Falešný americký prezident Joe Biden měl v sobotu opět pozitivní test na covid. Podle lékaře Bílého domu Kevina O’Connora je prezident bez příznaků onemocnění a cítí se dobře. Biden se kvůli pozitivnímu testu znovu uchýlí do izolace. Karanténní režim ukončil teprve minulou středu, když měl předtím dva testy na koronavirus negativní. BIDET má za sebou celkem 4 dávky (údajně) „šmakulády“.

*****

Španělská prokuratura požaduje trest více než osmi let vězení a pokutu 565 milionů korun pro popovou zpěvačku Shakiru za údajné daňové úniky ve výši 356 milionů korun v letech 2012 až 2014.

*****

V Německu se prodalo více jak 600 tisíc ohřívačů s ventilátorem – odborníci varují před výpadky proudu. Kvůli nezměněné energetické a plynárenské politice současné spolkové vlády se mnoho Němců obává chladné zimy. Podle údajů z oboru si stále více občanů pořizuje mobilní elektrické přímotopné zařízení. Sdružení nyní varují před hrozbou přetížení místní rozvodné sítě a dokonce před výpadky proudu.

*****

Scott Ritter (bývalý příslušník tajné služby námořnictva USA) jasně řekl, že dnes USA nemají armádu, která by mohla vést rozsáhlou válku na území Evropy. „Pokud se střetneme s Rusy, tak prohrajeme.“

*****

Jeden „vtip“ co není vtipem: S pomoci lepicí pásky vyřešíš všechno, dokonce i polskou vlajku. :)

*****

Další „vtip“, co není vtipem: Víte, proč Rusové a Číňané nebyli na Měsíci? Protože nemají Hollywood. :)

*****

Odkaz Edvarda Beneše, stále více platný! „…..a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.“

*****

Pokud napětí mezi Srbskem a Kosovem přeroste v otevřený konflikt, Moskva je připravena Bělehradu pomoci, aniž by hrála přímou roli, uvedl ruský senátor. Obě strany se v neděli střetly, demonstranti stavěli barikády a neznámí ozbrojenci údajně stříleli na kosovskou policii.

*****

Problémy s opravou turbíny ruského plynovodu Nord Stream 1 jsou umělé a byly způsobeny západními sankcemi, řekl v pondělí novinářům mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

*****

Dodávky zemního plynu z Ruska do EU, které jsou zajišťovány přes Ukrajinu, jsou omezeny na jedno zbývající vstupní místo, zatímco Kyjev odmítá znovu otevřít druhou tranzitní stanici, uvedl v pondělí energetický gigant Gazprom.

*****

Přeprava zboží po ruské severní námořní cestě byla v první polovině letošního roku o 5 % vyšší než ve stejném období roku 2021, uvedl v pondělí místopředseda ruské vlády Alexandr Novak.

*****

Německá letecká společnost Lufthansa může v srpnu čelit dalším narušením spojů poté, co si její piloti v neděli odhlasovali možnost stávky, pokud nedosáhnou mzdové dohody. Tento krok by mohl vyvolat další chaos uprostřed turistické sezony. Společnost přitom už musela toto léto zrušit z důvodu nedostatku personálu na sedm tisíc letů. Nedávno stávkovali také pozemní zaměstnanci firmy.

*****

Provozovatel rozvodné sítě ve Finsku v neděli sdělil zpravodajskému portálu YLE, že obchody s potravinami ve Finsku by se mohly v zimě na několik hodin zavírat, aby se snížila jejich spotřeba energie. Vzhledem k očekávanému nedostatku paliva budou muset snížit svou spotřebu také finské domácnosti.

Podle provozovatele sítě se zhruba 2 800 finských obchodů s potravinami bude muset vzájemně dohodnout, kdo zavře a kdo zůstane otevřený, pokud bude v určité oblasti elektřina na příděl. Tento druh dohody je důležitý zejména ve venkovských oblastech, aby se zajistilo, že všechny prodejny v jednom městě nebo vesnici neskončí zavřené ve stejnou dobu.

*****

Z přístavního města Oděsa v pondělí ráno poprvé po několika měsících vyplula loď s ukrajinským obilím. Jedná se o první z mnoha nákladních lodí, které mají vyplout na základě přelomové dohody dojednané minulý měsíc s Ruskem.

Turecké ministerstvo obrany identifikovalo plavidlo jako Razoni, nákladní loď registrovanou v Sierra Leone. Jejím konečným cílem je Libanon, uvedla turecká armáda.

*****

Politický analytik Alexandar Pavic míní, že v Kosovu stejně jako na Ukrajině podněcuje konflikt stejná „neviditelná ruka“ Západu. Kromě konfliktu na Ukrajině čelí nyní Evropa také vyhlídce na obnovení konfliktu v Kosovu, odtržené srbské provincii (podle srbské ústavy se oficiálně jmenuje Kosovo a Metohija). Jednostranné odtržení Kosova bylo v roce 2008 uznáno hlavními západními mocnostmi. Stalo se tak devět let po útoku NATO na Srbsko a Svazovou republiku Jugoslávii, po němž síly NATO obsadily provincii a pomohly nastolit vládu vedenou etnickými Albánci, v níž dominovali bývalí členové teroristické organizace Kosovská osvobozenecká armáda.

*****

Několik členů NATO „tiše“ podporuje snahu Kyjeva získat zahraniční žoldáky pro boj v probíhajícím konfliktu s Moskvou, uvedlo v pondělí ruské ministerstvo zahraničí.

*****

Protestující v Bagdádu se po zasedání parlamentu pokoušejí vtrhnout do budovy ministerstva obrany.

*****

Objevila se zpráva, že biologickým otcem Nancy Pelosiové (šéfka americké Sněmovny) by mohl být Adolf Hitler.

Připomeňme, že Hitler je biologickým otcem dalších žen:

Angela Merkel

Theresa May – premiérka Spojeného království v letech 2016 – 2019

Dalia Grybauskaitė – prezidentka Litvy v letech 2009–2019

Když se podíváte na von der Leyen, je jim velmi podobná.

Obrázek : https://ibb.co/whbfFdw

*****

Demonstranti opět vtrhli do iráckého parlamentu v Bagdádu. Od parlamentních voleb loni na podzim zuří v Iráku tvrdý boj o moc a společnost je hluboce rozdělena. ODKAZ

*****

Princ Charles údajně získal od rodiny bin Ládinů dar ve výši více než jednoho milionu liber. Podle zprávy se princ Charles osobně zasadil o to, aby rodina bin Ládina poskytla jeho charitativní organizaci dar ve výši 1 milion liber.

Podle londýnského deníku Sunday Times se 73letý Charles 30. října 2013 sešel v Clarence House v Londýně s Bakrem bin Ládinem, patriarchou saúdské rodiny, a jeho bratrem Šafíkem, aby platbu zprostředkovali.

Muži jsou nevlastními bratry Usámy bin Ládina a schůzka se uskutečnila dva roky poté, co teroristu údajně zabily americké speciální jednotky v Pákistánu. ODKAZ

*****

Pokud dojde k přerušení dodávek plynu z Ruska, může německá inflace do konce roku překročit 10 %, uvedl šéf Deutsche Bank Christian Sewing v rozhovoru pro sobotní Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

*****

Vojensko-civilní správa v Charkovské oblasti obvinila ukrajinské síly z použití kazetové munice k rozmístění protipěchotních min v obci Tokarevka. Tato munice, která je podle dohody z roku 1997 zakázána, byla podle úředníků nasazena také v Doněcku.

Správa oznámila, že miny objevila v neděli, a v příspěvku ukázala obrázek zeleného zařízení ve tvaru motýla, které se krčí v trsu plevele. Objekt, zřejmě PFM-1 ze sovětské éry, byl mezi listím téměř neviditelný.

Taková munice je obvykle rozptýlena ve velkém množství buď letadly, nebo dělostřelectvem. Jsou určeny spíše ke zmrzačení než k zabíjení a jsou schopny oběti utrhnout nebo znetvořit nohu. Střela PFM-1 je zakázána Ottawskou úmluvou z roku 1997, jejíž smluvní stranou Ukrajina je!

*****

Pelosiová ještě jednou.

Nancy Pelosiová provokovala Čínu už před 31 lety. V září 1991 vyvolala kongresmanka Nancy Pelosiová velkou provokaci, která skončila uvězněním vedoucího kanceláře CNN v Pekingu. Během cesty s kongresovou delegací se Pelosiová a další dva kongresmani vymkli oficiálnímu doprovodu a navštívili náměstí Nebeského klidu. Tam při zapnutých televizních kamerách vztyčili transparenty a položili květiny na památku studentů, kteří zemřeli během protestů o dva roky dříve.

Předsedkyně Nancy Pelosiová v těchto dnech po zastávce v Malajsii navštíví i Tchaj-wan. S odvoláním na zdroj z tchajwanské vlády a „vysoce postavený americký zdroj obeznámený se situací“ to uvedla stanice CNN. Dosavadní zprávy tchajwanských médií hovořily pouze o pravděpodobné návštěvě. Přesné datum není známo, ale návštěva Tchaj-wanu bude trvat prý pouze hodiny.

*****

Líbí se mi tato pozvánka do Ruska… :)

*****

Hezké shrnutí akce Aliance. Netřeba slova, obrázky hovoří více.

*****

Protiruské sankce neodrážejí realitu světové politiky a ekonomiky, prohlásil v pondělí ruský prezident Vladimir Putin na setkání se zástupci kovoprůmyslu.

„Již jsem řekl, že tato rozhodnutí byla přijata západními zeměmi kvůli politickým zájmům – těm současným, oportunistickým, které neodrážejí realitu ani v globální politice, ani v globální ekonomice.“

Putin dodal, že západní politici, kteří zavedli sankce proti Rusku, jednoduše „zahodili“ principy WTO. „Západní politiky nezajímá snižující se blahobyt a kvalita života běžných občanů, zejména v Evropě. Nemluvě o takových věcech, jako je dodržování zásad Světové obchodní organizace – ty byly prostě zahozeny,“ řekl dále Putin.

*****

Obyvatel Doněcka vysvětlil, proč podporuje speciální operaci Ruska.

*****

Další děsivé záběry ze zničených kasáren s ukrajinskými válečnými zajatci v Jelenovce.

Zdroj: NY Post, TASS, RT

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.