— Čína varuje studenty a stipendisty ohledně návštěvy Spojených států. Čínské ministerstvo školství v pondělí vyzvalo studenty a akademické pracovníky, kteří plánují návštěvu Spojených států, aby důkladněji vyhodnotili související rizika, např. odmítnutí žádosti o vízum čínským státním příslušníkům, uvedla státní média s odkazem na rostoucí napětí mezi oběma zeměmi.

— Donald Trump přiletěl na státní návštěvu Velké Británie. Americký prezident má na programu třídenní státní návštěvu Británie, válečné vzpomínkové slavnosti a první prezidentskou návštěvu Irska. Cestu dnes zahajuje v Londýně královskou uvítací ceremonií, zítra má v plánu jednání s odstupující premiérkou Theresou May.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Agentura OSN, která má za úkol omezit raketový program Severní Koreje, provést audit bezpečnosti vzdušného prostoru a zároveň oživit její letecký provoz, je ve zpoždění kvůli obavám USA.

Letecké společnosti v současné době podnikají nepřímé lety, aby se vyhnuly Severní Koreji kvůli hrozbě raketových testů.

Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) se v loňském roce setkala se severokorejskými představiteli, aby projednala naděje Pchjongjangu na novou trasu, která by procházela vzdušným prostorem Jižní Koreje po dramatickém rozkolu mezi oběma stranami.

Boris Johnson, hlavní kandidát na britského premiéra, dnes slíbil, že vyvede zemi z Evropské unie do 31. října, ať s dohodou nebo i bez ní.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Premiérka Theresa May má v pátek odstoupit, protože se jí nepodařilo včas dokončit Brexit, a zanechala za sebou rozdělený národ a parlament bez konsensu. Velká Británie je pátou největší ekonomikou.

Azerbajdžánská letecká společnost AZAL zrušila kontrakt s Boeingem v hodnotě jedné miliardy dolarů na nákup deseti letadel Boeing typu 737 MAX , sdělil dnes mluvčí společnosti. Je to reakce na smrtelné havárie letadel v Etiopii a Indonésii. AZAL odmítla koupit 10 letadel od Boeingu z bezpečnostních důvodů.

přeložila tereza | zdroj: reuters.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.