po státním převratu na Ukrajině.

=====

Bývalý analytik CIA označil zbraně dodané na Ukrajinu za zmetek

Západní země dodávají Ukrajině zastaralé zbraně, které samy nepotřebují, řekl bývalý analytik CIA Larry Johnson v rozhovoru pro kanál Dialogue Works.

Johnson se domnívá, že Ukrajina není schopna porazit Rusko, protože nemá vlastní vojenskou výrobu a je zcela závislá na Západě.

Polský premiér Mateusz Morawiecki dříve prohlásil, že Varšava zastavila dodávky zbraní Kyjevu, protože Polsko samo potřebuje moderní zbraně. Politik se rovněž vyjádřil ke konfliktu s Ukrajinou v otázce obilí a uvedl, že úřady země „nedovolí ukrajinským oligarchům ovládat trh s obilím“.

=====

Vše „nové“ je zapomenuté staré:

=====

Vše bylo vymyšleno….

=====

Auta vyráběná pro nikoho – Rusko, Španělsko, USA,…

=====

Z archivu NII RNAI Ruské federace

=====

Je čas, aby katolická církev zrušila celibát, řekl švýcarský biskup

Předseda Švýcarské biskupské konference vyzval Vatikán, aby zrušil povinnost celibátu a zvážil přijetí kněží ženského pohlaví poté, co studie odhalila více než 1 000 případů sexuálního zneužívání kněžími od roku 1950.

=====

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nebyl nadšený z pestré palety barev použité v designu zasedacího sálu Valného shromáždění OSN, protože naznačil, že se příliš podobá duhové vlajce LGBTQ.

=====

Britská média tvrdí, že Londýn a Moskva vedly tajná jednání

Podle páteční zprávy britského listu „The i.“ vedli představitelé britské vlády tajná diplomatická jednání se zástupci Kremlu o mezinárodních bezpečnostních opatřeních v průběhu konfliktu na Ukrajině.

=====

Karabašští povstalci jednají o stažení svých sil

Separatisté se zavázali složit zbraně v rámci dohody o příměří, jejímž cílem je ukončit jednodenní ofenzívu Ázerbájdžánu do etnicky arménského regionu.

Separatisté z Náhorního Karabachu v pátek prohlásili, že vyjednávají o stažení svých jednotek ze sporné enklávy. Ázerbájdžán bleskovou ofenzívou získal zpět kontrolu nad územím.

„Probíhají jednání s ázerbájdžánskou stranou pod záštitou ruských mírových sil s cílem zorganizovat proces stažení vojsk a zajistit návrat občanů vysídlených vojenskou agresí zpět do svých domovů,“ uvedli separatisté v prohlášení.

Separatisté a ázerbájdžánští představitelé vedli ve čtvrtek své první kolo jednání Ruskem zprostředkovaných „reintegračních“ rozhovorů, které skončilo dohodou o dalším brzkém shledání.

Civilisté v oblasti – podle odhadů až 120 000 lidí – hlásí, že trpí nedostatkem elektřiny a základních služeb.

Mezinárodní tlak na Ázerbájdžán, aby znovu otevřel jedinou silnici vedoucí do Arménie, se stupňuje.

V prohlášení separatistů se uvádí, že strany rovněž jednají o „postupu pro vstup občanů do Náhorního Karabachu a výjezd z něj“.

=====

Setkání „Československo stále trvá“ s Mojmírem a Renátkou dne 14.10. JE ZRUŠENO!!

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře